| Paulikk112 a întrebat:

Am revenit cu alta intrebare.....Am 12 ani si imi place de o fata de 13 ani.Aceasta este putin mai inalta ca mine si foarte populara,vorbesc cu ea pe mess,o fac sa rada, dar nu stiu cum sa-i spun ca o plac.Adica 1 imi este foarte ruisne 2Mi-e ca o sa rada de mine si dupa o sa rada toata lumea ( cum am zis e foarte populara) 3 Nu stiu daca as avea vreo sansa la ea, adica poate sa aiba baieti mai frumosi si mult mai inalti ca minewinking.Si nu vreau raspunsuri de genul:"Ai 12 ani si vrei relatie? Pune mana pe carte"...Invat foarte bine si sunt si eu popular dar nu in masura ei.Deci daca m-ati putea ajutawinking.M-am imprietenit si cu prieteni ei,adica ma inteleg foarte bine cu ei.winking P.S Invata la alta scoala + nu stiu cum va reactiona, sunt dusman cu un prieten de-al lui si nu as vrea sa ma bata chiar cand sunt cu eabig grin

11 răspunsuri:
| Lightning1997 a răspuns:

Intelegi ca nu vrei raspunsuri de acest gen, dar realitatea este ca la 12 nu ai cum sa ai o relatie serioasa oricat ai vrea, pentru ca sunteti prea mici si nu sunteti pregatiti psihic. Dupa ce veti fi mai mari vi se va schimba opinia, veti avea alta gandire, mai matura.

| AndreiPiticu99 a răspuns:

Intreab-o pe mess daca te place sau cei place la tine. impresioneazo, iai o floare si dui la scoala. fa ci tu cevqa ce so cucereasca bafta

| CarlaHecox a răspuns:

La voi astia mici e ca o joaca. Spune-i in fata si ai terminat.

| extreme0708 a răspuns:

Spune-i ca ti-ar placea sa mergeti intr-o zi la un suc in oras sa mai povestiti si dupa o sa va intalniti mai des, poate mergeti sa va plimbati prin zapada si sa va apropiati mai mult si vei vedea ca o sa fi mult mai increzator in tine si in ceea ce poti.
Adica de la discutile "pe mess" trebuie sa treci la alt nivel ca sa o cuceresti.

| MIDnightMoon a răspuns:

Îmmmm. Aş fi zis eu partea cu cartea, dar şi eu la 12 ani umblam după băieţi aşa că n-am ce zice xD. Măi, încearcă să te apropii mult mai mult de ea, glumeşte, fă-o să râdă, nu lăsa nici o conversaţie cu ea să se termina brusc, petreceţi mai mult timp numai voi 2.
Şi dacă vrei să creşti în înălţime, fă exerciţii fizice şi de 2 ori pe săptămână la înot. Succes.

| Paulikk112 explică:

Am uitat sa mentionez .....nu sunt genul de a face prima miscare...winking

| darnme a răspuns (pentru Paulikk112):

Pai sa stii ca fetele nu o sa faca prima miscare pentru tine, amice laughing

| ByonKills a răspuns:

Lasa rusinea de o parte, lasati fricile, lasa dusmani, pastreaza doar fata! Zii ca vrei sa ii zici ceva in oras. Atunci poti sa ii zici ca o placi si daca incepe sa rada cucerestio iarasi.

| mrstef a răspuns:

E bine sa crezi in tine,nu vreau sa te descurajez,dar de obicei fetele stau cu baieti mai in varsta ca ele...Dar daca o placi cu adevarat,si o doresti nimic nu imposibil, fi tu insuti, simte te bine in pielea ta, fi spontan, si lasa rusinea deoparte ....multa bafta

| anonimusssssssssssssssssssssssssssssss a răspuns:

Nu rezolvi nimic daca esti timid. Mai intreab-o pe mess sau pe facebook ce face si dupa incet-incetschimba subiectul! happy

| Mihalcea_Ion_Alexandru_1999 a răspuns:

Pai daca presimti ca te iubeste sau iti spune vorbe dulci atunci poti sa-i spui. daca nu are niciuna din reactile acestea atunci nu-i zi. Si daca iti spune acele vorbe dulci asigura-te ca nu e cu dusmanul tau!