| mihai199431 a întrebat:

Buna tpu..am revenit cu inca o intrebare care ma gandesc de3 zile la ea...am incerca cu prietena mea sa o facem (ea era virgina)...ne-am "jucat" noi la inceput si am incercat! bineinteles protejat. am penetrat-o de cateva ori dupa m-am oprit deoarece o durea..am scos prezervativul ne-am mai jucat putin si si am mai incercat o data sa o facem.a fost doar 1 singura penetrare DOAR una fara prezervativ..si a intrat putin gen 5 cm si dupa am scos-o Precizez ca nu m-am terminat inainte de penetrare sau altceva. exista riscu sa ramana?straight face

Răspuns Câştigător
| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Da, exista un risc, dar sansele sunt foarte, foarte mici.
Pe viitor, sa stii ca prezervativul nu provoaca durerea, e pur si simplu faptul ca nu este ea obisnuita.
Inceperea vietii sexuale, mai ales la fete, necesita rabdare. Niciodata nu e prea frumos la inceput, dar cu timpul, dupa ce mai incercati de vreo 2-3 ori, nu veti mai avea astfel de probleme.
Si nu uita, mereu prezervativ, daca nu aveti la dispozitie alte metode eficiente de contraceptie.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca e asa cum zici, riscul e mic, nu cred ca ramane insarcinata

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ai ejaculat inainte sau in timpul actului sexual nu exista riscul de a ramane gravida.

| mihai199431 explică (pentru Emilian65):

Nu am ejaculat nici inainte nici in timpul nici dupa act ...deloc

| Azµre a răspuns:

Oricând există riscul de a rămâne gravidă atâta timp cât o faci fără prezervativ.
Să zicem că azi ai fost norocos și nu a rămas! Data viitoare folosește prezervativul.
Trebuie să te gândești nu numai la sarcină dar și la Hepatită, Herpes, Și aște infecții pe care le poți lua!

| Schatzyyyyy a răspuns:

Daca nu ai lasat in ea, nu ramane! Dar trebuie sa aveti girja, poate tu crezi ca nu ai lasat si totusi ai lasat!

| zeulzamolxe666 a răspuns:

Uite din joaca poate ramane gravida, apoi faceti un copil, care si el la randul lui va fi un jucator? cine spunea ca viata nu e o joaca?

| PurceluAtomic a răspuns:

Depinde in ce perioada a lunii era. Oricum, sansele sunt destul de mici daca nu ai ejaculat nici inainte nici in ea.

| mihai199431 explică (pentru PurceluAtomic):

Pai ei ii vine dupa 20 ma refer la menstruatie... si de ejaculat nu am ejaculat deloc

| Shaarawy92 a răspuns:

Ca sa ramana trebuia sa ejaculezi in ea

[Deci fi vara griji] :]