| Sorynasory9009 a întrebat:

Bună, TPU. Am și eu nevoie de un sfat. happy Am avut o relație, eu am considerat-o și am s-o consider cea mai frumoasă, chiar dacă știu prin câte am trecut. La un moment dat ne-am despărțit, el a renunțat la mine, la tot. Eu nu l-am înșelat și sinceră să fiu nu cred că i-am greșit cu nimic, ba chiar nu vedeam pe nimeni în afară de el... Și acum după nu știu câte luni de despărțire tot la el mă gândesc, dar el acum mă vorbește foarte urât, spune tot felul de chestii. Noi avem mulți prieteni comuni și eu nu am renunțat la a vorbi cu ei doar din cauza lui. Și într-o seară m-a sunat un prieten și era la el acasă și am vb puțin cu el. A vorbit chiar ok și după aia m-a durut ft tare că eu și acum mai țin la el. Dupâ câteva zile a început să-mi vb foarte urât și mi-a spus că nu mă mai suportă și la fel a spus și la prietenul acesta dar eu nu înțeleg motivul. Ce puteam să îi fac așa rău? A zis că o să îmi dau eu seama ce i-am făcut dar eu nici acum după aproape un an nu îmi dau seama cu ce am greșit. Eu doar că mă înțeleg ft bine cu cel mai bun prieten al lui și m-am gândit că poate crede că am ceva cu el sau nu mă suportă din cauza că vorbesc cu prietenii lui, habar nu am. Prietenul acesta, cel mai bun, tot îi mai zicea ca este fraier ca m-a pierdut și mulți i-au mai zis. Dar mă macină gândul că nu știu cu ce i-am greșit. Chiar am renunțat la multe persoane pentru el și am făcut multe sacrificii pentru a fi cu el, nu le regret pentru ca l-am iubit și au fost toate alegerile mele, dar chiar nu înțeleg de ce acum ma vorbește atât de urat și in toate felurile și zice ca nu ma mai suporta și sa nu mai știe de mine. Va multumesc frumos ca ați citit pana aici. Sper sa imi spuneți și mie părerea voastră. Multumesc!happy

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa-mi fie cu iertare, daca daca tie ti se pare asta o relatie "foarte frumoasa" prin faptul ca te jigneste si-ti vorbeste urat, cum este o relatie fericita, in mentalitatea ta? Cand te ia la bataie si te umple de vanatai?
Tu nici macar acum nu realizezi ca, ai fost intr-o relatie urata si toxica, asa-i?
Eu cred ca el nu te-a iubit niciodata, dar s-a abtinut sa-ti spuna, avand alt interes la tine.
Cand s-a saturat, a inceput sa-si arate, adevarata lui fata si sentimente, pentru tine.
Sacrificiile care le-ai facut au fost alegerea ta si nu ai de ce sa te tot intrebi, ce are el cu tine, ca omul nu se schimba peste noapte, doar ca a fost smecher si acum, cand s-a plictisit sa se mai prefaca, iti spune totul in fata.
Poate nu ai vazut tu nimic, ori nu ai inteles nimic din ea, dar cand omul ala te jigneste si te uraste in masura aia, nici nu pot crede ca ai stat un un asemenea ipocrit.
Nu te mai stresa ca nu i-ai gresit cu nimic, dimpotriva, esti proasta care i-ai dat totul, el a luat, si-a batut joc de tine, iar acum iti da cu piciorul.
Invata din greseli si nu le mai repeta niciodata, daca vrei vreodata sa fii fericita cu adevarat.

| Emilian65 a răspuns:

Daca el nu te vrea, incearca sa-l uiti si tu si gaseste un baiat care te iubeste cu adevarat.

| Andreeush a răspuns:

Nu iti mai bate capul cu el.
Nu iai gresit cu nimic.
El a fost cel care nu te-a respectat.
Incearca sa nu te mai gandesti la el, nu te merita.
Iti pierzi timpul aiurea. Ai un pic de demnitate si lasa trecutul in urma.
Gandeste-te la prezent, la viitor, la ceea ce iti doresti de la viata.

| sofisis a răspuns:

Sa-ti zic una buna? Eram prin liceu. Prima mea relatie mai...serioasa(fara sex totusi). Am stat 8 luni cu el. Ne-am despartit iar dupa nu a mai vrut sa vorbeasca cu mine. Am aflat de ce dupa 10 ani, daca iti vine sa crezi. Prietenul lui cel mai bun, cu care si eu ma intelegeam super bine, pentru ca am copilarit cu el, I-a spus ca dupa ce m-am despartit de el si l-am tinut 8 luni fara sex...m-am culcat cu el. Si ca el m-a dezvirginat. laughing)
Prostii de copii inepti. Bineinteles ca NU s-a intamplat asa. Dar asa I-a zis el atunci. Cum noi deja eram despartiti, nu s-a mai sinchisit sa ma intrebe ci pur si simplu nu a mai vb cu mine. Si la fel imi spunea: "că o să îmi dau eu seama ce i-am făcut". Lasa-l in pace, parerea mea. Nu merita sa te mai gandesti la el.