| Andreyyutza a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat! Imi place foarte mult de un coleg si nu stiu ce sa fac. El este mai, nu stiu cum sa spun, in stare de corigenta si este mai rautacios ca sa zic asa.
Acum cateva zile me indreptat spre casa si in statie, cat asteptam masina, am trecut pe langa el iar alt coleg mi-a spus ca ma place. Nu stiu ce sa cred, cateodata mai vorbeste despre scoala, fiind a-X-a, alteori mai rade de mine, eu fiind "tocilara clasei " iar alteori este de treaba si-mi sapune ca daca cineva ma supara sa-i spun lui ca ma ajuta. A mai fost odata cand am plecat impreuna de la scoala cu alt coleg iar el l-a rugat pe acel coleg sa ma bage si pe mine la metrou, daca nu mergea cu mine cu tramvaiul. In ziua aceea a fost "de gasca ", ne intelegeam bine.
Acum intrebarea mea este : Ce sa fac? Sa-i spun ca-l plac sau sa-mi vad de scoala?

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ai grija sa nu ramai tu corigenta, la materia "Viata".

| neutrino a răspuns:

Spune-i ca-l placi, din greseli invata omul!

| gmxromania78 a răspuns:

Si ce crezi? Ca daca e coregent iar tu mai isteata, are ceva impotriva? Nu conteaza capacitatea de memorare a unui om ca sa fi cu elwinking.

| anonim_4396 a răspuns (pentru gmxromania78):

"Coregent" Nu mă mir că ai dat răspunsul ăsta. Probabil şi tu eşti un soi de "coregent".

| gmxromania78 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing M-ai dat pe spate. De unde ai stiut ca sunt acest fel de soi? Bravo, bravo! Tu cunosti oamenii nu gluma. Bafta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru gmxromania78):

Nu pricepi nici ironia, dacă nu poţi tasta cuvântul corigent cum trebuie, mai trebuie întâi să te cunosc, apoi să te judesc?

| DnFn a răspuns:

Cand ti-a spus ca daca cineva te supara te ajuta el. ar fi trebuit sa il intrebi de ce e dispus sa faca asta, cu ce motiv? Dupa cum il descrii tu. deja are un comportament aiurea. parerea mea e sa iti vezi de scoala.

| Krosom a răspuns:

1. Tocilar inseamna a invata mecanic, sau cum se mai spune, ca pe poezie. A fi silitor si a-ti da silinta pentru scoala nu inseamna ca esti tocilar, inseamna ca indepliesti asa zis scopul pentru care a fost creata scoala.
2. Vezi-ti de scoala, mai gasesti oportunitati, mai ales ca daca i se pune pata pe tine dupa nu mai scapi de el laughing

| SUMO a răspuns:

Veziti de treaba si daca o sa fie impreuna cu tine dupa ce o sa faca sex cu tine o sa te lase si o sa le zica prietenilor si te faci de cacao