| Carla99 a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat. Stau cu un baiat de 1 luna si 4 saptamani. Noi in tot timul asta nu am vorbit la telefon ci doar prin mesaje si pe mess. Ne-am certat de mai multe ori dar pana la urma ne-am impacat. Acum nu am mai vorbit cu el de 2 zile. Nu mai raspunde la mesaje si parca nu e el. El stand vara la tara am aflat ca acolo pe timp de vara sta cu o fata anume. Nu stiu daca sh de data asta mai sta dar nu am cum sa aflu. Azi i-am dat mesaj de dimineata si nu a raspuns.

Ce ar trebui sa fac? Sa ii mai dau mesaje?
Credeti ca nu ma mai place si ca sta cu mine la misto?
Nu mai stiu ce sa fac ...va rog ajutati-ma cu niste sfaturi
Cele mai buna primesc Fundabatting eyelashes
:X:X

Răspuns Câştigător
| Maothecat a răspuns:

Esti o distractie pentru el. Nu e normal deloc sa stai cu un baiat pe mess sau prin telefon.Cu alte cuvinte asta nu e o relatie. renunta si nu ii mai da mesaje ca nu meritawinking Succes

7 răspunsuri:
| maradi3 a răspuns:

Karla,in primul rand, se poate deduce ca esti foarte indragostita de el! De ce? Pai ne zici ca stai cu el nu de doua luni ci de "1 luna si 4 saptamani"!laughing)Le-am socotit de cateva ori si tot doua luni mi-a dat! Apoi,daca el nu-ti mai raspunde,nu-i mai scrie un timp,de ce sa pari tu disperata dupa el? Spune-i ca mergi undeva,la neamuri, si n-ai semnal acolo, daca are sa-ti zica ceva inainte de-a intra in zona"no signal"si-atunci vezi cam in ce ape se scalda! bafta!

| bombolinna a răspuns:

Nu crezi ca esti cam disperata dupa el?! Si fara suparare. Sa stii ca nu mereu trebuie sa-i arati unui baiat ce simti cu adevarat. Si daca intr`adevar i`ar fi pasat de tine macar la mesaje ti-ar fi raspuns, daca de vazut nu va vedeti. Eu zic sa-i spui tu "Pa!" inainte lui pentru ca un baiat poate lua imediat o fata drept fraiera.Succes!:*

| Yoyo7949 a răspuns:

Fii indiferenta.Indiferenta doare cel mai tare

| ღmarynaღ a răspuns:

Of of...eu cred ca mai sta cu tine ca sa nu-ti raneasca sentimentele si crezand ca despartirea o sa vina de la tine...am trecut prin asta, dar nu mai ii trimite mesaje pentru ca te va considera o obsedata, eventual suna-l pentru prima oara si intreaba-l daca e adevarat ca sta cu cineva si dupa spune-i ca s-a terminat. stiu cum e sa iubesti dar nu se merita pentru un pampalau!

| pastilutecolorate a răspuns:

Hei:*.stai ca nu inteleg prea bine:d.adica nu v-ati vazut niciodata? in fine...Probabil fiind la tara acum s-a impacat cu eahappy. dupa parerea mea asteapta sa vezi daca iti raspuns la mesajele pe care i le-ai trimis.Sincer nu ii mai da mesajestraight face.daca nu ti-a raspuns la cele pe care i le-ai dat nu cred ca ar fi cazu`sa ii mai ai altu. Daca el chair tinea la tine iti dadea un semn de viata ceva. Sper ca te-am ajutat>big grin

| MarVerde_8036 a răspuns:

Asta este un semn clar ca din pacate( nu vreau sa o spun dar trebuie) nu te mai vrea si e semn clar ca este cu alta! Asta am patit si eu si iti spun din propria experienta ca sigur nu te mai vrea pentru el iar sansele sa fie cu alta fata sunt foarte foarte mari.
Eu iti dau 2 sfaturi:
1) Ori il suni si il iei la cearta pe un ton amenintator gen " E usor sa dai o persoana la o parte din viata ta, nu? Asa caracter jegos ai? Nu te credeam asa nesimtitule... si o sa vezi ce zice si mai spui tu niste lucruri usturatoare.
2) Nu il mai cauti deloc, niciodata, dar absolut NICIODATA si iti vezi de viata ta deoarece acesta este un fel de a te parasi, da stiu, tipul este un nemernic (asta banuiesc ca iti spui in mintea ta, te inteleg!) iar tu ar trebui sa-i faci dupa bunul plac dar in asa fel incat sa fi fericita draga mea adica pur si simplu iti vezi de viata, stiu ca va durea dar nu ii arata deloooc ca te doare si ca esti fraiera lui.Iar daca vrei sa vorbesti cu el pe mess fii foarte indiferenta, gen cum ai vorbi cu o persoana pe care o ai in lista de mess si care nu corespondezi decat foarte rar. Eventual poti sa-i spui ca te-au agatat niste tipi pe strada...(asta in caz ca te hotarasti sa vorbesti cu el ca si cum nu s-ar fi intamplat desi ITI RECOMAND sa fii ori indiferenta ori sa ii spui ce te deranjeaza )
Ai grija de tine si vezi ca baietii pot fi foarte nenorociti...Si daca se adevereste ca baiatul este un nenorocit desii sunt sigura in proportii de 90% atunci sa nu-ti para rau, nu ai de ce! Daca iti pare rau de niste jegosi, pai de aia care te vor iubi si care te merita ce-ai sa mai faci? Te vei sinucide? Nuu.Sa nu plangi niciodata pentru "iubitul" asta pe care il ai.
Hai te pup! :*

| gicu_2327 a răspuns:

Si de cat timp esti cu el? 1 luna si 4 saptamani? da 2 luni nu eram mai simplu? sunteti de tot plansu!