| fshfahydfts a întrebat:

Am si eu o intrebare.Am 14 ani si pot sa spun ca am sanii foarte mici, sau chiar deloc.Cunosc multe persoane de varsta mea care si-au inceput viata sexuala si au niste sani imensi. Daca imi incep si eu viata sexuala imi vor creste? Pentru cel mai bun raspuns dau FUNDA!

16 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ca sa-ti dau un raspuns bun la intrebarea ta, te rog sa-mi dai (sau sa-ti dai tie) raspunsul la urmatoarea intrebare: ce esti tu, 'cuier' pentru tate? Dupa ce imi dai confirmarea ca ti-ai raspuns la aceasta intrebare, putem sa "intram in pita", ca sa zic asa.

| AnemonaP a răspuns:

Buna.Studiile arata ca sanii nu cresc daca iti incepi viata sexuala, unele persoane cred ca li se mares sanii sau fundul doar pentru ca si-au inceput viata sexuala, dar nu este adevarat, in momentul ala acestea se dezvolta si de asta au impresia ca acel lucru se datoareaza inceperii vietii sexuale. Sanii cresc pana la 20-30 de ani,stai linistita,ai tot timpul sa iti creasca,si eu la varsta ta eram la fel,gandeste-te ca sunt persoane mai mari decat tine care au sanii la fel ca ai tai,nu ai de ce sa te plangi,ei sunt in crestere, nu te ajuta sa-ti incepi viata sexuala pentru o prostie ce nu este adevarata.Fa exercitii, cauta pe youtube tutoriale unde gasesti exercitii pentru sani, mananca sanatos, fa sport si o sa ai parte de o dezvoltare a sanilor armonioasa. succes:*

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există nici o legătură între cele 2 aspecte!

Sânii se dezvoltă până pe la 18-20 de anişori, apoi se mai măresc/dezvoltă la/după prima sarcină.

De asemenea, e posibil ca sânii mici să fie o caracteristică fiziologică - mai ales dacă mama/bunica ta au sâni mici ( de obicei, se "moşteneşte" ).

Toate cele bune.

| mihai69 a răspuns:

Tratamentul pentru sâni mici - comprese cu apă rece, până... trece!
Lăsând gluma la o parte, chiar nu ai de unde să știi că n-o să pățești ca fata asta de joacă tenis și a fost nevoită să mai taie din ei. Ai răbdare și lasă natura să-și urmeze cursul. Vei avea exact sânii pe care ai fost programată deja genetic să-i ai, fie că ai sau nu o viață sexuală!
Vor mai crește puțin în volum doar în momentul când (eventual) vei naște un copil și-l vei alăpta la sân. Dar (din păcate) nu vor rămâne la fel de mari după aceea. Dimpotrivă.

| Alcyon a răspuns:

Mare ti-e gradina laughing Draga mea, sanii or sa-ti tot creasca de-a lungul vietii. Alea de care spui, la 30 de ani o sa-i aiba lasati pana la buric, ca bunica.Si nu, nu-ti cresc de la sex, ci doar daca ramai gravida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai copilaria pe 2 tate? Rusine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa citesti o carte poate asa iti creste creierul neexistent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, mai ales la 14 ani. Si ghici ce? Bonus, o burtica la gura timp de 9 luni. Ieeei. big grin

Răspuns utilizator avertizat
| RedDeath a răspuns:

Ai un organism. Daca iti incepi viata sexuala risti sa nu iti creasca, asa cum a patit o cunostinta, dar, daca ai un altfel de organism, se poate sa iti creasca. Depinde! nu e nicio regula

| MotanAndrei a răspuns:

Ca sa-ti creasca sanii, consuma alimente bogate in estrogen.
Soia, lactate, seminte de in, mere, orzul, sparanghelul sunt alimenete bogate in estrogen, care pot ajuta la cresterea sanilor. Sparanghelul poate si sa amplifice productia de lapte la femeile care alapteaza, datorita fitoestrogenilor.
Insa, o alimentatie care presupune consumul acestor alimente in mod regulat nu determina rezultate imediat, ci in aproximativ un an de zile.
Consuma si alimente grase pentru ca :
Sanii sunt compusi in mare parte din grasime, cei mari avand mai multa grasime decat cei mai mici. Alimente cu un continut ridicat de grasimi sanatoase, consumate in mod regulat, ar putea ajuta la cresterea bustului in cateva luni, insa trebuie sa ai grija si la cantitate, pentru a nu te alege cu kilograme in plus.
Printre alimentele care contin grasimi sanatoase se numara nucile, migdalele, avocado, fructele de mare, pestele.

| caus3lov3ya a răspuns:

Nu oameni buni. Nu. Nu va cresc tatele de la sex. Si nu va creste **** de la laba. Daca faci sex nu iti cresc tatele daca faci laba doar o sa suferi de ejaculare precoce si n-o sa satisfaci nici macar o gaina.

| robi1990 a răspuns:

Nu ai nevoie de sanii ca sa te placa cineva conteaza mintea, si ce viata sexuala vrei? laughing o sa iti cresca in timp

| AlexSalutir a răspuns:

In primul rand trebuie sa treci de faza pubertati adica perioada aia cand cresti sau te dezvolti in unele parti ale corpului,semnul ca ai trecut de pubertate e atunci cand ai ciclu menstrual, de obicei dezvoltarea se intampla putin mai tarziu dupa pubertate iar alti destul de repede, nu trebuie sa iti incepi viata sexuala, e o prostie mare, ai putina rabdare.

| bobo37 a răspuns:

Nu o sa iti creasca nimic daca incepi. dar pentru ca ai doar 14 ani probabilitatea ca tu sa ramai gravida e mare

| ElllLy a răspuns:

Sanii nu cresc neaparat daca iti incepi viata sexuala, asta depinde de organism. In timp ai sa te dezvolti si o sa iti creasca, nu fa prostia de a-ti incepe viata sexuala de mica. Fiecare se dezvolta ori mai repede ori mai greu dar stai linistita ca ai sa te dezvolti si tu.