| bobik91 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare care ma macina. Actuala mea prietena era virgina (cel putin asa a zis ea) si azi am facut-o. Eu am totusi experienta dar pot sa spun ca nu i-a curs sange absolut deloc. Am vazut ca a durut-o si destul de tare ma rog. Dar nu a curs sange deloc si asta m-a pus pe ganduri daca era sau nu virgina. Din cate stiu eu e imposibil sa nu curga sange cand se rupe himenul thinking

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

Oi avea tu experienta, dar nu destule cunostinte in domeniu. De fiecare data cand citesc astfel de intrebari ma gandesc cu groaza la cat de mult as regreta eu pasul facut daca as simti cea mai mica indoiala din partea iubitului meu.
NU e neaparat nevoie sa curga sange! Poate ca himenul nu s-a rupt inca, poate a folosit ob-uri sau poate si l-a rupt in urma vreunei activitati fizice.
Sunt sigura ca, de vreme ce ai pus intrebarea in felul acesta, primul gand care ti-a trecut prin minte a fost cel ca te-a mintit. Oare de ce nu te-ai gandit la celelalte posibilitati prima data?
In fine, nu te cunosc, nu o cunosc nici pe ea. Nu stiu ce fel de persoana este sau daca are o reputatie indoielnica. Poate ca esti indreptatit de circumstante sa o banuiesti. Dar sa stii ca o relatie se bazeaza in primul rand pe incredere. De vreme ce ati ajuns la acest stadiu, se presupune ca aveti o foarte mare incredere unul in celalalt. Astfel de indoieli nu sunt permise! Cu siguranta ar rupe inimile multor fete.

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cam 20% din femei nu sangereaza la deflorare 9adica una din 5). Nu stiu ce exeperienta te lauzi tu ca ai cand nu stii nici aceasta informatie pe care o cunsoc si copiii de 12 ani si face parte din primele informatii scrise in orice carte de educatie sexuala.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai experiență... vax albina!
Nu este obligatoriu să curgă sânge, dacă a fost virgină ai întâmpinat rezistență la penetrare!
Pa, pa.

| Onn3 a răspuns:

Bai de ex eu am sangerat la al doilea act sexual nu la primul.Cam asta e unele sangereaza, altele nu sangereaza.

| Neagandalf a răspuns:

Nu este adevarat Poate:
-sa curga mult sange
-sa curga putin
-sau deloc asa ca daca a durut-o si a intrat mai greu a fost virgina

| GoguSteriade a răspuns:

Ba nu, nu e imposibil, pare-se ca n-ai suficienta experienta.

| bobik91 explică:

Mersi tuturor si btw era virgina. a curs sange a doua zi dim si la al 2lea act. mersi frumos

| Zizzou a răspuns:

Poate nu era virgina, sau cine stie ce "caz special". Daca nu ai simtit nimic in timpul actului sexual atunci nu era virgina.
Depinde... straight face chiar nu am mai auzit de asa ceva, sincer nu prea avea cum sa fie virgina

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Acum e TÂRZIU să te mai gândeşti la chestia asta - deoarece vei rămâne PERMANENT cu această ÎNDOIALĂ!

DACĂ doreai să fi SIGUR că este virgină, ÎNAINTE de a o penetra, TREBUIA să-i faci cunilingulus/sex oral şi să VERIFICI vizual dacă himenul este intact!

Şi DAAA, e posibil ca la dezvirginare să NU curgă sânge DELOC!

E important să rămâi cu o amintire FRUMOASĂ despre acest act sexual - şi, ORICUM, nu e foarte important ca ea să fi fost virgină, din moment ce tu NU ai fost!

| neutrino a răspuns:

S-a dat si ea ...mare!

| Darkmagic a răspuns:

- Himenul nu sangereaza de la primul contact sexual daca este elastic.
- Fata nu simte durere daca gradul de excitare este extrem de mare.
- Deasemenea, daca nu mai e virgina, nu simte durere decat in cazuri speciale, (o boala sau nepotrivire in ceea ce priveste dimensiunile penis-vagin)

Daca o doare (si nu esti vreun...cal), fata ta e inca "virgina".
P.S. Nu se poate discuta de "experienta" in sex mai devreme de varsta de 25-27 de ani, cine spune la 18-20 de ani ca e..."experimentat", ala minte cu o nonsalanta demna de o cauza mai buna. big grin
De ce esti aici cu o asemenea intrebare daca ai "experienta"? happy
P.S. Am intalnit pe un forum "mari" masculi care intrebau cum sa treaca de "bariera" celor 5 minute de sex propriu-zis, "macho-man"-ii aia nestiind lucruri banale, ca faptul ca o vezica plina, de exemplu, poate sa duca ejacularea spre 10 minute de minunatii... big grin
In rest...sunt toti foarte "experimentati". laughing
Succes cu fata aia. happy

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Ba poate era virgina dar membrana numita himen nu se rupsese la primul contact sexual fie fiindca era elastic, fie fiindca intr-adevar nu mai era virgina si mintise fie se rupsese deja daca folosise in trecut Ob-uri, poate sa fie 3 posibilitati. Pentru prima varianta, ei bine e posibil sa se rupa mai tarziu sau sa nu se rupa deloc, niciodata, de la caz la caz

| Dianaㄨ a răspuns:

Nu tuturor fetelor le curge sange sau se rupe himenul de la primul act sexual.
Nu te speria, si ai incredere in ea.
Unora himenul le este elastic si nu se rupe dupa prima penetrare, sau chiar niciodata[caz destul de rar].
Multa bafta si spor la treaba! :*

| cristinel87 a răspuns:

Depinde de la femeie la femeie.La unele nu se rupe himenul de la primul contact sexual. Daca ai intampinat ceva rezistenta, e posibil sa fie virgina.Mai si poate vei afla rezultatul.

| heilig a răspuns:

Nu e obligatoriu sa curga sange! daca dai tare sa o doara prea rau, curge. daca o iei usor, nu curge! de expl mie nu mi-a curs. si nu sunt singura, asa ca stai linistit!

| BAM96 a răspuns:

Poate avea himenul elastic si nu i s-a rupt din prima. Iti zic din proprie experientawinking