| carina19 a întrebat:

Buna tpu.Am si eu o intrebare cum pot sa ii spun unui baiat ca il plac suntem prieteni buni si nu as vrea sa distrug prietenia FUNDA

Răspuns Câştigător
| Ofiintă a răspuns:

Spune tot ce simti, incercarea moarte nu are!
Aceasta prietenie s-a distrus din momentul in care tu ai inceput sa ai sentimente fata de el iar in continuare daca nu ii spui, nu te vei putea uita in ochii lui ca si un amic si in continuarea o sa-si dea el seama, ca te-ai schimbat!

8 răspunsuri:
| GicaGheorghe a răspuns:

Imi poti spune te rog, cati ani ai tu si cati ani are el?happy ar conta destul de mult varsta...

| carina19 explică (pentru GicaGheorghe):

14 ani suntem in aceeasi clasa

| neutrino a răspuns:

...atunci e bine ca tu sa taci si sa vorbeasca el, daca este capabil.

| carina19 explică (pentru neutrino):

Este cam timid din pacate

| emil123 a răspuns (pentru carina19):

Nu este timid, poate ca si el te place dar ii este cam frica/timid sa iti spuna adevaratele sentimente big grin

| Azµre a răspuns:

Simplu, bă ăsta eu te plac tu mă placi?
Altfel cum vrei! Oricum prietenia se va strica sau va rezista asta depinde de mentalitatea lui!

| sayWhaaat a răspuns:

Nu vrei sa strici prietena zici, sa iti spun un secret, noua, baietilor, ni se cam rupe de relatia asta de prietenie cu voi, deci iti garantez ca si lui.
Este timid, scoate-l din ceata asta ca deja prietenia e compromisa din momentul in care te-ai indragostit de el, spune-i ce simti!

| emil123 a răspuns:

Păi, te duci la el dar sa fiţi singuri, si ii spui cam ceva de genul : Buna, ce faci? si ii spui ca ai inceput sa il placi ca prieten si ca te-ai indragostit de el. Cu curaj big grin sa nu-ti fie frica big grin asa am facut si eu big grin e bine doar putin schimbat:
Succes!