| Vallerie a întrebat:

Am si eu o problema foarte mare! Sunt indragostita de un baiat care e mai mare de cit mine cu 3 ani! Invatam intr-o scoala... si de multe ori ne salutam. Insa el e mai mare de cit mine si nu stie ca il plac...Suntem doar prieteni foarte buni, insa imi e frica sa ii spun ce simt pentru el deoarece nu doresc sa distrug prietenia dintre noi! Ce sa fac? Oare noi 2 vom fi vreodata impreuna?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Trebuie sa inveti inca de la aceasta varsa ca nu poti avea chiar orice baiat pe care-l doresti. Ochii vad, inima cere, dar trebuie sa fii si vazuta si placuta dar si ceruta.

| Vallerie explică (pentru neutrino):

MMMMM...Ai dreptate!

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu ai de unde sa stii daca nu il intrebi si daca faci asta e posibil sa risti sa distrugi prietenia dintre voi, complicata treaba dar poti afla daca te place prin intermediul unui prieten comun si daca te place atunci ii poti spune linistita ca si tu il placi

| Victorita15 a răspuns:

Salut. Am citeva sugestii pentru tine. Iti recomand sa nu ii spui ca il placi, pentru ca se poate folosi de tine (fara suparari), dar la mine s-a intimplat asa o data. Iti sugerez sa ii faci diferite semne de atentie, sa ii zimbesti de fiecare data cind il vezi, sa il intrebi ce face, cum la scoala etc., sa te uiti in ochii lui deseori. Asa va intelege ca il placi, incearca sa comunicati cit mai mult nu pe net, ci direct, fata-n fata! Respectiv, daca iti raspunde cu semne de atentie, e posibil sa te placa! Dar daca nici nu se saluta cu tine, sau ii e rusine sa vorbeasca cu tine fata-n fata, iti sugerez ca nu ai vrea sa ai o relatie cu asemenea persoane! Mult succes*)

| Vallerie explică (pentru Victorita15):

Mersi... Asa voi face

| mikey06982 a răspuns:

Am mai auzit de asa ceva,nu cred ca este rau daca ii vei spune adevarul,dar asta depinde si de el, cum va vrea sa inteleaga, Tu oricum incearca sa-i spui, mai bine sa regrezi ca ai facut, decit sa regreti ca nu ai facut.Bafta...Fundita?

| Vallerie explică (pentru mikey06982):

Oricum imi e frica sa ii zic c il plac!

| yocosmy a răspuns:

Crede-ma dragostea nu are limite caci si mie imi place de o fata cu un an mai mare ca mine si cand i-am spus ce simt mi-a spus ca si ea ma place. Exista oameni casatoriti care au o diferenta de 12 ani. Deci ia-ti inima in dinti si spune-i ce simti poate ai noroc poate nu ca doar ma igasesti tu pe altul daca nu te place.

| Vallerie explică (pentru yocosmy):

DA...Insa daca ii voi spune si el nu simte acelasi lucru pentru mine atunci ma fac de rusine!

| oanecorleone a răspuns (pentru Vallerie):

Nu o sa te faci de rusine, nu este o rusine sa placi pe cineva.
Sfatul meu este sa ii spui sa nu regreti mai tarziu cum a spus si mikey06982.