| ericaelizabeta a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare ..de ce cand fac dragoste cu prietenul meu ma doare ingrozitor de tare si ma si ustura, este foarte dureroasa acea durere( simt ca un fel de arsura timp de cateva minute dupa ce ma umezesc mai tare nu ma mai doare ), avem 2 ani de cand suntem am2 si nu am mai patit asa ceva, de vreo 2 saptamani simt aceasta durere groaznica cand incepem sa facem dragoste, este posibil sa fie si din cauza anticonceptionalelor ca nu ma pot umezi de ajuns?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sexul pe uscat este dureros mai ales pentru femeie. Se pare ca este o problema de natura pur ginecologica si din acest motiv ti-as sugera sa mergi neaparat la un control.De altfel acest control ar trebui sa fie destul de regulat in primele luni de administrare a produselor AC.Medicul ginecolog este singurul care iti poate rezolva problema ivita.Multa sanatate.

6 răspunsuri:
| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Si eu am avut problema asta si cand m-am dus la doctor aveam chist.sad

| ericaelizabeta explică (pentru Ioannaaaaaaaaaa):

Este insuportabila durerea acestea nu stiu cum sa explic, simt durerea inauntru pe partea dreapta sad ...ai mers la doctorul de familie?

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns (pentru ericaelizabeta):

Nu.La ginecolog.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu te umezesti suficient, inseamna ca preludiul este scurt sau lipseste. Spune-i iubitului sa fie mai atent cu tine, sa faceti preludiul mai lung si nu uitati sa va si lubrifiati amandoi pentru o penetrare mai usoara.

| SkyPilot a răspuns:

Incepeti cu un preludiu mai lung. Folositi lubrifiante fara arome si solubile in apa (celelalte iti pot provoca dezechilibre bacteriene). Ar fi o idee buna sa discuti problema si cu ginecologul tau.

| Alcyon a răspuns:

Se poate sa fie din cauza anticonceptionalelor, se poate sa fie vorba de o infectie vaginala nedepistata. Te sfatuiesc sa mergi la medicul ginecolog.