| mariaaaaaaaaaana a întrebat:

eu si prietenul meu suntem de 10 luni împreună...am facut dragoste cu el de 7 ori pana acum.e normal sa mă doară îngrozitor? ..adica totusi la a 7a oara încă mă doare.si nu poate sa îmi introducă penisul in vagin.ma doare prea tare si simt prost fata de el.ce sa fac? o fi din cauza ca o facem la un interval destul de mare.a trecut si o luna intre partide.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mîna! Eu cred ca este din cauza fricii tale, tu ai o teama de durere si te blochezi la nivel mintal, poate nici nu te lubrefiezi suficient, si mai mult ca sigur doare deoarece nici el nu are experientă si nu stie sa te aducă la orgasm, nu ai zis daca in timpul partidei, cit durează preludiul? ai parte de orgasm? Sau el se grabeste sare peste etape? Ai stat de vorbă cu el? Incearca sa i spui ca nu te simtiu bine te doare tare sau ingrozitor cum zici tu, banuiesc ca e o durere insuportabilă nu? Ce vârstă ai? m ai esti virgină? dar el ce vârsta are? mersi mult sarut mânuțele.

| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca exista o mult prea mare diferenta intre marimea organelor voastre sexuale si din acest motiv apare acea durere fiindca inca deocamdata nu au devenit compatibile. Vaginul tau este mult prea stramt in comparatie cu grosimea barbatiei partenerului. De asemenea din cauza faptului ca intretineti atat de rar contacte sexuale, muschii vaginului isi mentin forma si rigiditatea deoarece nu sunt antrenati sa se intinda si astfel sa devina elastici. Daca nu vei incepe sa te autosatisfaci prin "degetica" sau folosirea unor obiecte adecvate, va fi necesar sa mai treaca o perioadade timp destul de lunga pentru ca muschii vaginului tau sa se intinda suficient de mult si sa devina suficient de elastici incat sa se potriveasca ca o "manusa" pe penisul iubitului. Practicarea masturbarii este singura solutie viabila. Sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Durerile de care vorbesti pot fi din mai multe cauze. Iata cateva din ele: preludiul este prea scurt sau nu este deloc, nu esti umezita suficient, el poate lucreaza prea dur cu tine. Sfaturile pe care vi le dau eu sunt: faceti preludiul mai lung, lubrifiati-va amandoi inainte de penetrare, iar el sa te penetreze mai cu blandete si nu uitati de prezervativ.