| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.Am si eu o intrebare de o vreme noaptea tot visez ca fac dragoste cu diferite fete si la urma ma ejaculez problema e ca, chiar ma ejaculez ~x(. Cum pot opri asta?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Relaxeaza-te,treci printr-un moment absolut fiziologic,nimic nu e in neregula cu tine.
Ceea ce ai tu se numeste polutie nocturna sau vis umed si tuturor baietilor li se poate intampla,fiind un mod de descarcare a energiei sexuale.
Tensiunea sexuala acumulata poate fi eliberata prin diferite activitati, sperma acumulata - prin ejaculare. Atata timp cat sperma nu este ejaculata prin act sexual sau autosatisfacere, apar aceste emisii nocturne de sperma.
In perioada adolescentei,polutiile nocturne apar ceva mai des,datorita activitatii hormonale intense,a unei tensiuni sexuale ridicate si a abstinentei.
Ca sa le ai ceva mai rar,nu viziona filme cu continut sexual, renunta la gandurile erotice seara, poarta pantaloni de pijama cat mai largi si urineaza inainte de culcare.
Si nu te rusina, e normal, va trece cu varsta si cu inceperea vietii sexuale.

14 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Mai, ce sa zic, pot sa-ti dau tot felul de sfaturi, da' cel mai bine ar fi sa-ti urez: "Enjoy your dreams". big grin
Poti gasi "remedii" temporare, dar rezolvarea adevarata ii cum zice Bursucul, prin inceperea vietii sexuale, dar pentru asta ii mai bine sa astepti inca putin. :-\

| onasis1961 a răspuns:

Dacă (TE Ejaculezi) noaptea des, masturbează-te înainte de somn.

| darrio2007 a răspuns:

Este ceva normal la varsta ta.Asta inseamna ca devii barbat. Fara gluma.Toti barbatii am trecut prin asta chiar daca unora le este rusine sa o recunoasca.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU prea ai cum "opri" asta, DECÂT dacă vei face sex REAL sau dacă te vei masturba înainte de culcare.

Toate cele bune.

| Emilian65 a răspuns:

Ce ai vrea sa faci daca te gadesti mereu la sex?

| Azµre a răspuns:

E normal, se numește vis umed sau hartă! Toți bărbații experimentează aceast lucru în viața! Nu e o problemă, e ceva normal! Nu te mai masturba și ai să vezi că nu o să mai fie așa de des.

| BSwwatch a răspuns:

Ce sa faci? Bucura-te ca a fost cu finalizare!laughing

| Zenithf a răspuns (pentru BSwwatch):

Asta-i buna, si probabil ca si fata din vis a fost satisfacuta, nu? D'asta vis vreau si eu. laughing

| Geniuss a răspuns:

Cauta o fata ai pofte prea mari si incearca sa eviti filmele xxx si dorinta de a face sex

| alexanonimu a răspuns:

Mersi mult pentru sfaturi!

| Ceva123 a răspuns:

Se numeste polutie ( daca nu ma insel) si este normala la adolescenti.Nu ai ce sa faci.

| SinfulDesire a răspuns:

Nu m-ai manca atata carne chiar si de pui nu e buna ci mananca mai mult legume si fructe

| mini35 a răspuns:

Nu poti opri asta decat daca nu mai visezi.Trebue sa incerci sa nu mai visezi asta si daca nu poti ia-ti ceva ca sa iti apsoarba sperma in timpul noptiwinking. Sucesbig grin

| Oaste a răspuns:

Iti pui un dop sau o tai