| LeOnISs a întrebat:

am si eu o intrebare pentru fete.
bun, deci sa incepem.

1)credeti ca un baiat care va ofera iubirea lui pe tava e un ratat?

2)un baiat care isi exprima sentimentele prin poezie e un ratat?

3)un baiat care nu vrea sa se imbete la o petrecere e slab de inger?

4)un baiat care ar venii la ora 3 dimineata doar ca sa te vada e un disperat?

5)un baiat care ar da ori ce sa iti simta buzele lipite de buzele lui e un disperat?

6)un baiat care pune multa pasiune intr-o relatie e un prost?

va rog sa raspundeti sincer, poate inteleg in puii mei dc nu pot sa am o iubita.

27 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

1. Nu, tocmai este un lucru tot mai rar in lume.Doar profitoarele cred asa ceva.
2. Este un gest foarte frumos si romantic sa scrii poezii, deci nu.
3. Nu! Tocmai, daca nu prea il tenteaza alcoolul, este bine! Dar ocazional este normal sa mai iei cate o inghititura.
4. Nu este un disperat, iti arata cat de mult te iubeste si ca moare de dorul tau! Este un gest formidabil! Adica.Ce baiat s-ar trezi sa vina in toiul noptii la o fata ca s-o vada? Unul care tine foarte mult la ea.
5. Nu! Iubeste.Nu este disperare.
6. Nu este prost, relatiile frumoase au nevoie de pasiune.

Daca ai facut tot ce ai scris mai sus, sus palaria! Baiat de nota 10! Ai nimerit o fata care nu apreciaza asa ceva, o denaturata 100%,

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Buna!

1. Nu. Nu l-as crede un,, ratat'' atata timp cat nu ar exagera si nu ar fi disperat. In zilele noastre sa gasesti un baiat care sa tina la tine cu adevarat e lucru mare.

2. Exact ce spunea si Everlina, fapte nu vorbe.

3. Nu tocmai. Mie personal imi plac oamenii care stiu sa se distreze(Cu masura), dar sunt unele fete care nici nu s-ar uita la un baiat care se atinge de alcool.

4. Nu, cel putin nu din punctul meu de vederestraight face. Mi se pare un gest ce da dovada de sentimente sincere.

5. Nu rolling eyes

6. Intr-o relatie e bine sa fi mai rezervat maiales la inceput pentru a te proteja de o posibila dezamagire.

Concluzie: Parerea mea este ca ai o problema cu tine insuti. Nu ai incredere in tine!
Ai putea incepe prin a-ti schimba felul de a gandii. Gandeste mai pozitiv si mai increzator.

O zi frumoasa! happy

| DeeaMarry a răspuns:

Raspunsul meu e nu, pentru toate cele 6 intrebari.
Cati ani ai? Presimt ca nu ai nici macar 18 ani si deja te ingrijorezi.
Sper ca nu crezi ca o fata o sa-ti pice direct in brate din cer. Trebuie sa fii sociabil, sa gasesti o fata draguta si cuminte(ca doar tipul asta de fete apreciaza chestiile scrise de tine mai sus! o fata tip pitzi ar rade de tine), pentru care sa duci o munca grea in incercarea de a o cuceri. Trebuie sa vezi daca te place si ea, daca iti place felul ei de a fi, daca aveti aceleasi gusturi, idei etc. Apoi depinde daca te place si ea sau nu.
Nu e chiar atat de simplu.
Si inca ceva: Nu te arata disperat in incercarea ta de a avea o prietena. Asta s-ar putea sa indeparteze fetele de tine.

| Dollicious a răspuns:

1.Nu, deloc
2.E romantic
3. Poate avea diverse motive pentru care sa nu bea
4.Depinde cu ce motiv vine
5.Nu chiar
6.Nu e prost, de fapt nu e nimic gresit in a te implica intr-o relatie.
sper ca ti-am fost de ajutor.

| MariaRawr a răspuns:

Buna! :* Am sa incerc sa raspund la intrebarile tale, dar din perspectiva mea:
1. E chiar frumos sa iti oferi iubirea, dar nu oricui si nu oricand, lasa un pic de timp.
2. Sa primesc o poezie de dragoste(mai ales si un trandadir rosu, sub luna) ar fi cel mai frumos lucru.
3. De ce sa fii "slab de inger" daca ai personalitate si nu te imbeti.
4. Nu ar fi rau sa faci asa ceva, mie mi se pare romantic. Dar daca sta cu parintii(ceea ce e foarte probabil), atunci eu zic ca mai bine ii dai un SMSwinking
5. Mie mi se pare foarte OK.
6. Doamne nu! Pasiunea, pentru mibe, e cel mai ikportant lucru dupa dragoste si romantism!
Sper ca te-am ajutat si succes! :*

| syd a răspuns:

Metrosexualitate laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las concluzia la început: mai gândește-te la farmecul tău. Să-ți vând un pont binecunoscut: un băiat cu simțul umorului e mult mai apreciat.
Atenție și la vocabular. Și mai ales, cum te bagi în seamă cu fata aia, să nu o prea faci cu japca, să nu începi cu complimentele așa repede și mai ales alege-le.
1. Dacă îmi spune din prima întâlnire că mă iubește, atunci da, e un ratat disperat. Prefer să fie mai rezervat, dar să se poarte frumos cu mine. Să fie și puțin misterios până la un punct.
2. Nu-mi plac. Sunt ca fetele alea cu pagini de facebook cu poze ce au statusuri din alea de dragoste adolescentină. Mi se pare cam feminin.
Majoritatea-s și proaste.
Fapte, nu cuvinte, te rog. Poeziile ține-le pentru tine, în arhiva ta.
3. Nu. E chiar foarte bine.
4. Lasă-mă să dorm dacă nu am nevoie de tine. Dacă am vreo problemă, te apreciez că te dedici.
5. Doar cu persoana iubită și nu din oră-n oră.
6. Nu, e chiar bine. Dar nu prea multă cu cine nu trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca esti disperat, nu mai exista urma de indoiala. Problema ta e ca nu stii cum sa iti maschezi disperarea. Bine, lasand disperarea la o parte, esti foarte naiv (probabil prea multe filme pentru fete). Viata nu a functionat niciodata cum o percepi tu, relatiile nu se mentin "oferind dragostea pe tava", ci sunt infinit mai complicate. Relatiile sunt un joc in care trebuie sa detii tot timpul cartile mai bune, sa stii cand trebuie sa ataci, sa te aperi, sa astepti...

Sa te oferi cuiva neconditionat e egal cu a te arunca legat la ochi de pe o cladire in speranta ca vei ateriza pe ceva moale. Exista o sansa sa se intample asta dar exista un milion de sanse sa-ti spargi teasta.

In primul rand, schimba-ti atitudinea.

Fii relaxat, nepasator, cere intotdeauna de la ceilalti mai mult decat le poti oferi inapoi. Stiu ca ce spun pare superficial dar exista explicatii psihologice pentru fiecare dintre chestiile de mai sus si trebuie tinut cont ca traim intr-o lume superficiala si plina de ignoranti. Cartile cu povesti nu te vor duce niciodata pe culmile fericirii, mai ofera-ti timp sa te maturizezi.

| gingergirl1 a răspuns:

Nu,orice fata ar visa la un baiat de genul!winking Dar oare mai exista?

| SunnyDay88 a răspuns:

1. nu, dar depinde cand si cui o oferi.
2. depinde de poezie si cat de des faci lucrul acesta. (eu cel mai frumos cadou primit de la un prieten a fost o poezie. nu mai vb de mult, nu ne intelegeam, dar pentru poezia aceea si alte moment va ramane tot timpul in memoria mea ca una din cele mai frumoase amintiri).
3. pentru unii da, pentru altii nu. depinde de tine de ce fel de anturaj vrei sa ai in jurul tau.
4. nuuuu... e un romantic (depinde de circumstante).
5. nu, dar depinde de circumstante, totul se face cu echilibru si in timp.
6. idem 5.

| sayWhaaat a răspuns:

Esti naiv. Las' ca mai cresti tu! happy

| LeOnISs explică (pentru sayWhaaat):

Sincer nu as mai vrea sa cresc, ca inaltime, poate sunt putin naiv... da asta e felul meu.
ps. nu m-as schimba pentru nimeni...dc? simplu, pentru ca atunci nu as fi eu, nu m-as simtii bine, iubesc felul meu chiar si naivitatea.

| sayWhaaat a răspuns (pentru LeOnISs):

Pustiule, daca te complaci in propria naivitate e strict problema ta, eu cu prostii si cu fanaticii nu discut.
Ceea ce am vrut sa iti spun este ca esti la varsta cand treci prin diferite schimbari comportamentale, de atitudine, de percepere a vietii, ceea ce acum ti se pare corect si normal, peste un an ti se poate pare o aberatie si o stupizenie in care ai crezut orbeste.
Ca sa ma intorc la subiect, tu ai toate calitatile pentru a deveni prietenul,, gay`` pe care si-l doreste orice fata. Iti place cum esti acum? Aha, si ce ti-a adus asta?
Ca o concluzie, si nici nu o sa mai repet ca presimt o atitudine defensiva din partea ta ca putini sunt cei care recunosc ca au gresit si sunt capabili si dornici de schimbare, daca nu ai o situatie financiara macar medie, cat sa-ti permiti sa-i iei cate un cadou din cand in cand, sa iesiti in oras zilnic sau de cateva ori pe saptamana, daca nu esti cat de cat bine facut, si nu ai vazut o sala de forta decat in trecere, si daca nu inspiri siguranta, fermitate, si incredere in propriile forte, esti zero.
Salut.

| sebby27 a răspuns:

Nu sunt fata, dar iti voi raspunde:

1)Depinde ce intelegi prin "iubirea pe tava"

2)nu.

3)nu.dimpotriva.

4)Cam da.Depinde de circumstante.

5)Nu.

6)Nu.

Din intrebarile ce le-ai pus bag seama ca te indragostesti pasional de una si te arunci cu capu inainte.Tre sa fii mai degajat si relaxat. Fetelor nu le place desperados.

| MetalHead04 a răspuns:

Eu as vrea sa am asa un baiat,sincer,fiecare fata are felul ei de a fii,unele gandesc limpede,altele sunt "profitoare", acum depinde cum iau situatia, mie mi se pare cel mai frumos lucru ca un baiat sa faca tot ce ai scris mai sus, altor fete nu, fiecare are experienta\gusturile ei.

| LittleShyDevil a răspuns:

Buna. Tu chiar existi? laughing) Bun, sa revenim la subiect. happy In primul rand, zici ca oferi iubirea ta "pe tava", acum depinde de multe daca esti impreuna cu cineva da, este un gest frumos, dar daca nu atunci sincer nu stiu cate dintre noi fetele vom aprecia acest gest, putini sunt cei care mai cred in "iubirea adevarata". Poezie, poezie, dulcea poezie, daca asa te exprimi tu, cum poti altfel sa ii arati dragostea decat prin poezie, prin cuvinte dulci, frumoase, este foarte greu sa realizezi daca pot zice asa, o poezie, apreciez asta si cred ca orice fata ar trebui sa aprecieze, nu cred ca esti un ratat. Eu merg pe varianta asta:"De ce sa fi beat si dupa sa nu stii ce ai facut ca dupa toti sa rada de faptele tale facute la betie", mai bine esti "treaz" si acorzi toata atentia persoanei iubite, acum "barbatia" se demonstreaza prin ce? Prin cat de mult alcool poti bea...sincer este urat, grotesc.La 3 dimineata numai ca sa o vezi, hmmm, suna interesant, dar dupa cum am zis, daca esti inca la inceputul unei relatii nu este indicat, incearca sa ii dai un mesaj la 3 dimineata, un "te iubesc" sau ceva frumos, de exemplu o poezie, daca tot te pricepi. happy Da, o trezesti, va fi poate mofturoasa, dar va aprecia, daca nu, asta inseamna ca nu te merita. Suntem in "secolul vitezei", te mai intreb, tu existi? laughing)) Daca erai disperat scriai altfel, te exprimai altfel, adica, "sa iti simta buzele lipite de buzele lui", vai...frumoshappy Altii se gandesc cu totul la altceva nu numai la buze, ma repet, nu esti disperat, esti doar indragostit si inca tare.(sau mai bine zis asa esti tu) happy Nu esti prost, este nevoie intr-o relatie si de pasiune, dar fi mai misterios, poate este greu ceea ce iti "cer", dar ma gandesc ca poate toate eforturile tale sa nu fie irosite, sa nu fie apreciate, mai pastreaza un pic din mister, daca "consumi" relatia din primele zile, ce mai ramane de facut dupa? happy Si iti zic in "puii tai", stai calm esti un baiat super, dar ai grija pe cine alegi. O zi buna in continuare, sper ca nu te-am zapacit mai tare. laughing happy

| Smileygirl23 a răspuns:

Raspunsul la toate intrebarile tale este Nu, doar ca depinde acum si de context si situatie. Nu e bine nici sa iti pui sufletul pe tava in fata cuiva, decat daca esti ferm convins ca persoana respectiva va stii sa te aprecieze exact pentru ceea ce esti. Fara suparare, dar cati ani ai?happy

| AnkaAncuta a răspuns:

Nu, nu esti un ratat doar ca inca nu ai intalnit fata care sa te aprecieze. fata ca sa vada cat de special si diferit esti fata de ceilalti baietii... iti urez bafta in gasirea unei iubitewinking

| UnunderstoodArtistHere a răspuns:

1)depiinde ce caracter ai sa raspunzi la asta; eu zic ca nu
2)de ce? esti la conceptia epocii de piatra cand foloseau bate?!winking
3)cred ca e cu capul pe umeri si-si respecta iubita(daca are una), nu slab de ingeri
4)oarecum...pentru mine somnul si telefonul sunt sfinte
5)inseamna ca te iubeste, nu neaparat ca-i disperat(sau nu foarte disperat)
6)depinde ce fata gaseste; dac-i una care-l joaca pe degete e un prost ca nu vede

| SweetChildOAxls a răspuns:

Toate aceste lucruri sunt lucrurile care fac o fata sa spuna "awww". In orice caz, sunt trasaturile unui iubit perfect. Acum daca tu te indragostesti de fete rele, care apreciaza baietii rai, nu o sa iti mearga. NU, NU ESTI RATAT! Singura ta problema (daca o pot numi asa) e ca nu te-ai indragostit de fata potrivita. Mult succes.

| MariaFcsb1 a răspuns:

Sincer nu esti un ratat:* Mie mi se pare dulce ceea ce faci sau ai fii in stare sa faci pentru o fata:*

| LeOnISs explică (pentru MariaFcsb1):

Mersi,da, as fii in stare sa fac asa ceva pentru o fata(prietena, iubita)

| myrumyr a răspuns:

Nu nu esti un ratat esti un om sensibil, dar fetele din ziua de azi cauta baieti rai, golani si tampiti ca sa zic intr-un cuvant, fata de care ai nevoie trebuie sa fie o fata caruia ii plac baietii cuminti cum esti tu, iar ea va aparea cand va fi momentul.
Nu-ti pierde increderea. Sper ca te-am ajutat.

| Pomisor a răspuns:

1) Nu trebuie sa ii pui iubirea pe tava, adica iubirea fata de o persoana se dezvolta in timp...

2)Poate,eu nu am facut asa pana acum.

3)Deci daca nu vrei sa te imbeti la acea petrecere pentru a sta cu acea persoana e bine, dar trebuie sa te mai distrezi si tu.

4)Poate...

5)O relatie nu se bazeaza doar pe saruturi, dar daca 2 persoane simt nevoia sa o faca non-stop problema lor.

6)Citeste raspunsu 1)
Si nu sunt fata, dar incerc sa te ajut...

| LeOnISs explică (pentru Pomisor):

Ori ce ajutor e bine venit

| miauuu00 a răspuns:

Salut :d sincer niciodata nu m-am gindit ca mai exista baietii care chiar iubesc...Deci,revenind la intrebarile tale.Probabil esti la prima dragoste sau iti place de o fata foarte mult.Nu mai pune atita suflet, in fine, oricum vei suferi pina la urma.Fii mai indiferent chiar daca nu este asa.De ce sa ii arati ca ai fi in stare de orice pentru ea? O sa te aiba "in lesa" oricind si la orice ora.Probabil nici n-o sa te iubeasca, dar o sa profite ca oiubesti tu pentru amindoi.Eu,personal,ma plicitisesc nespus de repede de asa tip de baieti.Sunt prea draguti, nu mai e acea aventura a relatiei.La intrebarile 1-6 as raspunde nu ca e prost sau las sau cum acolo, dar iubeste.Succese,sper ca ti-am deschis macar putin ochii la secolul nostru unde nu se mai apreciaza sentimentele laughing)