| MissBlack a întrebat:

poate o sa vi-se para ciudat de ce pun aceasta intrebare dar ma risc:p.Cum pot sa il excit pe iubitul meu? Multumesc frumos si daca se poate fara raspunsuri la misto si sa nu ma judecati fiindca am aceasta curiozitate. Fundalove struck

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Dar, chiar la ce îți trebuie să îl exciți? De ce nu vrei TU sa lași omul, să stea cuminte? Sau tu ești așa faină, ( sau de prea rar și puțin spălată ) că atunci când te vede goală, ( sau te miroase ), (sau dacă începe să lingă sare, de la transpirație, eventual asociată cu ceva jeg, când te sărută pe corp, că ) îi scade, urgent, nivelul politico-ideologic? El este trecut bine, de 65 -70 de ani, că nu îl mai excita, că vede, și simte lângă el o femeie goală? Da, chiar ce vârstă are? Îți recomand să găsești un altul, cât de cât, viril, acolo, pentru care vederea unei femei goale, mângâierile și sărutările ei / unei femei, să fie totuși ceva excitant. /// Dacă după un act sexual, vrei următorul, mult prea repede, mai încerci și tu puțin sex oral, dacă nu reușești altfel, cu sărutări și mângâieri obișnuite. // Fiecare om, are zonele lui erogene. Cam aceleași la toți la toți oamenii. Răspunsul la simularea„, prin mângâieri și sărutări a unei anumite zone erogene este diferit, de la om la om. Dacă abordezi diverse zone erogene, și îi urmărești, fiind foarte atentă, mimica feței, când îl mângâi,/respectiv îl săruți, poți stabili / găsi o relație, (dacă ești teribil de atentă, ) între zona erogenă abordată, cu un anumit stimul erogen, păstrat constant, și intensitatea răspunsului erogen, primit / recepționat de creier / transmisă către creier, din acea zonă erogenă și ajunsă la creier. Se pot face studii pe o asemenea temă, dar plăcerea ta, este minimă sau lipsește cu totul, în timpul unui asemenea studiu. Dacă stimularea erogenă este aceiași, / fiind constant aceiași, până la urmă, reușești să elaborezi niște hărți, privind intensitatea răspunsului erogen trimis către creier, al diverselor zone erogene. ////
De fapt, problema lui, cred că este cu totul alta. El nu știe, suficient de bine, cum trebuie, să fie evitată o sarcină, și consideră ca nici tu nu știi, suficient de bine, cum trebuie procedat, ca să eviți o sarcină.
Iar când trebuie, să facă sex, cu tine, vrea să fie, în altă parte. Deci pauză sexuală și studiați foarte serios teoretic, din cărți de sexologie, tot ce trebuie să știți, în materie de Erotism și Sex, cu accent deosebit, pe modalitățile de evitare sarcină. Dacă aceasta presupunere, este greșită, pot fi alte două cauze. De fapt, nu te mai vrea, că nu îl mai interesezi, ca femeie, dar din lene, nu cauta pe alta, că este prea leneș să caute, pe alta, și așteaptă să-i vină una din cer și să cadă direct în p...atul lui, iar până atunci, o tot lălăie așa cu tine, ca femeie, anti masturbare. Dacă nici acum, nu am nimerit, cauza reală, poate este stresat că dau părintii tăi / lui peste voi, făcând sex. Pot fi și alte explicații, de ce el, nu funcționează, cum ai vrea tu, și ai ajuns, să simți nevoia, să îl exciți...

| BonnieBonish16 a răspuns:

Sufla-i usor in ureche, joaca`te in parul lui in timp ce va sarutati sau mangaie`l pe spate. dar ai grija! nu exagera. poate sa faca exces de fuliculina, asta inseamna ca hormonii o iau razna din cauza ca se excita dar nu se f'te. o prietena a facut nodul la san din cauza asta. funda, te rog:*

| TheApache a răspuns:

Nu e o reteta standard. Fiecare baiat are zonele sale erogene. Ai putea incerca sa-l saruti pe gat,ureche,spate, abdomen, etc. De altfel ti-ai putea folosi si mainile pentru tandreturi in zona interioara a coapselor si nu numai exploreaza-i corpul!

| Quassar_7267 a răspuns:

Zone erogene, ii cunosti personalitatea ii cunosti si astfel de zone.Lasa'l sa se simta iubit, afla'i punctele slabe daca vrei sa ajungi la cele puternice.

| Gabii_4620 a răspuns:

Sunt baiat si sincer sa fiu eu ma excit dupa ureche,pe coapse, pe spate, pe piept si normal pe organ... funda?; x

| Michael_6602 a răspuns:

@Irene...acum depinde de el unde se excita si toate cele,incearca sa il atingi unde ii place, sa ii soptesti la ureche lucruri dragute, sa il atingi pe organ, chestii de genu'. It's all up to you.