| deny_6627 a întrebat:

Buna TPU...am si eu o intrebare:se poate ramane gravida daca faci sex neprotejat iar la momentul ejaculari baiatul scoate penisul si nu ejaculeaza inauntru? sunt posibilitati?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sansa (sau riscul) este cuprinsa intre 4 si 27%, in functie de perioada ciclului menstrual. Asta numai daca barbatula are multa experienta si este sigur ca nu scapa picaturi de sperma inainte de ejaculare.

| catthshshshs a răspuns:

Da, se poate!
Sunt sanse mici dar se poate.

| vyolycy a răspuns:

Buna!
may ce pot sa iti spun decat ca se poate da nu sunt sanse prea mari.sa iti spun si de ce sa poate:pentru ca atunci cand faci sex baiatu tot "elimina"un lichid care contine spermatozoizi, da depinde si de perioada in care ai facut-o ma ref daca ai fost fertila atunci.eu de ex apelez la aceasta modalitate de 2 ani si nu mi s-a intamplat nimic, depinde si de organismul tau acum.winking

| vyolycy a răspuns:

Am vrut sa spun ca sunt sanse PREA MICI

| vyolycy a răspuns:

Am vrut sa spun sanse PREA MICI

| Goofy77 a răspuns:

Exista aceasta sansa pentru ca inainte de ejacularea propiu zisa exista asa numita pre ejaculare cand masculu scapa cateva picaturi deci s-ar putea

| Beiibby a răspuns:

Buna!
pai nu prea cred ca ai sanse pentru ca, cum ai spus si u nu a ejaculat in tine:p dar ca sa fi tu mai linistita fa-ti un test d sarcina tonguetongue:
sper ca te-am ajutat tonguetonguetongue

| atianin a răspuns:

Se poate ramane insarcinata deoarece desi a ejaculat afara nu inseamna ca nu mai este sperma pe "canal"pentru a fi sigur ca nu mai are sperma pe uretra cel mai bine ar fi daca poate sa se duca la baie si sa urineze astfel presiunea urinei va curata sperma ramasa accidental in uretra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai eu zic ca nu ca si eu am fac si nu s-a intamplat nimic

| doina22 a răspuns:

Da si nu.depinde cat d bine esti ferita e de ajuns un miligram de sperma ca sa ramai