| DevilStefanRO a întrebat:

am si eu o mare dilema rolling on the floor. Deci, bff (best friend forever) e fata, si am placut-o un an si cateva luni, ea avea prieten in timpul asta, in Septembrie s-au despartit, dar eu imi facusem iubita. Acum in ultimele doua luni, Noiembrie si Decembrie, am facut foarte multe impreuna, am petrecut timpul impreuna, mergeam peste tot impreuna, Craciun, revelion si etc le-am petrecut impreuna, cand stateam mai multi sa ne uitam la un film ceva, venea la mine in brate cu patura pe ea, si ma tinea de mana. Dar nu stiu ce sa fac, am sentimente pentru doua fete. Pe bff o cunosc de mica, pe prietena mea din vara. Ce sa fac si cum sa fac? Help FUNDA.

9 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

E o decizie grea.
Tot odata pot spune ca nu o placi pe niciuna din ele cum ar trebui pentru ca daca ai place-o cu adevarat pe una, ai fii stiut ce sa alegi, sau mai bine spus ai fi ales deja.

In concluzie, cel mai bine da cu banul.

Sau o alta varianta ar fi sa profiti de oportunitate si sa fii si cu bff-ul ca deh, cu prietena ta ai fost deja, asa macar nu o sa ai un regret in viitor ca nu ai fost si cu ea.

| cristimihailov a răspuns:

E simplu: alegi una din ele.
Eu as alege bfful...

| SG1995 a răspuns:

Ramai cu prietena din vara, sau incearca cu amica din copilarie care te va pune in friendzone, iar actuala te va da la o parte si vei ramane cu botul umflat.

| HazelEyes77 a răspuns:

Iti dai tu seama in ce directie inclina mai mult inima ta. Cred ca prietena ta din copilarie va avea mai multe sanse in fata iubitei tale actuale fiindca va leaga multe chestii si sunt sentimente profunde la mijloc. Numai bine

| Pool77 a răspuns:

Nu inteleg, cum poate fi o fata pe care o placi bff?
Chiar atat de pampalai sa fie baietii?
Adica, o fata te-a tinut 1 an si cateva luni in friendzone, adica ti-a spus clar ca nu vrea nimic de la tine doar prietenie si tu vrei s-o lasi pe prietena ta pentru una ca asta? laughing))

Nu mai puteti gandi logic fratilor? Chiar asa v-a omorat scoala?

Hai sa-ti dau un alt exemplu, ai de ales dintre un pahar care e mereu greu de tinut in mana si nu poti sa bei din el pentru ca e otravita, sau un pahar care e la fel de greu dar poti sa bei din el si te satisface in totalitate.
Pe care o alegi? Speri ca paharul care e greu mereu si e plin de otrava sa fie potabila? Sau bei apa potabila direct?
Sau, alegi 5 milioane de dolari acum, sau 100 de milioane dar ai 50% sanse sa primesti milioanele alea?

Ia zi-mi, ce alegi dintre variantele astea?

| DevilStefanRO explică (pentru Pool77):

Man, nu poti alege de cine iti place! Si dupa ce s-a desp de ala, a inceput sa vina sa ma ia de mana pe strada, sa ma pupe etc....nuj...plm

| Pool77 a răspuns (pentru DevilStefanRO):

Crede-ma, ramai langa actuala, nu te-a ales degeaba.
Iar asta te-a bagat in friendzone, daca era se despartea de prietenul sau demult.

| marian37 a răspuns:

Frate-miu, ascultă aici: atata timp cat "iubesti" doua persoane...AIA NU E IUBIRE BHEI COPILE. Intra pe Youtube, scrie "Levi Elekes" și uită-te la toate clipurile omului. Sănătate!

| Marian9978 a răspuns:

Wow, chiar esti intr-o situație dificilă. Sa iubesti doua femei sa nu sti pe care o vrei.Alege-o pe cea care te iubește cel mai mult ☺