| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mare "piatra pe inima" si as vrea si eu niste sfaturi, daca se poate!
Mai intai vreau sa spun ca am 19 ani, sa nu credeti ca sunt vreo copilita de 13 ani care "sufera" din cauza ca a suparat-o Mickey Mouse laughingSunt intr-o relatie de 1 an si 4 luni,si nu mai suntem ca la inceput! cel putin partenerul meu. La inceput eu eram cea "rece" deoarece nu imi placea sa ma avant cu capul inainte intr-o relatie care nu stiam daca o sa tina sau nu, desi inclinam spre da, pentru ca a fost ceva la el care mi-a indicat asta..In cele din urma m-am indragostit si eu..cam pe la 3 luni de relatie. El m-a iubit inca din prima clipa, si ma gandesc ca nu i-a picat prea bine indiferenta mea pana in momentul in care i-am raspuns la sentimente. Incetul cu incetul s-a mutat la mine..Marturisesc ca el lucra si venea acasa la 1-2 saptamani si atunci doar in weekend, deci ne vedeam 2 zile maximum. Majoritatea timpului cat era la serviciu si-l petrecea vorbind cu mine ore intregi la telefon,mesaje,etc. Totul a fost bine, cand venea acasa gesture tandre, cuvinte frumoase, pana cand la un moment dat a ramas fara serviciu ..asta undeva la aproape 1 an de relatie ..si a ramas acasa,la mine,desigur. Totul la fel de frumos,pana cand,stresat ca nu gasea de lucru parca s-a cam detasat putin,in sensul ca nu mai era asa atent cu mine. Oare sa fie din cauza faptului ca stand la mine in toata perioada asta sa se fii obisnuit cu mine, sa fi intervenit putina monotonie, tot timpul impreuna 24/24? Eu asta tind sa cred..ca ne-am fost prea mult alaturi unul de altul si ne-am "sufocat",desi prea mult spus asa. Acum,recent si-a gasit un alt loc de munca,unde, desigur tot plecat e, si vine la 1-2 saptamani. Cand vorbesc cu el la telefon de asemenea e mai retinut,nu imi mai ureaza noapte buna,somn usor si bla bla cu acelasi patos ca mai demult! Sa fiu eu prea obsedata de CUM ERA LA INCEPUT? Sa MA FII INVATAT prost? tongue Adica na,am auzit ca nu trebuie ca o relatie sa fie la fel cap,coada(mai intervine si monotonia,trebuie oferta libertate si partenerului adica sa nu fim toata ziua unul cu celalalt),dar nu vreau ca asa de repede, adica totusi, suntem de 1 an si putine luni impreuna nu de 20 de ani..De asemenea, nu mai e cum era "in vremurile bune" cand venea acasa..adica sa fie innebunit sa imi dea un pupic de bun gasit,o imbratisare sau sa imi spuna ca asteapta cu nerabdare ziua in care vine acasa, ca ii era dor de mine( nu mai imi spune asta,dar cred ca nu inseamna ca nu i-ar fii fost dor). Ideea e ca nu mai reproduce tot ce simte prin cuvinte,gesturi.e ca si cum ma lasa pe mine sa "ghicesc" ce si cum. ma rog,intr-un cuvant e mai sec.Ah,sa nu uit inca un aspect, care cred ca isi are si el rostul. In perioada cat a stat el acasa eu am slabit foarte mult, 17 kg, si de atunci imi spune mereu ca "nu iti sta bine asa..esti prea slaba" sau sa ma tachineazahee hee, eu fiind inainte o fata cu forme cum s-ar spune..acum,s-au cam dus formele,dragutele(mie una imi pare f bine) dar el fiind un baiat inalt, muschiulos caruia nu ii plac slabanoagele(imi cer scuze, nu am vrut sa jignesc pe nimeni dar asta a fost vorba lui )..nu cred i-a placut prea mult schimbarea..Acum mai nou s-a mutat de la mine de acasa, ducandu-se la el. si dupa ce ca il vad la 2 saptamani,sa stea si acasa la el si sa il vad foarte putin, fata de cum eram obisnuita, e ceva de groaza.Si totusi si atunci cand vine acasa,mereu gasesc "nod in papura" si ajungem sa ne certam,tachinam, si astfel am devenit foarte sensibila in ultima vreme, sensibila din cauza comportamentului sau si imi vine sa plang de la orice. elzicand ca sunt imatura,ca nu am motive sa plang,dar chestiile alea minore cu care ma obisnuisem, si acum nu le mai primesc de la el, gesturile acelea,ma deprima.
Eu stiu si simt ca ma iubeste, dar ma omoara faptul ca nu se mai arata cum o facea! Voi ce spuneti? Ce sa fac? Sa abordez tactica "indiferenta"? Vreau sa il pun din nou pe jar si sa se puna in situatia mea, sa se simta asa "ignorat"din viata cuiva care ar da totul pentru el ..Si mi-e frica..nu vreau sa il pierd.e primul baiat pe care il iubesc si prima relatie serioasa si de lunga durata,si nu as vrea sa ratez totul din cauza la porcariile astea.dar vreau ca si el sa se schimbe,nu doar sa astepte de la mine! Gresesc si eu, asa-i?

P.S Fie roata si patrata, tot se mai intoarce odata! Pai nu tongue?

31 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pe timp de criza relatiile stabile se destrama, la tine e ca si cum ai avea un servici de jumatate de norma apoi cand termini cauti altceva. Multumeste-te ca realitatea e falsa fara oameni calumea.

| seby8873 a răspuns:

Bun, prima data am sa iti dau raspunsu asta apoi cel oficial. Ai scris de 14, 55 de ori mai mult decat e necesar.

| seby8873 a răspuns:

Pai s-ar putea spune ca monotonia e unul dintre motivele din care nu iti mai mere bine intr-o relatie insa daca el e plecat tot timpul asta e evident ca relatia se v-a raci fie dupa 1 luna fie dupa un an, daca el se comporta mai neobisnuit cu tine decat in trecut atunci probabil ca isi pierde interesul sau ii e teama sa zica sau sa faca ceva iar tu sa intelegi altceva (aveti voi problema asta cateodata) dupa cum ai zis si tu ca esti mai sensibila, iar treaba cu slabitu neglijeaz-o pentru ca nu ar fi un potential factor pentru problema voastra. daca el e sofer (baniesc ca asta o fi) mergi si tu cu el, incearca sa te implici pentru el cat de putin pentru ca asta conteaza mult, sa vada ca esti interesata de binele lui si k esti interesata de ce face el.

| anonim_4396 explică (pentru seby8873):

Nu e musai sa se raceasca cum spui tu dupa 1 luna sau dupa un an..pentru ca si la inceput de relatie el tot cu serviciul era si venea la 1-2 saptamani ..si era bine si frumos!

| relian a răspuns:

Vrea sa caute pe alta cu siguranta.Tu spui ca simti ca te iubeste. Povesti.Un omnusi schimba sentimentele fata de iubita din stiu si eu ce cauze.Hai sa zic atunci cind ramase fara munca sa zic ca era nitel stresat.Dar acum spui are alta munca, deci nu mai vad nici un motiv in comportamentul lui.Ce mai tura bura cred ca ceva nu-i place la tine si sta asa cu tine cadeocamdata nu are cu cine sate schimbe.Acum sint cazuri in care anumite probleme se pot rezolva, insa trebuie comunicare din partea la amindoi.In sa cei mai multi oameni nu comunica si asta e o chestie destul de naspa.Deci cu siguranta el si-a dat seama ca ceva nu-i place la tine.Ce? Tu trebuie sa-l faci sa vorbeasca. orbiti vedeti care e problemasi dupa daca sepoate remedia sau nu. Daca problema nu sepoate rezolva si el nu poate trece peste atunci fiecare isi cauta pe altcineva si gata.E mai bine decit sa stati asa in tensiune.Un om nu se schimba peste noapte,nu se schimba niciodata, deci ceva se intimpla cu el nu cu tine.Tu vad ca iti place totul la elba esti discpusa sa comunici, sa rezolvi cumva situatia, insanu se vede acelasi lucru si din partea lui, ca urmare problema este a lui canu doreste sarezolve sau macar sa incerce.Bine problema ca problema este la tine ca lui ceva ce tu faci sau ai nu-i place, dar probabil ii este rusine sa tio spuna si nici nu stiu daca ti-o va spune. Putini barbati au curajul sa spuna partenerei daca ceva nu-i place.Chiar de vei incerca sal intrebi ce nu-i place va spune aaaa ba imi placi.Vezi ca barbatii asa fac, probabil si femeile la fel daca e ceva ce nu le este pe plac.Probabil gindesc ca jigneste pe alantu sau nu stiu insachestia asta nu duce lanimic bun.Asta este lipsa de comunicare si bine nu o sa fie. Daca tu sa zic incerci sa fii distanta este o idee o sa vezi cum reactioneaza elDaca tot rece ramine sau maimult chiar e clara vrea sa isi gaseasca sau deja a pus ochii pe alta tipa.Aceste gen de comportament doar in situatia asta apare.Nu exista ca e obosit, ca e suparat sau stiu si eu n-are bani.Cind iubesti pecineva nu faci chestii de genul aratate de tine.Eu zic sa incerci sa-l faci sa vorbeasca daca poti. Daca nu vrea sa comunice atunci fii si tu indiferenta, nul mai cauta, chestii de genul asta, lasa-l sau dai de inteles ca daca e pe asa si tu iti poti gasi pe altcineva si atunci o sa vezi cum am spus.Bafta si ce mai vrei tu.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Categoric nu vrea sa caute pe alta, doar pe mine ma iubeste, stiu sigur asta, dar nu concep comportamentul schimbator..adica daca m-a invatat intr-un fel, pai asa sa fie in continuare, sau macar sa isi recapete comportamentul vechi in scurt timp, ca mult timp nu poti suporta.Si in mare parte si eu sunt de vina ca sunt prea cicalitoare si mereu gasesc nod in papura.el mi-a povestit totul despre viata lui, cu cine a mai fost, ce a mai facut si mereu ma apuc sa vorbesc, sa intreb cate ceva pe seama la chestiile alea si normal ca nu ii pica bine. Acum o sa renunt si la cicalelile astea si o sa fiu si eu mai distanta ca la inceput pentru ca asa cred ca va simti ca ma schimb si eu daca continua asa!

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e bine cum gindesti.Scuze ca spun dar odata ce stai impreuna cu cineva si chiar de ai o relatie si stati fiecare la casa lui si asta presupune ceva responsabilitati.Adica nu esti casatorita, asa ca el azi cu una maine cu alta sau cum? Sau tu la fel, pai aia nu mai este relatie.Si statul impreuna nu duce unde ai spus tu, duce doar intr-o singura directie la cunoasterea cit mai buna a partenerului.Stind impreuna cu cineva asa cum tu ai aratat atunci cunosti foarte bine pe partener stii ce are bun, ce are mai putin bun si atunci stii daca poti trece peste unele chestii neplacute sau nu poti trece.Cam asa sta situatiunea, eu asa vad lucrurile.Si chestia asta este foarte bine, zic ca s-a intamplat sa stati impreuna un an sau cit ati stat ca e mai bine sa afli acum decit peste stiu si eu citi ani, sau cind deja bagi sentimente ca dupa zici nu mai stii cei cu tine.Si cind esti casatorit ce barbatii nu ies cu alti barbati? Su voi fetele iesiti cu alte fete prietene, deci nu se pune problema despre asta.Si sa iti mai spun ceva. Daca un barbat te place foarte mult, totul ii este placut la tine te asigur cai va face mare placere sa fii lipicioasa.Nu exista odata ce el accepta la inceput asa ceva deodata gata sa saturat.Aia este ca un barbat nu se satura mai niciodata de ceva cei place.Credema ca stiu ce zic.Atunci cind el se satura deja e clara ceva nu-i place ori a vazut sau gasit alta cel putin mai frumoasa ca tine.Acum daca tu esti o tipa ciclaitoare mai mereu sal intrebi unde ai fost, cu cine ai fost si tot timpul sa-l urmaresti deci intr-un cuvint esti o persoana foarte sau exagerat de geloasa atunci da il inteleg.Dar tu nu ai spus ca ai fi geloasa, deci eu raman la ce am spus, el usor usor isi va cauta pe altcineva.Atunci cind partenereul este nemultumit ori ca nul prea bagi in seama, ori cal bagi prea mult ceva scirtie, cauta motive etc ceva nu-i place dar nu spune si asa mai departe.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Nu,nu nu..Banuiesc ca te referi la raspunsul pe care l-am dat mai devreme in legatura cu libertatea. nu ma refer la o astfel de libertate. ma refer la faptul ca fiecare trebuie sa mai stea si cu el insusi, sa stea sa se gandeasca, sa puna ideile cap la cap..intr-un cuvant sa isi faca timp si pentru el, personal..Si normal ca nu m-am referit la faptul ca "Azi cu una, maine cu alta", normal ca nu! Si cum am spus si mai sus. eu am slabit f mult intr-o perioada scurta si el e un baiat f inalt, muschiulos si nu cred ca ii convine ca am slabit asa mult si parem tantarul cu armasarul..eram o fata cu forme, cum s-ar zice aveai pe ce pune manahee hee Si e si asta un posibil motiv ca mereu imi spune ca imi statea bine inainte, ca nu ma prinde sa fiu slabuta.

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Un barbat daca asta ar fi problema te asigur ca tiar fi spus. Uite nu-mi place ca ai slabit pune si maninca sa te faci la loc.Asta orice baiat o spune unei fetet fara absolut nici oproblema, dar nu gata iti schimbi comportamentul asa la 360 de grade brusc.Dar sa fie asa cum tu spui, doar asta sa fie problema.Si daca ai slabit f bine ca fetele slabute arata mai bine.Mie unu imi plac fetele slabute, bine nu scindura dar ma rog nu stiu cite kg aveai si cite ai acum sa pot zice ceva.Ba te prinde foarte bine sa fii slabuta zic eu.Si la citi ani ai stai linistita cindva vei dori sa slabesti sa fii mai slaba si nu se stie de vei reusi.Si chiar el o sa iti zica ca te-ai cam marit.Bine poate nu acum dar peste ani te asigur ca asa o sa stea lucrurile.Bine depinde si ce gusturi are el.Sint barbati carora le plac femeile plinute sau chiar destul de grele sa nu zic altfel sa jignesc pe careva.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Pai aia si face! imi spune sa mananc, sa ma fac la loc..sau ma rog..pe aproape! Adica nu a fost doar "nu iti sta bine asa"..imi si vine cu completarea"pune mana si mananca ca te dai peste cap,.ai grija ca te imbolnavesti" sau chestii din acestea. Oricum nu e cazul sa ma imbolnavesc sau ceva pentru ca am slabit mancand sanatos, nu retinandu-ma de la ceva. Adica ii pasa! Aveam 74, acum am 57big grin

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Wow.Pai daca erai iubita mea si aveai 74 de kg fii sigura ca te lasam in secunda a doua.Bine nu am nimic cu oamenii mai cu kg in plus, vorbesc, ii respect darsa am o iubita de atitea kg ufff nu prea sint curios.Acum ca spui ca ai 57 parca mai vii de acasa. Daca la 57 dekg elspune canu are pecepune mina nu stiu, credcai plac femeile garse, na cam spus-o.Dar asta e tu spune-i ca te simti bine asa cumesti, ca tu asa vrei sa ramii si daca te place de bine, daca nu sint destui tipi care te plac la 57 de kg.Ba eu am avut iubita de 50 de kg.Cred ca cel mai bine ar fi sa ai undeva pe la 54 kg.Eu zic ca tu esti cea care stie cum vrea sa fie si cum ii place.Nu sa te ingrasi ca asa vrea un barbat.F bine nu-i place sint femei balamuc si din astea de 80 kg gasesti la orice cotitura, ba te trag si de mina sa le ai.Deci se pare ca lui ii pasa mai mult de el ce vrea el decit ce vrei tu. Uite spune-i asa. Spune-i ca tie iti place ca barbatu sa aiba 150 de kg savezi ce spune.Zii ca tu asa vrei cu burta, si fara par si chestii fara muschi deloc, numai hgrasime.Intreabal daca este de acord sa devina asa. Daca nu vrea atunci sa isi vada de el, sau sa isi caute una pe masura lui.Eu asa te sfatui sa ramai asa cum simti tu, nu sa faci ceva doar sa multumesti pe el.Dar citi ani ai spus ca ai? stai sa vaz.wow ai 19 ani si la 19 ani sa fii det 75 dekh ca femeie naspa soro sincer.Imagineazati cind o sa ai 30 de ani la cit o sabati daca acum vei sta la cit vrea domnu sef.Stai tu linistita cauta unu normal care sa nu te puna safaci arabisme.Numai arabii pun femeile sa seingrase casa aibe pe ce pune mina, doar mina ca altceva nu prea au ce pune si sanu cumva sa se maiuite si altii la femeie lui.

| WhatheWow a răspuns:

Uneori așteptările noastre țin mai mult de partea egoistă și la fiecare mic eșec încercăm să dramatizăm. Eu cred că sunt momente în viața de cuplu, care nu ne satisfac pe deplin și acest lucru poate pune unele semne de întrebare. Încearcă să-l scoți din monotonia în care a căzut, revizuiește-ți și tu comportamentului față de ceea ce-ți dorești de la el. Nu știu, folosește-ți farmecul și încearcă să-l faci să te dorească și să te trateze la fel ca înainte.
Ignorarea nu-i o soluție bună căci poate dubla așa zisele probleme și dacă într-adevăr îl iubești se va simții rănit iar tu vei regreta.
O schimbare de look, nu-i da ocazia să te vadă tristă sau suspicioasă, găsește momentele potrivite în a fi puțin distantă, atât cât trebuie fără a întinde coarda iar atunci când dorește să faceți dragoste " vrăjeşte-l " puțin și nu-l lăsa să te obțină ușor.
Baftă!

| anonim_4396 explică (pentru WhatheWow):

Da,categoric asta fac, incerc sa imi revizuiesc comportamentul, dar trebuie sa vina si partenerul cu o replica la actiunea mea..adica nu poti schimba pe cineva daca nu te schimbi mai intai pe tine! daca are pretentia ca eu sa fiu calumea, si el trebuie la fel. Si da, intr-adevar il iubesc si o sa iau in seama faptul ca ignorarea mai mult il va rani! Multumesc pentru sfaturi!:*

| WhatheWow a răspuns (pentru anonim_4396):

Îți doresc să fii tare și să poți pune în aplicare unele sfaturi pe care le-ai primit și bineînțeles să aibă rezultatele dorite.
Cu multă plăcere!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sper ca are cineva timpul sa citeasca tot romanul meulaughing Spor la cititbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am o relatie de 6 ani. e primul si pentru mine. ce pot sa-ti spun este ca o relatie se schimba, se maturizeaza. poate fi mult mai frumos ca la inceput, poate fi altceva.
nu-i cere sa fie cel de un an. oamenii se schimba si tu te-ai schimbat. iubeste-l asa, daca poti.
prietenul meu imi spunea mereu ceva si admir asta la el: 'asta sunt! daca ma vrei, ma vrei asa!' Si asta e adevarul. Nu conteaza mizeriile alea mici: ca nu-ti spune noapte buna cu patos sau mai stiu eu ce. E alaturi de tine? Te sprijina?
Mai spunea ceva prietenul meu: 'Acum ne avem unul pe altul si ne ingrijim cum putem mai bine.' Si chiar face asta. Asta inseamna iubirea mai tarziu: sa te astepte cu masa, daca il rogi, desi abia stie sa faca ceva de mancare, sa te ajute cand faci curat, sa fie alaturi de tine, sa aiba incredere in tine si in deciziile tale.
Apreciaza asta!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da,intr-adevar,relatiile se schimba, nu pot fii la fel! Eu il iubesc asa cum e, si el pe mine, dar totusi, mereu e loc si de mai bine..pai nutongue?!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda,nu e o regula! e si o vorba :"Ignori, esti cautat!" dar acum depinde si in ce caz aplici!

| SunnyDay88 a răspuns:

Noul job e bun? castiga bine? poate il deprima faptul ca nu mai face ce ii place sau nu ia la fel de multi bani.

pe de alta parte s-a simtit sufocat de tine cam repede. incearca sa-l lasi in pace. lasa-i timp sa inceapa din nou sa i se faca dor de tine si sa te vrea. nu-l mai suna tu, lasa-l ep el sa te sune. daca continua sa se raceasca... cam asta e, toate au un sfarsit. nu e bine sa te agati de un om sa-l tii langa tine cand el nu te mai vrea si se mai simte si sufocat. tu vrei altceva de la o relatie nu asa ceva. asa ca daca vrei sa se schimbe el si nu o face, schimba-l tu pe el.

| anonim_4396 explică (pentru SunnyDay88):

Da,este bun si "noul "ob,si castiga la fel de bine, chiar si mai mult. Am pus NOUL in ghilimele pentru ca asta facea si inainte, deci nu e nimic nou pentru el! Da, asa o sa fac.o sa-l las pe el sa ma caute, chiar daca e greu sa nu dau nimic.Cel putin acum nu am mai vb cu el si m-a sunat el si mi-a spus ca "cum de nu am mai dai niciun semn?" Adica noi asteptam ca celalalt sa faca primul paslaughing)

| SunnyDay88 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nu cred ca asteapta sa faci primul pas, cred ca s-a obisnuit cu tine sa fii calare pe el(fara suparare). normal ca o sa te caute daca te iubeste.
acum mai lasa-l un pic... mai rarut o perioada cu telefoanele. si cand vine acasa fii mai rece (nu-i sari din prima in brate sau sa-l astepti in fata usii). mai tarziu o sa reveniti la normal. pana atunci lasa sa se potoleasca apele si fara cearta si scandal peste 1-2 saptamani sa-l intrebi cum se mai simte si daca lucrurile sunt ok intre voi.

| anonim_4396 explică (pentru SunnyDay88):

Dap,asa o sa fac! Si nu, nu m-am suparat la faza cu "calare pe el"laughing pentru ca, cred ca..chiar asa eram..prea lipicioasa! Dar e aiurea ca daca caut prea mult "par stresanta" daca nu caut ca "de ce nu am dat nimic" adica oricum ai da, nu e satisfacatortongue.Dar acum o sa fie intre..nici prea prea, nici foarte foarte!happy

| Mikhtarian a răspuns:

Sunt mai multe cauze,asa cred eu.
In primul rand,jobul,aici nu prea il poti ajuta,decat cu sfaturi.
Spune-i!,spune-i,ca e putin diferit, ca poate a intervenit monotonia, dar sa reveniti amandoi la aceea stare.
Dragoste, plimbari in oras noaptea. ocupati-va timpul amandoi, vorbiti.

| anonim_4396 explică (pentru Mikhtarian):

Asa o sa fac! Trebuie sa revenim la vremurile bune tongue! Doar ca si atunci cand el vine acasa, numai chef de niscai plimbari pe nu stiu unde nu mai are chef. Vrea sa se odihneasa nu sa mergem la cine stie ce plimbari. Deci, si atunci cand vine, timpul mi-l petrec cu el in casa in majoritate! Off

| Mikhtarian a răspuns (pentru anonim_4396):

De apreciat ca esti foarte inimoasa,trebuie sa-l intelegi si tu pe el, dar sa nu inceapa sa fie plictisitor pentru tine.
Oricum, vorbeste cu el si explica-i, vezi cum reactioneaza, ca nu cumva dupa 1 an sa-ti dai seama ca nu te-a meritat
Sanatate, si succes in relatie!

| anonim_4396 explică (pentru Mikhtarian):

Saru`mana,multumesc! O sa fac sa fie totul bine, o sa incerc.Sunt genul de persoana care nu se da asa batuta cu una, cu doua si cand vrea ceva, chiar trebuie sa obtina! Deja am facut un "pact" cu el..am spus ca voi fi exact asa cum vrea el, doar sa fie si el la fel! Sanatate si tie si multumesc pentru ca te-ai deranjat pentru un raspuns! De fapt tuturor va multumec!

| olivikkka a răspuns:

Stii citeodata statul impreuna prea mult strica. Fratele meu cind s-a casatorit a stat acasa cu sotia un an, nici unul nu muncea un timp era frumos dar au inceput certurile cuvintele grela etc. Cum au inceput munca totul a revenit la normal. Este cam stranie raceala asta din cite am onservat. Eu cred ca cel mai bun lucru e sa diacuti cu el, poate ii dai de capat. Comunicarea deschisa e cea mai importanta in relatie, bafta

| anonim_4396 explică (pentru olivikkka):

Da,asa este! Comunicarea este cheia! Sper ca lucrurile sa revina la normal.O sa fac putin pe dura(sa ma prefac ca nu imi pasa de "Reaceala" lui)

| 48KRazvan a răspuns:

Imi place raspunsul tau, dur dar realist!

| lastride a răspuns:

Iti dau exemplu din viata mea... o prietena mi se confesa ca s-a plictisit de iubit stand extrem de mult impreuna si ca era fain la inceput dar acum nu mai e si nu poate sa se desparta de el ca vine plangand la usa laughing (si avem si noi 18)

In cazul tau eu zic ca e cam la fel. Stand mult impreuna s-a racit.
De obicei in cazurile astea ori faci o schimbare de look, ori abordezi o alta atitudine, practic ofera-i un alt gen de "tine" ca sa ii re-aprinzi focul

Oricum e ceva normal ca un barbat sa nu mai fie ca la inceput. Dupa 1-2-3 ani tot se raceste. De obicei interesul de a o "explora" pe "mimi" ( happy ) dispare dupa o vreme si o cauta pe "miNi"

| anonim_4396 explică (pentru lastride):

Ah,nu,nu e vorba de un astfel de interes..nu ma inseala sau ceva de genul, dar da, sunt de acord cu tine..si statul asta prea mult impreuna strica cateodatalaughing Adica totusi, impreuna, dar mai tebuie sa dam si libertate de iesit cu baietii(in cazul lui) respectiv fetele(in cazul meu) sau chestii asemanatoare, ca doar nu ne-am casatorit sa ne tinem cont deja la fiecare miscarelaughing