| FloryTrandafir a întrebat:

Buna Dragilor, sunt suparata, va rog frumos sa ma ajutati fara mistouri.sadsad
Totul a inceput azi in clasa, cand vorbeam eu cu iubitul meu si un prieten cel mai bun de al lui(coleg cu noi) in banca.
Atunci dintrodata a inceput iubitul meu sa zica ceva ce nu mi-a convenit(nu conteaza ce anume, stiu doar ca a fost jenant si m-a deranjat)i-am zis exact ce am zis in paranteza si nu stiu cum s-a suparat ca de ce spun asa ceva ca a zis si el in general nu altfel si ma mai si intreba de ce sunt suparata.
Ei bine apoi a inceput sa ma ia in brate si sa ma sarute cum facem de obicei si intr-o pauza apoi la urmatoarea ora, cand sa se sune de ora, mi-a zis ca pleaca sad ( mai aveam 3 ore ) s-a decis sa plece cu prietenul lui ( el este in stare de corigentza acest prieten, coleg al nostru la 5 obiecte si lui ii arde mereu de plecat de la ore, vine odata la nu stiu cate zile) si i se propune de iubitul meu sa plece amundoi acasa.
Mi-a zis ca pleaca, m-am suparat, a vrut sa ma imbratiseze si sa ma sarute insa l-am respinssad (poate ca am exagerat aici dar asa am simtit in acel moment sa fac) si l-am intrebat ca "de ce pleci cand ai zis ca ramai la ore / scoala cu mine, cu iubirea ta, viata ta?"dar face el " pai la cum faci tu cu mine ( am zis sus ) mai bine plec ", a picat cerul pe mine m-am simtit abandonata si imi venea sa plang(sunt mai sensibila) sad nu stiu ce e cu el de la o vreme am si eu multe toane parca nu imi convine nimic si el se supara ca de ce sunt asa ca de ce esti asa stiu ca il deranjeaza supara insa stiu perfect ca ma iubeste mult pentru ca imi arata, avem 17 ani, 3 luni si 3 saptamani de relatie. Ce sa fac, ce sa cred, mereu cand vine el la scoala, iubitul meu ma lasa cateodata balta pentru el.Ce ma sfatuiti sa fac? Ce sa cred? sincer va rog. va pup dau Fundisssaasad

Răspuns Câştigător
| dulcykaLy a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu el si sa te ia mai in serios, pentru ca daca pe tine te-a deranjat ceva, ar trebui sa te impace nu sa se invarte in jurul cozii sa sa spuna ca a vorbit la general ( sau poate chiar a vorbit la general si ti s-a parut tie - spun asta pentru ca nu ai specificat ce ti-a spus si nu as avea de unde sa stiu exact- dar la fel este posibil sa ai si tu dreptate) De asemenea daca si pe el il deranjeaza toanele tale happy incearca sa te abtii, sa nu le mai faci, Cert este ca trebuie sa discutati si sa lamuriti problema sa ii spui ce anume te-a deranjat iar pe viitor sa nu mai faca. Succes, si incearca sa nu mai fii atat de sensibila in legatura cu el, deoarece risiti sa iti prinda punctul slab si sa profite de acest lucru. (poate si involuntar)

| FloryTrandafir explică (pentru dulcykaLy):

Asa este, multumesc mult:*

| dulcykaLy a răspuns (pentru FloryTrandafir):

Nu ai pentru ce! :*

| L3XYalexya a răspuns (pentru FloryTrandafir):

Cu placere
pentru raspuns

| FloryTrandafir explică (pentru L3XYalexya):

Daca am raspuns sus pentru tine iti dai seama ca e si un Multumesc pe acolo:*

| L3XYalexya a răspuns (pentru FloryTrandafir):

Am inteles

12 răspunsuri:
| FloryTrandafir explică:

Mentionez ca nu este asa mereu. doar il deranjeaza toanele pe care le am in ultima vreme.sad

| L3XYalexya a răspuns (pentru FloryTrandafir):

Nu ai procedat rau nu este frumos din partea lui sa te sarute si sa te imbratiseze infata colegului funda acum

| FloryTrandafir explică (pentru L3XYalexya):

Nu cred ca ai inteles, clasa noastra nu are nimic impotriva de acest lucru sau acest coleg al nostru, doar ca vroia sa plece cu el, si iti dai seama ca e normal sa te imbratiseze si sa te sarute pentru ca pleaca, dar nu l-am lasat pentru ca ma suparase pentru ca eu nu vroiam sa plecesad

| SerenaVDW a răspuns:

Pai e destul de logic zic eu.Incerci si tu sa ii explici ca nu e bine sa chiuleasca si sa faca la fel ca tipul ala care pare ca nu prea le are cu scoala.Si logic ca daca nu intelege n-ai ce sa ii faci.Ori se indreapta, ori pa! vreo 4 luni nu e extraordinar de mult si sunt aiurea toanele astea.Mai ales ca ai zis, ca a zis nu stiu ce lucru jenant.

| FloryTrandafir explică (pentru SerenaVDW):

Stiu sadmersi pentru raspuns

| annonnimusa a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-i spui cum te-ai simtit cand a plecat cu acel coleg si sigur isi va cere scuze si totul va reveni la normal... Pupici si mult succes!

| FloryTrandafir explică (pentru annonnimusa):

Pai, de obicei ii zic c-am ceva gen ce ai zis tu dar zice ca "ok"sau"bine iubirea mea".