| Andreea_5157 a întrebat:

Buna TPU am si eu o mica problema imi place de un baiat si nu stiu cum sa fac cunostinta cu el mentionez ca sunt timida cand vine vorba de el.

Răspuns Câştigător
| AliceHappyGirl a răspuns:

In primul rand incearca sa ai incredere in tine! Simte-ti bine in pielea ta ca in felul acesta te vor placea si cei din jur.
Incearca sa iesi in evidenta, dar intr-un mod placut, evident. De exemplu printr-un comportament finutz, prin idei inteligente, prin politetze etc.
De fiecare daca cand il vezi zabeste-i. Arata-te interesata de persoana lui, dar nu exagera. Nu trebuie sa pari o disperata. Daca si lui ii va placea de tine si va observa ca esti o tipa deschisa, disponibila, cu siguranta te va aborda.
Daca reusesti totusi si prinzi mai mult curaj, baga-te in vorba cu el. Il poti intreba cat e ceasul sau in ce loc are activitatea/concertul X sau ii poti spune ca iti place tricoul lui si vrei sa stii de unde si l-a cumparat ca in curand va fi ziua fratelui tau si vrei sa ii cumperi un tricou asemanator (daca ai frate) etc.
Ai incredere si vei reusi. Bafta!

3 răspunsuri:
| Lummy a răspuns:

Pai, bate apropouri cand treci pe langa el( ca e dragut), sau incearca sa nu mai fii asa timida cand vine vorba de el, ca mai tarziu sa nu-ti para rau(sa ti-l ia alta). vezi si tu:*

| SecretLover10 a răspuns:

Pai gandeste-te ca vorbesti cu o ruda,nu te gandi ca te vei incurca, fii relaxata si calma, incearca sa il complimentezi si sa ii iei apararea.BAfta.FUnda?

| Andreea_5157 explică:

Multumesc mult pentru sfaturi am dat funda si voturi:*