| Lollipop_2029 a întrebat:

am o mica intrebare, deci, imi place de un baiat, iar acesta mi-a dat mai multe semne ca m-ar placea, problema e ca nu stiu cum sa intru in vorba cu el, cum sa fac cunostinta, adica ne stim doar asa din flirtatlaughing(mentionez ca nu suntem nici macar in aceeasi scoala) si e mai mare ca mine cu 2 ani.

Răspuns Câştigător
| Yoanna_4969 a răspuns:

O sa mai dureze putin pana o sa va cunoastetihee hee Daca vrei neaparat sa grabesti lucrurile, incepe tu cu un "Buna" nevinovat cand il vezi... Intraba`l ce face. Vezi daca aveti cativa prieteni comuni. Vorbeste cu el pe mess. Sunt cativa pasi mai grei la inceput, dar apoi totul o sa curga de la sine daca va placeti unul pe altulwinking

2 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

De ce sunteti asa grabite? E mai frumos sa astepti. Trebuie sa cunoasteti fiorii dragostei,sa tremurati, sa plangeti, sa va intrebati zi si noapte.Nu azi l-am vazut, maine m-a salutat si poimaine ii cer prietenie.Lasati lucrurile sa curga de la sine.nu va mai grabiti.lasati baietilor initiativa.ca e mai normal asa.ei fiind vanatorii, nu fetele. De aceea apar greselile, uneori fatale.

| RoaRxDD a răspuns:

Si...stii sigur ca nu are prietena? _.
Daca te place, intervine el.