| FAQ1 a întrebat:

Am si eu o mica problema, luni seara m-am intalnit cu o fata, ca in orice situatie "ceau ce faci? bine tu"... Am stat am mai vorbit un pic si m-a sarutat, si eu aveam de gand sa fac asta dar mi-a luat-o inainte.
Problema este ca marti dimineata mi-a spus pe mess ca trece printr-o perioada, mai grea cred, si ca nu vrea un iubit, am ramas putin socat ca sa zic asa.
Acum nu stiu ce sa fac adica, ma place? cand va trece perioada asta? Nu inteleg de ce ma m-ai sarutat daca stia ca nu vrea un iubit?
Si cred ca incep sa o pierd incet incet... nu m-ai vorbim asa des, etc.
Ce sa fac? Nu vreau sa o pierd, dar nici nu vreau sa o disper cu intrebari de genu "Cand va trece aceasta perioada?"

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Tine legatura cu ea fiindu-i aproape, fara sa amintesti deloc de ceea ce ati discutat. Fa-o sa se indragosteasca de tine fara sa vrea. O sa ceara ea singura o relatie. Daca te-a sarutat e clar ca te place, dar ok, nu e pregatita, poate a avut un esec in dragoste si ii e frica sa inceapa o noua relatie prea curand. Tu poarta-te natural, devino cel mai bun prieten al ei, incearca sa-i fii aproape ori de cate ori are nevoie, si nu deschide deloc subiectul de nici un fel de relatie. Baftawinking

4 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Ca sa stai in limba dupa ealaughing Glumesc. Poate a realizat probabil ca a gresit, hormonii conduc mintea thumbs up.Deci,ofera-i putina libertate apoi o abordezi subtil.Mai incearcati norocul.

| Cleopa a răspuns:

Ai rabdare si totul va fi bine! poti sa-i spui ca de trece printr-o perioada grea, tu o intelegi si ii esti alaturi, iar daca are nevoie de ajutorul tau sa te anunte. poate are ceva probleme in familie, daca ii palce de tine pana la urma veti fi impreuna! ai doar putina rabdare!

| alexpitrock a răspuns:

Cel putin tie nu ti-a spus ca s-a impacat cu fostul dupa ce v-ati sarutat, bine ca eu am initiat sarutul in cazul meu dar sunt la fel de confuz ca tine, si mie mi-a zis ca nu stie ce vrea, ca nu vrea sa ma raneasca, ca trece printr-o perioada grea, ma gandesc intr-una la ea, sfatul meu pentru tine, fii alaturi de ea, vorbiti fa-o sa ti se confeseze, si poate ca veti ramane impreuna, eu, din pacate, am un zid mult mai mare de daramat.

| caiet1 a răspuns:

Este o fata cuminte. Adica nu se :* cu x si y si chestii din ziua de azi nu? Daca chiar tii la ea si ea este o fata cuminte sigur te place. din ce spui tu se pare ca este o fire mai romantica etc. GEN : O FATA CUMINTE. si da cred ca te place. dar trebuie sa o intelegi ca poate chiar trece printr-o perioada mai grea. si ar trebuie sa mai astepti. nu ai cum sa o pierzi. ( asa cred eu, si zic asta deoarece printr-o pov asemanatoare am trecut si eu) Acm timpul le va rezolva pe toate. SPER CA TE-AM AJUTAT.