| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema cu dragostea.M-am indragostit de o fata, toata povestea a inceput prin mai anul acesta, a fost dragoste la prima vedere am fost impreuna 4 luni,mai ne certam dar ne impacam repede. Apoi ne am despartit la sfarsitul lu septembrie,am suferit amandoi de atunci zilele mele parca nu mai sunt asa cum eram inainte, simt ca mi fuge lumea de sub picioare si nici noptile nu le mai pot dormi.
Am incercat sa o uit, sa i sterg nr de telefon...tot intervine ceva si ne intalnim si o vad tot timpul,nu mi-a pot scoate din minte.O iubesc enorm de mult,dar saptamana aceasta am iesit pe afara amandoi si se pare ca se simtea bine in preajma mea, ne am imbratisat apoi ne-am sarutat si mi-a zis ca o sa mi dea un raspuns saptamana viitoare daca ne impacam sau nu.Dar ieri si azi mia vorbit urat, ma tratat ca pe un nimic...si nu stiu ce s-a intamplat cu ea.Eu am 21 de ani, ea are 19 o iubesc enorm de mult,si nu stiu ce sa mai cred,vreau sa o uit si nu stiu cum, ma puteti ajuta cu un sfat ceva va rog mult de tot, mersi

3 răspunsuri:
| zzzuperman a răspuns:

Imi pare rau dar nu am un pronostic favorabil pentru voi doi. Dani chiar daca ii greu trebuie sa o uiti pe aceasta fata daca se comporta cu tine asa cum zici tu, ii vina ta pentru ca ii permiti sa vorbeasca asa, din cate ai spus tu, ai facut multe greseli in abordare, zice ca o sa iti dea raspunsul mai tarziu pentru ca cel mai probabil ii atrasa de altcineva iar daca nu va merge acolo se va intoarce la tine, stiu ca sunt negativist dar cel mai probabil acesta este adevarul. Chiar daca se va intoarce la tine tu nu vei fi altceva decat mantaua de vreme rea, tu o sa suferi, nu vei fi fericit, imediat ce o sa intalneasca alt tip o sa te lase si aici este numai vina ta pentru ca ii permiti sa faca ce vrea cu tine. In opinia mea ar trebui sa o dai uitari.

| neutrino a răspuns:

Nu trebuie sa o uiti, trebuie doar sa lupti pentru aceasta mare iubire! Pup-o in continuare ori de cate ori ai ocazia, pana cand ea se va hotara!

| ywar a răspuns:

Nu te cred ca o iubesti... eu cred ca e doar atractie fizica puternica si hormonii au luat-o razna. Am o varsta si am fost si eu de 21 de ani. La aceasta varsta principalul lucru e sa iti faci experienta si sa profiti cu cap de unele lucruri. Nu te supara pe mine dar dupa 4 luni pur si simplu nu poti spune "te iubesc" si mai ales ca voi ati fost si despartiti... Stai si gandeste la rece totul - o sa imi dai dreptate.