| dydo a întrebat:

Buna am nevoie de o parere adica mai multe. am terminat o relatie de un an, de aprox jumate de an, am mai vb cu fostul, au fost perioade cand nu vb deloc, momentan am prieten dar nu simt absolut nimic sunt cu el de o luna, ink tin la fostul ne-am intalnit azi a ramas la mine, el nu vrea sa ne impacam din cauza familiei lui ca nu ma acepta mi-a spus ca nu ii trebuie prietena acum ca are d lucru nu are timp (stiu ca asa era si vara trec cand eram impreuna) si ca toata ziua numai sa se streseze. ce sa fac si acum a plecat de la mine si plang.sa mai tin legatura cu el? il iubesc enorm d mult nu stiu dacao sa ne mai impacam vreodata, de 1 mai vrea sa merg cu el nu stiu daca e bine sal mai vad sa ne mai intalnim, neam si sarutat, ce sa fac? ce ati face voi in locul meu? il iubesc enorm de mult, si el cred ca ink ma iubeste. mi-e frica sa nu mai vb cu el dupaaceea sa se intalneascacu alta si fara sa stiu ce face, unde e... mi-e greu in ambele situati si dacatin legatura si daca nu, nu vreau raspunsuri ca o ce copila esti si tot, pentru ca sincer alea chiar nu ma intereseaza si in fond si la urma urmei doar cei care au trecut pirn asa ceva miar putea raspunde sau cei care au suferit vreodaata si au iubit... multumesc :*

Răspuns Câştigător
| Luiza_3305 a răspuns:

Da, sa stii ca si eu cunosc situatia.Nici familia fostului meu prieten nu ma accepta si el era mereu stresat din cauza asta.Noi ne-am despartit acum o luna, dar inca iesim impreuna, ne sarutam, totul e ca inainte, ne spunem ca ne iubim, dar totusi nu suntem impreuna si el spune ca se simte eliberat, fara griji, desi din perspectiva mea totul e la fel.
Ti-am spus toate astea ca sa stii ca te inteleg perfect. Parerea mea este ca intai de toate, ar trebui sa te desparti de actualul tau prieten pentru ca nu merita sa il faci pe el sa sufere sau sa il faci sa creada ca il iubesti daca in realitate nu e asa...In plus, vorbeste cu fostul si intreba-l daca mai simte ceva pentru tine si cat de sigur e de sentimentele lui, daca ii este dor de tine. Spune-i ca il iubesti si ca trebuie sa luati o decizie bine gandita. Daca ii va fi greu sa renunte la tine, inseamna ca te iubeste si ca ar trebui sa mai incercati o data. Daca nu, imi pare rau, dar spre binele tau ar trebui sa incerci sa te debarasezi de el pentru ca esti singura care pune suflet in relatie si nu are rost.Mai bine ramai cu amintirile frumoase de demult decat sa incerci de n ori si in final, sa iti amintesti doar de aceste incercari repetate, disperate si dezamagitoare.

Bafta multa si te pup, sa imi spui cum a iesit.

4 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Inteleg ca tu chiar esti o copila si el un baiat major.Dar totusi, tu nu vezi ca lui chiar nu ii pasa de tine? In dragoste nimeni nu ar putea sa se opuna.Nici macar parintii sau alte persoane straine.
Nu inteleg din ce motiv nu te accepta familia lui?
Parerea mea ar fi sa il uiti si sa astepti un alt baiat care sa te iubeasca si sa te pretuiasca numai pe tine.
Nu are rost sa suferi pentru unul care nu te vrea.

| Weeedha a răspuns:

Cu toate ca inca tii la el, incearca sa renunti sa-l mai contactezi o vreme! Cauta`ti pe cineva, si, vei vedea cum va reactiona dupa! Timpu` trece, asa ca, fa ceva! Nu plange! Foloseste`ti resursele in favoarea ta! Capu` sus! Cat despre prietenul tau, nu cred ca ar mai avea rabdare sa mai stea cu cineva inca atat. Dat fiind faptul ca ati stat foarte mult impreuna! Te asigur, ca`si va da seama cat te :X si nu-l va interesa de parerea parintilor! Tu doar ai grija de tine si nu fa nimic sa nu ai ce regreta! big hug Bafta girl! :*

| rocsu a răspuns:

Pai pentru o vreme ar fi bine sa nu-l mai contactezi big grin. Poate asa isi da si el seama daca te iubeste, iar daca da te va contacta el big grin. daca nu va trebuie sa mergi mai departe happy

| Cheloo_4836 a răspuns:

Dupa parerea mea ar fi ceva imposibil intre voi doi pentru daca el nu accepta sau parintii lui nu accepta nu ar trebuie sa te mai stresezim,dar fie ca in mare parte il iubesti enorm ar trebui sa faci ca sa il impresioneze pe el, prin urmare sa-i convinga pe partintii lui sa te accepte pe tine si in final sa fiti fericit dar nu cred ca prea sunt multe variante de impacare, desi dragostea dintre voi doi e foarte mare.Totusi ar trebuie sa incerci sa rezolvi ceva cu relatia dintre voi doi si sa uiti de prietenul tau actual daca nu tii la el si tot pe fostul il iubesti.Incearca sa ii demonstrezi lui si parintilor lui ca nu esti o fata asa rea si incearca sa mai pui si putine "minciunele",desigur pentru a ajunge la dragostea lui.Ted descurci ca esti mare, si trebuie sa iei o decizie, e viata tawinking