| LoWs0 a întrebat:

Am si eu o problema. Deci am fost cu prietena mea 10, ne-am despartit. Eu normal ca vreau impacare. dar parca ea nu mai vrea chiar daca ma iubeste. O perioada nu am mai vorbit si anume o luna. Acum am inceput sa vorbim. Am iesit si am incercat sa discut cu ea, dar parca nu vroia sa vorbim despre asta. Stiti? Chiar daca ne-am despartit suntem foarte buni prieteni si ne intelegem. Am uitat sa mentionez ca ea a mai fost cu 2 in perioada asta (dar din alte orase si nu s-au vazut doar atunci cand s-au combinat ca aia mai vin prin oras am auzit). Adica luna August dar a stat cu ei o saptamana (cu fiecare) gestu asta mi s-a parut un pic. nu stiu deplasat si acum vorbeste cu multi baieti oh go on, dar presupun ca a incercat sa ma uite. Urmeaza sa iesim zilele astea si vreau sa vorbim despre relatia noastra. Tin sa mentionez ca ea s-a despartit de mine. Eu vreau sa ma impac cu ea, toate fetele mi-au spus ca nu ma merita, pana si cel mai bun prieten. Eu cat timp am fost cu ea mi-am dat la o parte toti prietenii doar pentru ea. Stiu ca nu a fost bine ce am facut dar ce a fost a fost. Daca intrebati de sex, nu am facut cu ea pentru ca e o fata cu capu pe umeri si e sunt la fel, si am decis sa mai asteptam un pic. Daca puteti sa ma ajutati chiar va rog. Sunt din Baia Mare daca cumva stiti vreun loc mai bun de intalniri, mai retras, va rog sa imi spune-ti. Obisnuiam sa ies cu ea prin parc. Si am 16, ea are 15. Daca vreti detalii mai multe si aveti timp de stat la vorba trimite-ti un mesaj privat cu id. Mersi mult! Funda pentru cel care ma ajuta cel mai mult.

Răspuns Câştigător
| ToniBoai a răspuns:

Uite, din cate vad o iubesti, dar daca ea in timp ce ati fost despartiti a mai stat cu inca doi baieti. Cred ca fata vrea ceva nou. Eu consider ca daca tu chiar stii sa iubesti, meriti o fata care sa-ti raspunda sentimentelor tale. Nu meriti una care cum v-ati despartit a fugit la altul. Nu merita sa suferi dupa cineva care nu mai tine la tine, acea persoana trebuie uitata. Uite, iti dau un sfat, iesi cu baietii, plimbate, fa cunostinta cu alta fata. Intr-un sfarsit vei gasi una mai buna ca ea. Nu exista doar o fata pe pamant. Ai grija ce faci si nu uita, nu incerca sa faci gesturi prin care te-ai ranii. O sa gasesti fata potrivita la timpul potrivi. Sper ca ti-am ridicat moralul.

6 răspunsuri:
| laara a răspuns:

Uit-o! Nu cred ca te mai iubeste...
Sau mai ai o singura sansa ca ea sa se ntoarca la tine si anume: fii indiferent!
Adica nu o mai cauta... Las-o pe ea sa te caute. Cand o sa vada ca nu o mai bagi in seama si ca vrei sa treci peste o sa-si puna niste semne de intrebare si o sa incerce sa te atraga din nou.
Uite aici, cele mai bune sfaturi: http://www.youtube.com/watch?v=LB4z1rFb8cw

| DennK a răspuns:

Intreab-o daca mai tine la tine, daca zice da, dar doar ca la un prieten, sarut-o, nici ea nu crede ce zice. Si eu am facut la fel cu fostul', si pana la urma acum ne merge bine. :3.
Dar, daca, nu stiu, intr-adevar nu mai tine deloc deloc la tine, atunci renunta. Ori e curva, ori vrea sa te uite cum ai zis. Sper ca te-am ajutat.

| Stassy a răspuns:

Daca vrei cu adevarat sa te impaci cu ea ei bine aici e mai dificil daca ea nu prea vreasad

Am doua variante thinking

Prima e sa vorbesti deschis cu ea. Intreab'o daca ei chia ii place pe tipii aia.Sau..dak ii place k v'ati despartit, k daca te'o iubit trebuie sa fi suferit nitel.
Spune'i sincer k o vrei inapoi sh chestii din astea.

A doua varianta e cam asa: Incearca sa fii dragut cu ea in continuare, ca sa vada k totusi o gresit.Nu vorbii de relatia voastra daca nu vrea...Intreaba de...alte lucruri [ nu'mi vin acum in minte]
O sugestie: Incearca sa fii...mai...romantic na.

bafta happy sa'mi spui cum o mers la intalnire tongue

| adrianamara a răspuns:

Ar fi bine s-o lasi pe ea sa decida, daca nu mai vrea asta e! Nu o mai cauta las-o si pe ea iar daca te cauta inseamna ca-i lipsesti!

| k1d0 a răspuns:

Ar trebui sa incerci sa vorbesti cu ea despre relatie. Daca vezi ca nu prea merge incearca sa o abordezi altfel si daca tot vezi ca nu merge si alte fete au zis ca nu te merita ar trebui sa iti cauti alta fata.

| MihaiSmeker a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, din cate vad o iubesti mult, dar meriti o fata care sa-ti respecte sentimentele, kit ca o iuesti pe acesta poate sati provoace rani mai meri in suflet, daca afli ca ea cand e cu tine daca va impacati ca mai e cu alti 10 baieti spre exemplu deci... cauta o fata care va iubiti reciproc si iti respecta sentimentele