| madalin1008 a întrebat:

Am si eu o problema. Mi se tot aprinde calcaiele dupa fete dar nu am curajul necesar ca sa intru in vorba cu ele. Adica cand sa ma duc sa vorbesc cu ea parca ma opreste cineva.Cum sa fac ca sa nu mai am problema aceasta?

Răspuns Câştigător
| wolder a răspuns:

Totul vine din creier. Ai mai multa incredere in modul tau de cucerire si fi sigur ca vrei sa intalnesti o fata pe care sa o iubesti. Acceptate fizic si psihic. Cunoastete cu defecte si calitati.

12 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Esti timid, fa-ti curaj si lasa timiditatile

| madalin1008 explică (pentru wolder):

Cum?

| madalin1008 explică (pentru wolder):

Din cate mi-am dat seama esti fata. Tie ce ti-ar placea sa auzi de la un baiat cand vine sa te abordeze?

| wolder a răspuns (pentru madalin1008):

Totul vine din creier. Ai mai multa incredere in modul tau de cucerire si fi sigur ca vrei sa intalnesti o fata pe care sa o iubesti. Acceptate fizic si psihic. Cunoastete cu defecte si calitati.

| neutrino a răspuns:

Trebuie sa-ti bagi picioarele in apa rece.

| Azµre a răspuns:

Pur și simplu ai tupeu!

| madalin1008 explică (pentru Azµre):

Asta e problema ca nu am tupeu

| Azµre a răspuns (pentru madalin1008):

Îți faci curaj, o abordezi schimbi două trei vorbe cu ea și gata.

| Decrepit a răspuns:

Iti omori demonii,daca intelegi ce vrei sa spui.E greu, pentru ca tu, corecteaza-ma daca gresesc, dar ai caracter predominant, introvertit.Treaba cu legatura asta introvertire-extrovertire e foarte complicata,pentru ca, din moment ce o ai pe una, n-o poti avea pe cealalta decat in mici cantitati si, ca sa dai din una in cealalta, ai nevoie de un soc psihic.Atunci cand socul e pozitiv,poti trece din intro in extro,iar cand e negativ,viceversa.Cel putin asa vad eu lucrurile.Tie iti trebuie o doza din acel comportament care urla incredere in sine.Dar ai si o oarecare teama de refuzul eventual, asta din cauza orgoliului.Tu trebuie sa-ti slefuiesti papagalul si capacitatile sociale, dupa fa-ti o autoevaluare, pentru capacitatile tale. Ajuta si alcoolul, sa stii.In cantitati decente, chiar mult, te face extrovertit.Bine,e posibil sa te faca si idiot, dar, dac-as fi in locul tau, as face pariul.

| madalin1008 explică (pentru Decrepit):

Adauga.ma in lista de mess. iliemada44 e idul meu ca sa imi explici mai clar cum e treaba cu introvertirea si extrovertirea

| teocica a răspuns:

Ia cu tine o galeata cu apa si baga calcaiele in ea cand vezi fete big grin

| P1dgey a răspuns:

Frate si eu am avut problema asta dar pana la urma mi-am facut curaj si m-am dus si am vb cu fata respectiva

| Nyty_Petrisor_1993 a răspuns:

Incearca sa bei ceva putin inainte, o bere, sa vezi ca o sa prinzi mai mult curaj.