| Avasrin a întrebat:

Mie de 2 ani im place de o fata.Eu sunt foarte timid si gelos! Eu nu am curajul sa vorbesc cu ea deloc si de aici am avut de pierdut.
Acum trec la subiect..De 1 saptamana ea a inceput o relatie cu cineva.Cum pot sa trec peste asta? Merita sa incerc sa o cuceresc sau trebuie sa o las?
Mersi Anticipat!

Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

Gelozia nu este o boala si nici timiditatea. laughing

Dupa cum ti-am mai spus timizii fac lumea mai buna, pentru ca nu se reped ca altii cu capul inainte.

In cazul asta nu e indicat sa incerci sa o cuceresti pentru ca probabil vei avea un esec.

Poti sa treci peste asta bucurandu-te pentru ea.

In ce te priveste fa-ti curaj, asuma-ti un risc si intra in vorba cu o fata pe care o placi. La unele fete le plac baietii timizi, nu bad boys.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Autocontrolul ti-ar fi de mare folos in cazul tau. Nu poti intervenii intr-o relatie acum, dupa ce 2 ani i-ai aratat fetei ca nu esti interesat de ea, pentru ca nu ai actionat deloc.
Poti sa-ti cauti o alta fata, care-i libera si care ti-ar putea fi o buna prietena.
Cu gelozia, ai grija, ca-i boala grea si dureroasa. Incarca sa fii mai cerebral si sa acorzi incredere oamenilor, ca nu-i nimeni raspunzator de frustrarile tale.
Ia-ti inima in dinti si cucereste o alta fata, fii mai deschis, mai dragut, mai placut si vei avea roi de fete imprejur.

| corbulalbrosu a răspuns:

Gelozia este o boala. Timiditatea tot pe acolo. In loc sa actionezi si ai stat ca o momaie 2 ani, un altul care a fost mai tupeist si probabil nici nu e gelos (ceea ce reprezinta un imens avantaj) pur si simplu ti-a suflat-o cum s-ar spune "de sub nas". Cel mai indicat si corect mod de a reactiona in acest caz ar fi resemnarea ta, dar acest lucru depinde pur si simplu doar de firea ta. Sanatate!

| OldSoul a răspuns:

Daca in doi ani nu ai facut nimic pentru a fi cu ea, acum de ce ai incerca sa o cuceresti?

| Lawliet14 a răspuns:

Pai bine mai, penibilule? 2 ani de zile a fost singura si nu ai actionat? S-acum vrei sa spargi o relatie? Asa-i daca esti timid.

Timizii raman singuri si mereu se vor compatimi.

Invingatorii au iubite. Tu acum stai sa-l invidiezi pe ala... Tu 2 ani de zile n-ai facut nimic, ai fost un lenes! Cum sa iti dea Dumnezeu daca nu muncesti?

Asta-i adevarul. Mi se pare o mare prostie ca n-ai actionat in 2 ani daca ai stiut sigur ca e singura. Dar hai ca acolo putem vorbi de o timiditate fantastica, dar acum sa spargi o relatie? Acum stii sa lupti pentru ea, nu?