| Walter09 a întrebat:

am si eu o problema pe care nu o inteleg pur si simplu. deci imi placea o fata. si am vorbit mai mult cu ea si imi placea foarte mult. acum cand sunt cu ea nu mai simt nimic pentru ea nu stiu de ce. inainte cu cateva zile cand nu eram cu ea o iubeam pur si simplu si acum nu imi mai place de ea. si asa mi s-a intamplat cu mai multe fete si nu vreau sa le fac sa sufere. ce pot sa fac? ma ajutati?

Răspuns Câştigător
| Ozdogan a răspuns:

Buna.Pentru inceput:chiar nu mai simti nimic?
Daca nu mai simti nimic, relatia asta ar trebui sa se incheie pentru ca asta nu va avea un sfarsit prea frumos...
Daca nu vrei s-o ranesti spune-i adevarul ceea ce simti.Nu sa afle de la altcineva ca nu o iubesti. Spune-i ce simti cu adevarat.Zi-i adevarul! Spune-i ca nu vrei s-o ranesti, ca-ti pare rau.Ca mereu ai avut o problema de acest gen.Nu cred ca se va supara. Daca e fata desteapta va intelege ca nu o minti daca ii zici din suflet adevarul.Nu-ti fie teama de ce va urma.Asta e, dar trebuie sa-ti "vindeci" aceasta problema pentru in acest mod, nu vei avea nici o relatie de durata cu nici o fata. Daca chiar iubesti o fata foarte mult cere-i prietenia cat mai repede si fii sincer cu ea, iubeste-o.

1 răspuns:
| quiX18 a răspuns:

Ia o pauza de dragoste...nu e doar asta prioritatea vietii.