| Wut a întrebat:

Am o mare problema. Inainte sa fiu cu iubitul meu, il iubeam mult...dar acum simt ca nu il mai iubesc. Problema e ca el ma iubeste si mie imi place de altcineva. Nu stiu ce sa fac... sa raman cu el, pentru ca eu chiar nu vreau sa sufere din vina mea, sau sa raman cu baiatul de care imi place? Funda.

Răspuns Câştigător
| Funions a răspuns:

Tu nu vrei sa il faci sa sufere, asa ca daca nu mai ai sentimente pentru el mai bine fii sincera.Il va durea mai putin decat sa stie ca esti cu el din mila sau pentru a nu suferi.Isi va da seama la un moment dat ca te racesti fata de el si il va durea mai tare.Nu va chinuiti amandoi.Sinceritatea este cea mai buna cale de a evita ceva ce poate durea mai rauhappy

13 răspunsuri:
| GabiiHaș a răspuns:

Spune-i ca: cred ar fi mai bine daca am fi doar amici.te inteleg ca nu vrei dar, am sentimente pen...stai de cate zile esti cu el?

| Azµre a răspuns:

Renunta la el spune-i ca tu numai simti nimic pentru el sigh si o sa inteleaga cel mai bine asa

| Kyrie a răspuns:

Asa meriti daca te cuplezi cu o persoana care "abia" de simti ceva sau viceversawinking, sa te vad ce o sa faci big grin, ma indoiesc ca o sa postezi pe TPU ce-ai facut oricum tongue, bafta

| KaterinkaBoy a răspuns:

Urmeaza-ti inima! Fi sincera!

| Ina93 a răspuns:

Renunta la el
spune-i ce simpti
cum poti sa stai langa un baiat ca nu simpti nimic pentru el
eu cred ca aia nu mai este relatie
pana la urma mai sunt fete
si ia punete si tu in locul lui cred ca nu ti-ar place
sfatul meu ar fi sa renuti la elwinking
ca daca renuti mai tarziu o sa sufere poate si mai mult

| DLeonard a răspuns:

Daca ramai cu el o sa suferi tu. O sa isi dea seama la un moment dat ca nu mai simti nimic pentru el, este un sentiment foarte greu de imitat. Spune-i ca relatia voastra s-a racit si ca nu vrei sa mai continue si sa suferiti amandoi stiind ca nu mai este dragoste intre voi.

| Mikiee a răspuns:

Pararea mea e sa mai astepti o perioada mica sa vezi daca nu erau decat niste sentimente superficiale pentru celalat baiat. [nu stiu de cand il placi pe celalalt..hai sa-i zicem x ca sa-mi fie mai usor blushing si nici nu stiu cat de mult il placi asa ca am sa-mi dau cu presupusul. scuza-ma daca gresesc]. asa si incearca sa te andesti cat mai putin la x si sa vorbesti cat mai putin cu el. sa daca inca il vei mai placea mult atunci. ar trebui sa discuti cu prietenul tau despre asta. dar ai grija ca el va fi deja ranit, asa ca incearca sa-i spui ca nu este vina lui. ca dragostea este trecatoare [mai ales cand esti tanar ].
Mai. sper ca te-am ajutat. daca mai ai nevoie de ajutor suplimentar nu ezita sa-mi trimiti mesaj aici pe TPU.
Sper ca te-am ajutat, si sper sa-ti rezolvi problema asta :-s.

| mikilaina a răspuns:

Draga mea cea mai buna decizie este cea luata cu mintea si sufletul tau, esti suficient de inteligenta sa vezi ce este mai bine pentru tine, dar si pentru el si pentru cel de care iti place. Daca ai nevoie de o second opinion solicita ajutorul unui psiholog, nu risca sa iei o decizie care iti poate schimba viata si pe care nu o vei putea anula. Intra pe topexperti.ro alegeti un psiholog si incercta ca iti rezolvi problema (este un site care ofera consiliere psihologica online prin chat sau mesaje scrise, confidential)

| ioanamonica a răspuns:

Nu lasa fericirea sa-ti scape printre degete. Spune-i prietenului tau adevarul ca nu-l iubesti...la o adica tot va trebui la un moment dat sa va despartiti daca nu-l iubesti.Nu poti sa stai cu persoana care nu o iubesti pentru ca -i faci mai mult rau.ASa nu o sa trebuiasca sa te ascunzi mereu. Funda?

| Nicole_8267 a răspuns:

Am avut aceeasi situati si uneori chiar imi venea sa-i spun nu ma enerva si gata.
Dar daca imi placea de altul nu am putut sa ma comport cu el ca mai inainte de aceea el a decis sa ma schimbe cu alta fata si dupa aia a venit la mine in genunchi ca nu eu pe tine te iubesc am fost cu el si nu am putut refuza tentatiei de a fi cu cine vreau si de aceea i-am dat papuceii, cred ca am luat decizia corecta.
Cred ca si tu a s-o faci laughing

| CynthiaB a răspuns:

Sa inveti sa iti controlezi sentimentele, nu azi iubesti pe unu, maine pe altul, sa ii faci sa te iubeasca si cand esti cu ei ii dai papucii! Nu te mai juca cu sentimentele oamenilor.

| GreatlyGeoy a răspuns:

Fa-l pe el sa se desparta de tine asa nu i-l nu-l va durea de loc, fa lucrurile care nu-i place, adica nu stiu, e doar un sfatwinking

| EvelinaXd a răspuns:

In primul rand....nu trebuie sa ramai cu el daca nu al iubesti, ar fi bine sa vorbesti cu el fata in fata si sa ai spui ca nu mai simti nimic pentru el.Nu trebuie sa ramai cu el doar ca el sa nu se supere, va intelege.Conteaza ca tu nu mai simti nimic pentru el, daca nu faci acum acest pas ( sa ai spui ca nu mai vrei sa fi cu el) voi suferi in viitor.