| byChris a întrebat:

Am si eu o problema. Poi IMI PLACE de o fata din o alta clasa, si sunt prea timid sa vorbesc cu ea. De obicei nu sunt asa de timid cand vorbesc cu cineva, dar nu stiu cum sa ii spun ce simnt

5 răspunsuri:
| Ivanovicius a răspuns:

Pai ai putea intra in vorba cu ea pur si simplu. Ai putea s-o intrebi ce muzica ii place si apoi veti discuta cu orele. Sau ai putea sa vezi daca are nevoie de ajutor la ceva, de exemplu daca i-au cazut caietele. Daca esti prea timid, ai putea sa-i dai asa-numitele 'semnale', sau, (desi nu iti recomand) ai putea sa incerci sa vorbesti cu ea pe 'Facebook'. Insa nu uita, comunicarea virtuala NU va va ajuta sa aveti o relatie stabila.

| AlexSmile a răspuns:

Fao sa-si dea seama ca o placi, asteapto dupa ore si intri in vorba cu ea.Sau daca nu. rogi un prieten ceva sa ii spuna.

| CollorDreams99 a răspuns:

Hei.Sunt foarte multe modalitati, dar cel mai bine ii spui in fata.De ce? pentru ca asa ii vezi reactia.
Probabil ca nu iti va fi usor dar eu ca fata chiar mi-ar place sa aud asta fata in fata...acum trebuie sa te gandesti in mai multe feluri:
1.Probabil ca te place
2.Probabil ca nu.
Daca nu te place nu te gandi ca s-a terminat..peste cateva luni va veni ea dupa tine.Si nu fi timid. Spune-i calm si sincer ce simti asa isi va da seama ca tu chiar o placi mult.
Sper ca te-am ajutat :*

| byChris explică (pentru CollorDreams99):

Am sa tin cont de asta

| byChris explică:

Lol ce glumet esti. Dar nu am chibrite sa dau foc la PC. Si nu crezi ca m-ar costa mult? rolling on the floor