| andraeva a întrebat:

Am si eu o problema si as avea nevoie de mai multe opinii. Am o relatie serioasa de ceva timp cu un baiat care ma iubeste si ma respecta, dar problema sunt eu. Inainte sa fiu cu el, am avut o relatie cu un barbat pe care l-am iubit cel mai mult, l-am adorat si am suferit mult cand ne-am despartit. Dupa ce ne-am desp si mi-am gasit pe cineva (prietenul meu actual); el tot m-a cautat (fostul) chiar a avut o discutie cu prietenul meu si degeaba, tot nu m-a lasat in pace si nu pot sa-l uit. Mereu ma gandesc la el, l-am iubit enorm, chiar mai devreme am vorbit cu el,(ma apucat plansul), stiu ca nu e bine si am incercat sa-l evit dar tot cedez. Nu stiu ce sa mai fac si ce simt. Pe de-o parte nu vreau sa-mi parasesc prietenul pentru ca tin enorm la el, dar tot ma gandesc la fostul si la tot ce-am facut impreuna si chiar ma doare ( a fost primul barbat din viata mea). Cineva a mai fost in asemenea situatie? Ma simt atat de urat si nu reusesc sa inteleg ce se intampla cu mine.sad

14 răspunsuri:
| bObby123 a răspuns:

Eu zic ca mai mult ii face rau actualulu prieten
Adica te saruti cu el dar te gandesti la fostul cam asa ar veni! shame on you
Plangi dupa fostul pentru mine e destul de clar ca ti mai mult la fostul decat la actualul

| andraeva explică (pentru bObby123):

Da posibil nu stiu ce simt, adica as suferii daca l-as pierde pe prietenul meu, dar in acelasi timp ma tot gandesc la fostul si nu am linistesad Imi lipseste si nu reusesc sa-l uit pentru ca nu ma lasa in pacehappy

| RAY a răspuns:

Asa sunteti voi fetele va batei joc de cine va iubeste apoi va mirati de ce baieti sunt lipsiti de sentimente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti la urma urmei trecem prin asa ceva.e normal asa ceva.clar ca daca el a fost primul in viata ta, aceasta nu ar putea trece fara nici o urma.ar fi de mirare daca nici nu te-ai gindi la el dupa atitea.dar tine minte ca totul e trecator. orice problema in adolescenta pare a fi sfirsitul lumii, insa dupa ceva timp iti vei aminti fara nici o emotie de aceasta.e normal ca te simti total distrua, poate iti pare ca faci vreo greseala, insa daca nu gresim, cum intelegem ce e bine si ce nu? lasa totul sa treaca asa cum e.stiu ca tii greu insa trebuie si sa suferi uneori pentru a intelege valoarea unei relatii de dragost adevarata.lasa-l pe prietenul tau sa te ajute, petrece cit mai mult timp cu el, si zii ce se intimpla cu tine. daca te iubeste te va intelege si va fi alaturi.

| andraeva explică (pentru anonim_4396):

Prietenului meu nu i-as putea spune toate astea pentru ca ar fi oarecum "distrus" sa auda ca eu inca ma gandesc la fostul. Nu stiu ce sa zic, stiu ca nu este bine ce fac, ca trebuie sa merg mai departe, de fapt asta incerc sa si fac, dar mereu ma da ceva inapoi, ma tot gandesc la ce a fost si nu reusesc sa avansez. Nu stiu daca incerc sa ma mint pe mine si poate ca inca il mai iubesc pe fostul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ramin la opinia mea,zii ca te gindesti la fostul fara ca sa vreai,el ar trebui sa inteleaga ca ti e greu,ca toti trec prin asa ceva,si odata oricum il vei uita. poate acum iti pare imposibil, daca vei ramine cu prezentul, il vei putea uita.dar daca crezi ca il iubesti pe fostul, gandeste-te bine la ce vreai acum, daca ala asa se baga intre voi poate intr-adevar te vrea inapoi

| SakonSIUkon a răspuns:

Renunta complet la dragoste TU NU VEZI CE FACE?

Răspuns utilizator avertizat
| metha0xphore a răspuns:

Cand esti intr-o situatie de genul adu-ti aminte de momentul in care v-ati despartit, de momentele cand te-a facut sa suferi, te inteleg ca te lupti cu dorinta de a te intoarce la el dar nu o fa, o sa ajungeti la aceleasi conflicte, daca tinea atat de mult la tine de ce nu mai sunteti si acum impreuna? Gandeste-te mai bine si nu ii fa cuiva rau pentru o iluzie.

| andraeva explică (pentru metha0xphore):

Mi-a facut mult rau si m-a ranit enorm, dar uite ca tot ma mai gandesc la el si nu il urasc nici nu as putea vreodata. De impacat nici nu se pune problema pentru ca niciodata nu vom mai fi un cuplu, doar ca mi-e dor de el si nu stiu ce sa mai fac.

| metha0xphore a răspuns (pentru andraeva):

Da si eu am facut o obsesie candva si am crezut ca e iubire, inca am momente cand ma cauta si o foarte mica parte din mine imi zice sa ma intorc la el, dar stiu cum se comporta si acum sunt fericita cineva ma iubeste, el e de partea trecutului, e un nimeni pentru cum m-a facut sa ma simt. As ar trebui sa iti spui si tu. Iti inteleg iubirea.

| andraeva explică (pentru metha0xphore):

Da asa este, cu timpul va trece, doar ca ma obsedeaza faptul ca nu ma lasa in pace, ca tot ma cauta, nu pot sa fiu linistita, i-am explicat de N ori ca am nevoie de linisite, sa ma lase in pace dar nu inceteaza. Poate ca o sa reusesc si asa sa trec peste!

| metha0xphore a răspuns (pentru andraeva):

Se joaca cu tine. Stiu genul lui de persoana, sa aiba cat mai mult in palmares.

| andraeva explică (pentru metha0xphore):

Nu cred ca se joaca cu mine pentru ca am avut o relatie frumoasa desii numai suntem impreuna si m-a iubit. Contaza acum ce simt eu, nu el sau altcineva pentru ca nu ne vom impaca.