| anonim_4396 a întrebat:

happy Am si eu problema cu prietenul meu si as vrea sa spun toata povestea pentru eventuale sfaturi.
Sunt impreuna cu el de 3 luni aproape, noi am mai acut o relatie de 1 luna inainte. Si in aceste luni ne-am vazut, am petrecut momente frumoase impreuna. Eu in vacanta asta am plecat la parintii mei, ca eu invat in orasul unde sta si el, doar ca vara mai plec si a acceptat asta. Cand am plecat, in primele saptamani, era foarte dulce, ma suna, zicea ca ii e dor de mine, am mai si venit, ne-am vazut. Cand m-am intors acasa, s-a cam schimbat, nu mai e la fel. Si au inceput si reprosurile : ca vrea sa stie si parintii mei de el ( parintii mei nu ar fi de acord sa am o relatie acum, mentionez am 16 ani, iar el 18), ca ar vrea sa ma viziteze. Si de cateva zile tot ne certam pe faza asta. Eu peste o saptamana o sa vin in orasul respectiv, sa stau 2 saptamani si i-am zis ca atunci ne putem vedea mai dessi el a zis ca e ok. Trebuie sa mentionez ca in perioada asta mi-a zis ca a vorbit cu o tipa care il place, iar eu am reactionat mai ciudat ( eram geloasa) si el mi-a zis ca nu am de ce sa fiu, pentru ca il place o tipa, ca el e cu mine si nu cu ea. Si ultima data cand l-am intrebat daca ma mai iubeste, mi-a zis ca ce simtim noi nu este iubire, iubirea nu se simte acum. Si acum va intreb pe voi: Ce pot face eu? sa-l ignor o vreme, sa las timpul sa treaca? ( fiind un lucru foarte greu pentru mine, ca ma gandesc mereu la elstraight face). Plsss, am nevoie de sfaturi, nu stiu ce sa mai fac:-

Răspuns Câştigător
| Unffox a răspuns:

Tipul asta e unul din acei "idiocrazy" care asteapta intr-o relatie sa fie toate puse pe masa doar de fata, iar el ocazional mai trage cu ochiul.

Ai 16 ani, nu te obosi cu aceste atractii. Chiar el iti spune printr-un mod nu foarte subtil, ca relatia voastra nu se bazeaza pe dragoste, ci pe o atractie trecatoare.

Sfatul meu este sa iei ceva atitudine si sa ii spui ca ori accepta situatia si o mai tineti asa pana ajungeti la cearta, ori ii dai acum papucii si nu mai pierzi timp, caci acest gen de "relatie" nu duce nicaieri.

Succes...Gandeste matur!

6 răspunsuri:
| alylove15 a răspuns:

Ignora-l pentru o perioada sau mai bine lasat pe el sa te caute cand o sa ii fie dor de tine.

| Marius2011 a răspuns:

Poi aici depinde poate s-a vazut cu tipa aceea. nu zic ca e 100% adevarat dar se poate mai ales ca zici ca se comporta diferit tot ce poti sa faci e sa fi mai indiferenta putin, iar la faza cu parinti dc sa nu fie de acord cu o relatie? ai 16 ani nu 10 si da e cam nesimtit spune-i ca nu esti pregatita sa le zici alor tai de el si gata daca nu intelege de buna voie valea iti gasesti u altu care sa te merite si sa te iubeaska mult :X acum depinde si de tine. vezi cum se comporta fata in fata daca e tot asa de indiferent fi si u si gata happy

| Kafeeaua a răspuns:

...f greu...
Ar trebui sa il faci sa iti explice ce sentimente are fata de tine.
Dupa care...iNCEarca sa reactionezi matursmugbig grin

| FrunzaDeToamna a răspuns:

Buna...voi sunteti imp de 3 luni si inca o luna ati fost imp?
Lasa'l o vreme sa isi deie seama ca te iubeste si ca ii este dor de tine si pe mess cand vb raspundei numa la ce te int el si nu te baga tu in vorba cu el asa am facut eu si dupa o luna si'o dat seama ca ma vrea inapoi:*
Sper ca te'am ajutat

| cenzurat_4478 a răspuns:

Pff greu, Incearca totusi si fi cat mai tandra cu el si imbracate cum iar place luiwinking atuncea sigur n-o sa mai zica nimic iti zic parerea mea de baiat

| statham a răspuns:

Nu esti suficienta de matura pentru eltongue ar vrea ca totu sa fie altfel sa va vedeti mai mult, sa aiba incredere in tine sa te cunoasca mai mult nu doar atatatongue si il credlaughing salz