| AnonimataXD a întrebat:

Buna TPU...
am un prieten cu care sunt de 3 luni cu el
as vrea sa am o relatie cu el cat mai lunga
dar colegii mei vor neaparat sa ma despart de el......chiar nu-i intelegcrying
ew nu vreau sa ma despart de el.........il iubesc mult si nu vreau sal pierdsad

Răspuns Câştigător
| PhantomaEsteFericita a răspuns:

Nu te lua dupa colegii taiwinking. Ei doar sunt invidiosi ca tu ai ceva ce ai nu au. Sau au, dar nu asa de frumos ca tinetongue. Fa ce-ti spune inimahappy. Nu-l parasi pe baiat. Daca te iubeste, va suferihappy. Si cel mai rau lucru de pe pamant este ca persoana iubita sa sufere dupa tine (sau dupa altcineva). Crede-ma nu-i deloc placuthappy... Sa o vezi cum sufera dupat TINEhappy.
I-ati inima in dinti si zi-le colegilor ceva de genul: '' Este iubitul meu. IL IUBESC. Este viata mea, nu a voastra. Eu m-am bagat in relatiile voastre? Ori il acceptati ori ma pierdeti!''...
Parerea mea... E pacat sa-l pierzi doar pentru ca, colegii tai vor sa te desparti de el. Nu te desparti. Nu vei putea repara greseala asta mai tarziuhappy.
P. S.: Daca te vei desparti, ei vor crede ca te pot manipula oricand, oricum, cum vrei. (Parerea MEA)
Succes sweethearttongue:*!

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu ii iei in seama, si nu te desparti de el. Nu te pot obliga sa faci ceva ce nu vrei. happy

| DeeaMarry a răspuns:

Si de ce e atat de important pentru tine ce vor colegii tai?
Nu vrei sa te desparti de el, deci nu o fa! Tu esti mai importanta decat oricine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asculta-ti inima si nu face ce spun colegii. Ei nu sint stapini pe viata ta. Tu hotarasti ce faci, nu ei.Mult noroc.

| esco a răspuns:

Ramai cu el!

| ƒαηтαααα a răspuns:

Nu iti asculta colegii sau parerea oamenilor. Oamenii sunt rai si invidiosi in ziua de azi eu te'as sfatui sa nu ii asculti pentru ca nu se merita iar ca sa ai o relatie lunga cu iubitul tau te'as sfatui sa ai rabdare caci toate vine de la sine un om care iubeste nu sufera si nu inseala. Daca il iubesti pe iubitul tau nu il insela si asculta'l de fiecare data cand iti povesteste ceva.Acorda'i multa atentiewinking

| AleCsuţaa a răspuns:

De ce iei in seama ceea ce zic colegii tai? Tu il iubesti pe baiat pentru colegi sau ce? Crezi ca ei nu vor mai sta cu tine sau cum? Daca am nimerit`o incearca sa-ti faci alt grup de prieteni care sa sustina relatia dintre tine si el. Asta daca va iubiti amandoi la fel de mult sau indeajuns incat sa duceti o relatie serioasa. Gandeste`te si altfel : Daca colegii au ceva cu el pentru ca el e un om mai "special". Analizeaza problema in 2 moduri. Nu zic sa te iei dupa mine ca cine sunt eu sa-ti dictez ce sa faci dar cred ca asa ar fi cel mai bine. Sa analizezi problema in 2 moduri. Oricum, Bafta si nu te lua mereu dupa gura lumii si sa nu faci ce zice lumea, fa ce crezi tu! :]

| andreea_6939 a răspuns:

Nu ai zis din ce cauza vrea colegii tai sa te desprati de el. iar in al2lea rand ce treaba ai tu cu colegii tai sau invers. e viata ta si presupun ca tu umblii cu acel baiat si nu ei, tu trebuie sa il pupi si sa il ti de mana si nu ei.si de ce ar trebui sa asculti de ei, nu ai de ce sa te desparti doar pentru ca asa zic ei..hotarastete ce ii mai important pentru tine:colegii care intra in viata ta, sau iubitu pe care il iubesti, dar nici nu stiu pentru ce te plangi daca il iubesti atunci nu ai de ce sa il pierzi, adica ma'rog depinde si de el