| cosmin0762298981 a întrebat:

Stau cu o fata de 8 luni si o iubesc enorm de mult dar nu stiu ce sa fac ca nu ma mai inteleg bine cu ea si vreau sa ma despart de ea dar nu pot pentru ca o iubesc prea mult, ce pot face ca sa nu o mai iubesc si sa ma despart de ea?

6 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Mda...nu va intelegeti bine...si e asa de greu sa discuti cu ea poate o sa va rezolvati problemele.Greu ii sa vorbesti doamne
Si cica o iubesti... apoi daca o iubesti nu te desparti asa pur si simplu fara sa incerci sa faci ceva

| i.love.me a răspuns:

Si eu am trecut prin astasad
am pus intrebare pe TPU si mi sau raspuns urmatoarele:du-te in club, distreazate, uitate la un film, sau...descarcate plangisad
mi-am petrecut majoritatea timpului cu cei apropiati si cu el am ramas doar amici. faci ce simti daca a gresit ea, mai dai o sansa daca o iubesti
:*

| Ruxyana a răspuns:

Ceautongue
Intr-un fel sunt 8 luni acum cand ai dat de greu in relatie vrei sa dai cu piciorul la tot ce s-a intamplat intre voi?
intr-un fel esti indecis...hmm...o iubesti dar vrei sa te desparti de eahee hee crede'ma ca nici un film si nici o distractie nu te va putea face sa uiti de eatongue
''Sa stii ca pana nu pierzii pe cineva nu ai cum sa ii simti lipsa'!'tongue
incearca sa ai o conversatie cu ea in ceea ce va priveste pe voitongue
incearca sa'i mai dai o sansa
daca ii spui ce te deranjeaza la ea o sa se schimbe pentru ca o sa-si de'a seama ca te va pierde daca nu se va schimbatongue

si ai grije daca vei fii hotarat sa te desparti de ea
sa nu suferi dupa aceea si sa o vrei inapoi
pentru ca ea din orgoliu si incapatanare nu va mai vrea sa fie cu tinetongue
bafta si sa iei alegerea potrivitatongue

| dynasmile21 a răspuns:

Poate acum va aflati intr-o perioada mai grea a relatiei voastre si daca incercati sa va intelege-ti reciproc atunci poate situatia s-ar ameliora, dar daca tu simti ca relatia voastra nu te face fericit nu merita. Dragostea nu implica doar fericire ci si suferinta, stii se spune ca daca o iubesti cu adevarat poti sa ii dai drumul...
Te asigur ca vei suferi, daca va despartiti, dar vei suferi si mai mult daca vei ramane intr-o relatie, care nu te face fericit.
Sa nu crezi ca iubirea este ceva rational sau ca se poate "programa" daca o data te-ai indragostit de cineva vei ramane asa mult timp, posibil pentru totdeauna(poate pare un cliseu, dar eu cred in asta) si nu poti tu sa decizi ca nu mai iubesti persoana respectiva...
Iti doresc mult succes si sincer sper sa va intelegeti din nou, pentru ca iubirea este ceva fragil si trebuie "ingrijita"( vei intelege) happy

| dania2698 a răspuns:

Si eu am trecut prin aceasta situatie... pur si simplu l-am considerat prieten si am incercat sa vorbesc cu el ca intre amici nu ca intr-un cumplu... am incercat sa cunosc pe altcineva incat sa nu ma mai placa el si asa am reusitwinking

| gygel a răspuns:

Spune-i de mai multe ori ca nu mai vrei sa fii cu ea si ca vrei sa va despartiti si o sa inteleaga pana la urma... dar daca tu o mai iubesti, incearca sa nu te mai gandesti la ea si o sa o uiti. o sa vezi! pa pa