| BiancaBoariu a întrebat:

Am un prieten de aproape un an de zile, ne cunoastem de 5 ani dar ne-am tot despartit si impacat. El a fost primul baiat cu care am facut dragoste si nu am mai facut cu nimeni altcineva in afara de el,probabil de aia sunt si asa puternice sentimentele mele fata de el. La inceput el se comporta frumos cu mine,ma alinta,imi vorbea frumos, ieseam in fiecare zi si petrecea mult timp cu mine. In ultima vreme a inceput sa ma minta mult, statea cu mine maxim 2 ore dupa care mergea sa se joace la calc,asta m-a facut sa cred ca el prefera mai mult acel joc decat sa isi petreaca timpul cu mine. Pe langa astea el mereu zice ca il mint, desi nu are o dovada ca l-am mintit, cauta mereu cearta si renunta usor la mine desi imi zice ca ma iubeste si nu poate trai fara mine. Si aseara cand ne-am certat ultima data el a recunoscut ca m-a mintit dupa care mi-a zis "pa". Ce pot eu sa mai inteleg din toate astea? Imi e foarte greu sa renunt la el deoarece il iubesc enorm si m-am obisnuit cu el dar nu vreau nici sa-si bata joc de mine. Va rog sa ma ajutati crying Mentionez ca eu am 21 de ani iar el 23.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Tot ce spui este foarte adevarat, vezi foarte clar realitatea, dar nu vrei sa o admiti. Rolul lui s-a terminat.

| Alcyon a răspuns:

Nu te supara, dar prietenul tau e foarte imatur. La 23 de ani, ar trebui sa se comporte altfel. Parerea mea e ca s-a cam plictisit de tine si-ai face bine sa-l lasi in pace... definitiv.

| Isys a răspuns:

Are o relatie virtuala?!
Intreaba-l "zi-mi o singura minciuna de-a mea"
Asa imi face si mie prietenul oh go on Desi nu renunta asa usor la mine, poate are probleme?

| BiancaBoariu explică (pentru Isys):

Mie imi zice ca se joaca LOL (league of legends) si i-am zis sa-mi zica o minciuna de a mea de multe ori la care el imi zice ca il mint in asa fel incat sa nu poata avea vreo dovada, pai wtf?! unde e minciuna atunci straight face

| KendraCandy a răspuns:

Am observat ca toti baietii se schimba dupa ce fac sex cu iubita lor. Nu mai au aceeasi pasiune, aceeasi dorinta de a o cuceri...Cred ca ar trebui sa vorbesti cu el, sa ii spui ce te deranjeaza si daca si dupa aceasta discutie nu se schimba si nu iti acorda atentia pe care o meriti, cu siguranta inseamna ca nu te mai iubeste si ca te vrea drept,, iubita`` doar din ambitie sau din gelozie.