| FallenDemon a întrebat:

Am urmat sfatul vostru si am iesit in oras etc si m-am distrat foarte mult si am reusit sa o uit pe fosta. Acum am o alta problema... Am fost la un majorat si acolo si a fost o "prietena " cu care nu prea vorbeam pana atunci, dar in seara aia am stat doar impreuna am vorbit am dansat ne-am distrat super bine. Da e o mica problema nici unul din noi nu vrea o relatie serioasa, dar unul din prieteni mei cei mai buni o place foarte mult pe fata aia si incearca de vreo 2-3 ani dar nu le merge pentru ca fata-l vede doar ca un prieten. Am zis ca nu o sa mai flirtez cu ea, dar ideea e ca ne simtim super bine impreuna si ea vine la mine etc, dar nu vreau nici sa-mi fac prietenul pe la spate pentru o tipa... Ce as putea face? Multumesc de ajutor!

10 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Vorbeste cu el! explica-i cum sta treaba! iar daca iti da "binecuvantarea", puteti incerca sa vedeti ce iese!
Daca nu! nu are rost sa-ti risti prietenia pentru o fata!
Fete? plin de ele! prieteni adevarati? chiar foarte putini, in ziua de azi!

| Nextone a răspuns:

Eu zic sa mai astepti, poate este doar o faza trecatoare.Depinde cat de apropiat esti de prietenul tau, dar oricum nu cred ca merita sa iti risti prietenia pentru o fata.E frumos sa faci ceea ce simti si sa te lasi purtat de val, dar uneori cand situatia e mai complicata trebuie sa o analizezi putin, sa ai rabdare.

| RAY a răspuns:

Da foarte mult va iubiti de uitati de cum dati de prima, terminati cu iubirea e inca o necunoscuta pentru voi

| FallenDemon explică (pentru RAY):

De unde sti ca n-am iubit-o? Vrei sa stii adevarul am iubit-o enorm de mult, dar dupa ce m-a inselat si si-a batut joc de mine mai merita sa o iubesc? Serios acum? nu trebuie sa merg si eu mai departe? Trebuia sa raman fraierul ei sau cum?

| RAY a răspuns (pentru FallenDemon):

Nu mai stiu ce sa spun eu cand am iubit n-am putut sa o uit asa repede, poate generatia voastra e mai diferita

| FallenDemon explică (pentru RAY):

Mda nici eu nu am putut sa o uit repede am suferit mult dupa ea au fost vreo 2-3 luni naspa, dar dupa ce am aflat ca m-a inselat nu m-am mai gandit la ea si am scos-o de tot din inima mea pentru ca nu merita sa-i mai acord atentie... ea-si batea joc de mine si nah stiu ca poate suntem generatie diferita etc dar nah dragostea doare.

| RAY a răspuns (pentru FallenDemon):

Stiu ca doare tare, dar cum poti incredere in fete?

| Azre a răspuns:

Renunță la ea, nu merită! dacă așa face cu prietenul tău de ce nu ar face-o și cu tine după un timp?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ti-e prieten bun atunci renunti la a flirtra cu ea, in special avand in vedere ca ai spus ca nici unul dintre voi nu vrea o relatie serioasa.

| FallenDemon explică (pentru anonim_4396):

Mda asa m-am gandit si eu, Mersi de ajutor!