| Shnitzy1324 a întrebat:

Buna TPU.Anul trecut colegul meu de clasa ma placea, eu fiind noua in clasa, in fine imi scria mesaje ca ma place etc.La scoala am inceput sa fac misto de el, aratam colegelor mele si ne rideam.In fine, am inceput sa vorbesc urit cu el sa ma lase in pace.Anul acesta vorbim ca colegi, insa iar imi da ginduri ca ma place, cand vreau sa plec acasa merge si el cu mine, chiar daca e departe de casa sa, la scoala se poarta bine, pe mess imi scrie mesaje.Nu sunt singura, dar nu vreau iarasi sa ma port urit, dar nici sa ma irite atit.Va rog cum as putea face intr-un mod mai frumos? :]

4 răspunsuri:
| Takocska a răspuns:

Spune-i clar ca nu iti place ca ce face ca vrei si tu sa te simti liber si o sa inteleagahappy

| cHoCollaTeFllory a răspuns:

Dar, urat de tot ai reactionat. ii spui in fata ca nu il placi, ca e mai bine sa fi-ti simpli amici. Si asta e. pune-te in locul lui, nu cred ca te-ai fii simtit bine. Doamne, ce persoane!happy

| Al3xCojbuchi a răspuns:

Sincer? In nici un caz sa nu te gandesti sa stai cu el ca dupa aceea sa ii frangi inima.Cea mai proasta idee din cate existalaughing.Din perspectiva mea d baiat, mi-ar place foarte mult daca fata mi-ar spune verde-n fata cu ce am deaface.Sa imi explice de ce nu ma place, de ce nu vrea sa stea cu mine.Deci eu spun ca ar fi bine sa ii spui sa te lase in pace, dar cu un ton usor tristhappy

| Sunrize9000 a răspuns:

Sa ii zici direct ca nu simti nimica pentru el happy. fata'n fata sau pe mess.