| Bettt:) a întrebat:

Am si eu o mica problema, sa-i zic asa. Sunt clasa a 9-a si de cand a inceput liceul, vorbesc cam in fiecare zi cu un baiat de la a 10-a. El a inceput toata treaba cu nr de telefon si toatea astea. Vorbim, sau cel putin vorbeam foarte mult fie pe net, fie prin mesaje, si la scoala venea tot timpul la mine si vorbeam. De la un timp, nu stiu cum se nimereste, dar cand vine sa vorbim apare imediat altcineva, fie prieten de-al lui, fie vreo prietena de-a mea, si fie colegul lui il ia sa plece, fie colega mea ma ia cu ea. si nu mai putem sta de vorba. Ieri nu m-a bagat deloc in seama la scoala si i-am spus asta. El mi-a zis ca daca ma vedea sigur venea sa vorbim. Azi mi-a promis ca vine. Si a venit. Numai ca eu ii promisesem unei colege ca merg cu ea sa rezolve o problema si a trebuit sa plec. Imediat l-am vazut ca s-a schimbat la fata si mi-a spus sa ma duc, ca nu-i nimic. El imi spunea ca sunt speciala si ca se simte foarte bine cand e cu mine. Mi-a dat mesaj azi in care scria ca de maine nu o sa mai vina la mine, ca eu si-asa plec si nu mai are rost sad. Nu am avut nicio intentie sa plec, chiar am fost nevoita. Am vrut sa raman si i-am spus asta de 1000 de ori! sad Ma simt foarte prost. si el mi-a zis ca s-a simtit prost azi... Intrebarea mea e : Ce pot sa fac? Stiu ca e vina mea pentru tot ce s-a intamplat... sad

Răspuns Câştigător
| IulianDBI a răspuns:

Ce sa faci, inca aveti mofturi amandoi, ca vai de mine e cineva langa noi si ne aude, sau ca ne vede ca vorbim. Care e problema? Daca voi va simtiti bine impreuna nu ar trebui sa lasati pe altii sa se bage intre voi, nu esti obligata sa te duci cu colega ta cum nici el nu e obligat sa plece cu prietenii lui, pur si simplu daca vreti sa stati o faceti, nu o faceti doar cand nu e nimeni, asta e mai mult joaca de copii

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ar trebui sa iesiti undeva numai voi doi sa puteti vorbi

| neutrino a răspuns:

De ce nu va intalniti singuri in afara scolii?

| Vix999 a răspuns:

Nu este vina ta pentru absolut nimic.
Inca sunteti imaturi si va comportati amandoi in consecinta.
Problemele sentimentale se discuta dincolo de gardul liceului. Si nu pe net sau la telefonwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce e vina ta? deoarece esti prea buna si iti ajuti colega? nu cred! ce trebuia sa faci? sa stai si sa-l astepti ca sotia pe sot din armata? intreaba-l concret daca vrea sa fiti impreuna, cheama-l in oras. spune-i daca vrea bine, daca nu, nu.

| alionadoareu a răspuns:

Ce dragut! mai insista pe langa el, o sa vezi ca-i trece happy