| Cuoredighiaccio a întrebat:

apelez la ajutorul vostru pentru ca sincer nu mai stiu cum ar trebui sa ma comport, sau ce anume ar trebui sa fac in cazul asta( nu am trecut printr. o stare de genul pana acum). Deci, sunt in Anglia, am stat cu un baiat cateva luni, intotdeauna mai mereu impreuna desi locuim la aproximativ 60 km distanta, totul parea super ok intre noi pana acum patru zile, a dormit la mine seara, m-a sarutat dimineata cand a plecat la el si m-a lasat dormind, din ziua respectiva s-a schimbat radical, nu mi-a dat nici un semn de viata, l-am cautat eu si mi-a zis ca sunt prea indiferenta cu el(nu e adevarat) si ca e indecis daca e cazul sa mai continuam relatia sau nu si ca ar trebui sa ne vedem pentru a clarifica dar nu ne.am vazut pana la urma, el fiind ocupat. In fine, l-am cautat, m-a evitat, aseara ne-am auzit la telefon, mi-a zis ca nu sunt ceea ce cauta si ca poate e mai bine daca ramanem prieteni, i-am zis ok, iar azi nu m-a sunat deloc! Stiu ca tine la mine, isi facea planuri de viitor in care eram inclusa etc, dar nu ii inteleg atitudinea, de ce s-a schimbat asa repede.stiu ca nu avea motive sa o faca. Am nevoie de parerile voastre, pentru ca simt ceva pentru el si nu as vrea sa il las in urma, sincer nu am inteles motivul despartiri noastre. Mentionez ca este foarte orgolios, mai bine isi calca pe inima decat sa ma sune, ce este de facut in cazul asta? il deranjeaza faptul ca sunt cautata, desi nu am dat atentie nimanui. Are 23 de ani, eu 21

Răspuns Câştigător
| deeadragutza2 a răspuns:

Pai poate chiar si-a dat seama ca nu esti cea ce vrea el sau poate si-a gasit pe alta si nu vrea sa iti spuna ca sa nu te faca sa suferi si mia tare. Comportamentul sau e ciudat ascunde ceva daca te ocoleste asa. In primul rand ar trebui sa il suni si sa va intalniti sa vorbiti. In al doilea rand ar trebui sa afli de ce si-a schimbat parerea care a fost cauza de s-a schimbat asa radical. Bafta si sper sa nu fie nimic grav si sa va impacati. Funda?

4 răspunsuri:
| luana1 a răspuns:

Cand esti implicat sentimental stiu ca rabdarea nu e un punct forte. Poate ati tacut prea mult cat ati stat impreuna...nu stiu, poate ca el nu te-a facut sa intelegi ceea ce isi doreste de la tine, poate ca tu nu i-ai aratat cat de mult inseamna pentru tine.Cred ca ti-a fost greu atunci cand ti-a spus ca nu esti ceea ce cauta, iar daca e asa, mai bine ai lasa putin spatiu intre voi, cel putin o perioada.Are si el timp sa se gandeasca la ceea ce isi doreste.

| malinne a răspuns:

Buna. Discuta cu el, roaga-l sa-ti dea o explicatie, un motiv pentru care a ajuns la aceste concluzii. Incearca sa iti amintesti ce s-a intamplat in ziua aceea, ce fel de discutii ati avut si poate gasesti o legatura. De cat timp sunteti impreuna? Ti-a demonstrat ca te iubeste cu adevarat? Crezi ca e tipul de baiat care umbla doar dupa?
Gandeste-te bine la toate lucrurile astea. Noi putem doar sa iti dam niste sfaturi si nimic mai mult.Totul depinde de tine.

| Cuoredighiaccio explică (pentru malinne):

E matur ca baiat, locuieste singur si ne.am certat de cateva ori ca nu am vrut sa ma transfer cu studiile la el in oras, eu fiind studenta...ba mai mult, mi.a adus trandafiri o zi inainte, intotdeauna mi.a demonstrat ca sunt speciala pentru el...parea totul perfect, si la toti a spus ca vrea ceva serios cu mine, numai k el e genul de persoana care fata trebuie sa ii sufle in ciorba, iar eu am un caracter puternic si nu m.am lasat comandata!

| bixxbiu a răspuns:

Parerea mea e ca ceva s-a intamplat in ziua aceea nu mai tu st si daca el a zis ca nu mai poate continua eu cred ca ar trebui sa renunti.chiar daca mai ai sentimente pentru el incearca sa treci peste ele. poate e si gelos si pana la urma intreaba-l dc v-ati despartit pana la urma ai si tu dreptul la un raspuns