| Pisyc99 a întrebat:

As avea nevoie de cateva sfaturi..mai ales de la baieti daca se poate.Deci mi-a placut de un baiat ( nu foarte tare ) iar el ma tot baga in seama ( de ex. ma imbratisa,chiar m-a sarutat pe buze ) si am crezut ca si el ma place, dar acum se poarta ciudat si tot ma jigneste ( nu direct, ..intr-un fel prin critici),iar eu nu suport sa isi bata joc de mine cineva.Ce ma sfatuiti sa fac? Adica sa ii para rau, macar sa stie ca a gresi. Fundita :*

Răspuns Câştigător
| stark47 a răspuns:

Faptul ca tu ii arati ca acele remarci te deranjeaza il face sa continue si sa se simta puternic fata de tine.
daca nu l-ai mai baga in sema, si pe el si pe criticile lui s-ar linisti la un momentdat.
insa daca i-a raspudne cu aceeasi moneda ar fi mai rau(daca te gandeai sa faci asta).
sfatul meu e sa-l ignori, nu trebuie sa accepti critici de la cineva care nu e cu nimic mai presus de tine, dai dovada de maturitate atunci cand nu te sui in aceeasi barca cu astfel de persoane.
poate va realiza ca a gresit si va reveni la ceea ce era mai inainte
unor baieti le place sa faca o fatasa sufere pri remarci si critici rautacioase.le este frica sa recunoasca ceea ce simt de fapt pentru dansa, asa ca prefera sa o faca sa se indeparteze singura pentru ca ei insisi nu au curajul de a face un pas inapoi.

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Stii,de multe ori baietii altceva arata si altceva simt!
Stai linistita si ofera-i o doza de indiferenta,nu-l mai baga in seama orice ar spune,un timp.
Si,daca tine la tine,va fi ca un dus rece pentru el, va intelege ca te pierde cu acest comportament.
Pentru ca e posibil ca in spatele ironiilor sa se ascunda timiditatea si imposibilitatea lui sa comunice altfel.
Ai rabdare si nu-i da atentie, deocamdata e tot ce poti sa faci.
Si nimic nu e pierdut, lucrurile vor continua, dar diferit.
Sa-l observi de departe!
happy

| shadow72 a răspuns:

Chiar daca te place nu cred ca merita un baiat care te jigneste...si stiu ca si tu crezi la fel chiar daca il placi.

| Liviu a răspuns:

Batei obrazu si spune-i ca a fost nesimtit, nu a fost frumos ce a facut, tu te-ai comportat frumos cu el si ai crezut ca ii place de tine.Cauta si distanteazate de astfel de persoane, nu merita efortul de a le vorbi happy

| Skilline2012 a răspuns:

Buna. Sa stii ca sunt baieti carora le place sa aiba fetele la picioare. La inceput se dau la ele, le saruta, etc., dupa aceea le place sa le vada suferind. Acesti baieti nu plac neaparat fata respectiva.

In acelasi timp, probabil ca baiatul respectiv te-a placut, dar deodata s-a saturat de tine (imi cer scuze pentru. exprimare big grin). Si mie mi s-a intamplat sa plac o fata, sa fiu cu ea iar a doua zi sa n-o mai suport.

Răspuns utilizator avertizat
| PisicutzaSmile a răspuns:

De ce nu ii explici ca te deranjează sau daca nu invita-l la tine acasă cand ai tai nu sunt si faceți sex! Asa am făcut eu, iar acum suntem împreuna! Eu vorbesc serios!