| ralucaio a întrebat:

as avea nevoie de o parere din partea voastra. In iarna am fost cu niste prieteni la munte. Acolo am cunoscut un tip care a inceput sa se dea la mine (el Bucuresti eu Galati). La munte am stat impreuna mai mereu,am dormit impreuna (si nu ma refer la sex,doar am dormit imbratisati), ne-am sarutat etc. Dupa faza cu excursia, un timp imi dadea like-uri si commuri la 99% din ce postam. dupa s-a oprit brusc deoarece isi facuse o prietena. Acum o saptamana ne-am intalnit din nou la o petrecere. Cu tipa aia a fost mai putin de o luna si la petrecerea respectiva erau ceva gen friends with benefits. Cand ne-am intalnit,cum m-a vazut a venit la mine imediat,m-a pupat, m-a luat in brate a zis ca se bucura sa ma vada. dupa asta, a plecat impreuna cu aia afara sa stea cu niste prieteni.cand au venit sa danseze i-am vazut ca se sarutau, asa ca, m-am sarutat si eu cu tipul cu care dansam si eu si care incercase de vreo 3 ori pana atunci sa ma sarute. Cel de la munte m-a vazut si a ramas poker face cu privirea blocata spre mine si tipul cu care dansam.dupa, a plecat brusc afara si a lasat-o pe tipa in restaurant.dupa vreo jum de ora, a venit din nou si noi dansam o hora si s-a bagat si el. tipul cu care ma sarutasem m-a luat la dans in mijloc si puteam sa vad foarte bine felul cum ne privea pe amandoi. dupa hora am iesit afara toti 3. Cand am ajuns,tipul m-a sarutat din nou in fata lui,moment in care, mi-au povestit cativa care au fost de fata ca a lasat privirea in jos si parea destul de suparat. Dupa asta, in 10 minute, tipul de la munte si prietena lui au chemat un taxi si au plecat fara sa zica ceva sau sa anunte, nici macar pe sarbatorita. As vrea sa stiu parerea voastra, de ce a reactionat asa tinand cont ca venise cu fosta lui cu care era si fwb? si de ce a fost diferenta asta majora intre felul in care m-a imbratisat cand a venit si felul in care a plecat? Mi se pare destul de ciudat comportamentul pe care l-a avut.trebuie sa precizez ca dupa ce s-a despartit d aia incepuse iar sa imi lase likeuri si commuri dar mai putine ca inainte.acum,dupa petrecere nu mai face nimic.

3 răspunsuri:
| AdyAdeluş a răspuns:

Off off off. Nu am nimic cu cei care au comentat dar nu mi se pare ca au trecut prin asta.
Adevarul e ca e mare distanta dintre voi, ca tu l-ai sarutat pe ala doar din orgoliu ca l-ai vazut pe el. Dar uite cum vad eu lucrurile... baiatul inca mai tine la tine si nu suporta sa te vada cu altcineva. Banuiesc ca v-ati simtit bine la munte, nu? El nu poate uita asta si totusi ii place si de prietena lui. Tipul e indecis dar prin gesturile sale arata ca mai tine la tine. Eu te sfatuiesc sa vorbesti cu el cat mai repede sa il intrebi chiar pe el de ce a facut lucrurile alea si de ce era suparat. Tipul cu care ai dansat banuiesc ca nu prea a contat, nu? Atunci ce mai astepti? Bafta!

| cristimihailov a răspuns:

Ar trebui sa te bucuri ca ai scapat de indecis. E si normal, el din Galati nu o sa vina pana in Bucuresti, doar de dragul tau.

A fost lovit in orgoliu si asta a fost. Stai linistit isi revine.

Mai urat a fost din partea ta ca i-ai dat sperante aluilalt. Dar na, victime colaterale au existat mereu...

| WhiteTiger15 a răspuns:

Foarte bine ai facut cand l-ai sarutat pe acel tip. Cred ca vrea sa se joace cu tine. Stii cum e nici cu tine nici fara tine. Eu zic ca ar fi bine sa vb cu el si sa ii spui clar ca ai prieten si ca nu il iubesti si ca nu il vrei sau dimpotriva ca nu ai prieten si sa il intrebi de ce a reactionat asa cand saraca fata care era cu el practic nu avea nicio vina...