| anonim_4396 a întrebat:

Heii, iubitul meu s-a despărțit de mine, am fost împreuna 8 luni și avem o poveste foarte frumoasa, amândoi suntem prima iubire a celuilalt. Eu îl iubesc enorm și el pe mine la fel. Despărțirea definitiva (pentru ca ne-am mai "despărțit" de sute de ori, dar acum e serios) a avut loc acum câteva zile si de data aceasta pare totul pierdut. Am încercat sa salvez relația noastră, discutand cu el. A spus ca încă ma iubește, încă se gândește la mine dar nu îl mai interesează de mine, nu-l mai interesează ce fac și ca sunt liberă sa fac ce vreau. Când am vorbit ultima data mi-a zis unele lucruri drăguțe și credeam ca o sa ne impacam. Dar la final m-a rugat frumos sa îl las in pace și sa încerc sa-l uit deoarece nu sunt așa cum isi dorește el. Eu îl iubesc foarte mult și simt ca nu pot sa stau fără el, avem o poveste foarte frumoasa și ne iubim amandoi cu adevărat, nu vreau sa-l las sa strice ceea ce avem, vreau sa ne impacam. Eu știu ce simte pentru mine și am o presimțire ca și el ar vrea sa ne impacam, dar a ales sa ne despartim crezând ca așa ii va fi mai bine. Nu vreau sa treacă mult timp fără sa vorbim gen 1 luna -2 și sa ne impacam după pentru ca îmi este frica sa nu -l pierd de tot, sa nu se îndrăgostească sau pur și simplu sa nu uitam unul de altul. Ce as putea sa fac?

15 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa incerci sa-ti gasesti un alt baiat, insa unul cu capul pe umeri, unul care sa NU accepte situatia cu care ai fost obisnuita de a te certa din te miri ce probabil fara rost dar mai ales sa NU accepte situatia : ''ne-am mai "despărțit " de sute de ori,'' O astfel de ''relatie'' se poate numi sau considera o prietenie nabadaioasa, insa mai putin o relatie de dragoste si iubire. Analizeaza cine este/a fost de fapt adevaratul vinovat si din ce motiv. Sanatate!

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

A fost cam așa : Eu eram plecată prin oras cu putina treaba in ziua respectiva și i-am răspuns mai greu la mesaje iar el a început sa spună ca mint și ca de fapt fac altceva și sa îl caut atunci când ma hotărasc sa nu mai mint( cu toate ca nu îl minteam cu nimic ). După asta i-am zis ceva, a văzut mesajul și nu a mai răspuns. Eu când am ajuns acasă am mâncat și am adormit imediat, nu am mai apucat sa-i spun ca ma mi-e somn și vreau sa dorm cum fac de obicei deoarece eram foarte obosita. Am dormit vreo 3 ore după care i-am dat mesaj imediat cum m-am trezit și la fel mi-a dat cu ignor după care am mai insistat cu vreo 3-4 mesaje. Intr un final mi-a răspuns și a zis ca mint, ca am făcut altceva in astea 3 ore, ca nu am avut chef de el, ca nu am dormit. Eu pana la urma am cedat psihic și i-am spus Ok, te las. După asta el nu a mai dat niciun mesaj cam 1 săptămâna și nu am vorbit deloc, nici eu nu i-am mai dat niciun mesaj in aceasta perioada deoarece sincer simteam ca îl stresez și am vrut sa-l las pe el sa ma caute. După părerea Dvs., cine este vinovat? Sincer.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Dragoste cu de-a sila nu se poate.

| Emma30555 a răspuns:

Eu cred ca el chiar nu mai vrea sa fie cu tine dar vrea sa facă pe băiatul bun, sa para ca tine la tine eventual sa lase o portiță deschisa. Tu simți ca îl iubești și ai tendința sa crezi ca și el la fel, dar uita te la faptele lui reale, eu cred ca a cautat motive, pretexte sa se despartă de tine și sa para cumva ca e și vina ta. Nu are rost sa te amăgești, mai bine mergi înainte și daca el ca da semne ca regreta, asta dacă o sa vadă ca nu l mai bagi în seama, atunci va fi decizia ta dacă mai vrei sau nu dar cel mai bine ar fi sa ți găsești pe altul.

| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

Mersi mult Emma, m -am gândit bine și pana la urma eu chiar nu am greșit cu nimic, i-am dat chiar și poze in ziua aia ca sa vadă ca sunt acolo unde aveam treaba iar faptul ca am adormit și i-am dat mesaj peste 3 ore nu poți spune ca este o greșeală, sa fim serioși. Eu am insistat când am văzut ca ma lasa in seen, alte fete nici nu-și bat capul cu așa ceva. O sa încerc sa îl uit așa cum a zis și el, poate voi suferi câteva luni sau un an, îmi va lua mult timp sa ma refac dar asta este... el nu a lăsat nicio portița deschisă, m-a blocat peste tot și aparent văd ca îl cam doare in cot de mine, nu ii este deloc frica ca ma pierde.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Probabil Vrea sa încerce ceva cu alta, el știind cât de mult îl iubesc profita de faptul asta și crede ca orice ar face eu îl primesc mereu înapoi cu brațele deschise sad cea mai mare greșeală este sa arati unui baiat ca îl iubești mai mult decât orice și ca e totul pentru tine. trist dar adevărat

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate nu vei suferi atât de mult, nu merita, toate astea sunt experiente de fapt, probabil ca dacă nu l vei mai baga deloc în seama și ți vei vedea de ale tale liniștită se va mai baga în seama el cu tine, mai ales dacă între timp lui nu i ies "ploile" dar atunci nu trebuie sa te lași nici tu ușor, ba chiar nu ar merita nimic din partea ta, dacă va fi cazul, dacă nu poate va fi mai bine și cu siguranță te vei îndrăgosti din nou.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuzați Greșelile, m -am grăbit și nu prea am fost atenta, plus ca scrisesem corect dar TPU nu m-a lăsat sa postez întrebarea și am dat pe " postează in forma corecta" sau ceva de genul și văd ca a modificat in forma greșita laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu începeți cu răspunsuri de genul "nu te merita" "nu mai simte nimic" deoarece știu sigur ca a simțit și încă simte ceva pentru mine, doar ca probabil l-am dezamăgit cu comportamentul meu. Sunt o fire mai orgolioasa și mai rece... dar îl iubesc și nu pot uita momentele frumoase cu el, avem atâtea amintiri și doar dacă ma gândesc la ele îmi dau lacrimile. Nu cred ca voi mai trai ce am avut cu el cu nimeni sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intreaba-l care sunt motivele pentru care s-a despartit de tine, apoi spune-i sa iti mai dea o sansa.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

A spus ca nu sunt cum vrea el, ca sunt prea rece.Nu mai am cum sa vorbesc cu el Pt ca m - a blocat peste tot.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Credeți ca vrea sa ma pună la încercare in aceasta perioada Adica sa fim despărțiți, sa ma facă sa cred ca nu l mai interesează de mine ca sa vadă dacă imi caut pe altcineva sau dacă vorbesc cu băieți?

| Bozgi200 a răspuns:

Așteaptă 3 zile. După care încearcă sa vorbești cu el sa ii spui ce il deranjează la tine. Si cum poți schimba asta astfel încât sa câștigați amândoi.

| AnastasiaSt a răspuns:

Dacă te merita si daca simțea ceva pentru tine, fii sigura ca nu putea sta fără tine, nu se despărțea de tine.
Poate te a iubit, în trecut.
Accepta realitatea si mergi mai departe.
Ignora l. Dacă ai sti ca asta e cea mai puternică armă împotriva atitudinii lui...

| AnastasiaSt a răspuns:

Poti incerca sa cunosti un alt băiat. Viata merge mai departe. Fii puternica!