| bogdannn9696 a întrebat:

as dori si eu sa ma ajutati putin.

Deci acum ceva timp am vorbit cu o fata cam 2 zile dupa care nu am mai vorbit cu ea cam o saptaman poate doua, dupa care am vorbit o zi cu ea si am invitat-o in oras. Ne-am intalnit am vorbit si pot sa spun ca nu a fost cea mai reusita intalnire (in timpul intalniri m-a intrebat ca de ce am chemat-o iar eu i-am spus ca am chemat-o pentru a vorbi, pentru a ne cunoaste) dupa ce am plecat aman 2 acasa, a doua zi i-am spus ca am chemat-o la o intalnire si ea m-a intrebat ca daca o plac si eu i-am spus ca o plac dar nu in sensul intreg al cuvantului, adica ca imi place ca fata, si ca persoana, ca e draguta etc... dupa care ea mi-a spus ca ii place de altcineva si ca nu sunt exact genul ei, si azi am iesit cu ea, o prietena de ai ei si cu varamia in parc si prin oras, si cateodata se uita la mine adica poate ca nu am vazut eu bine sau doar mi sa parut, nu stiu ce sa zic. Mai are rost sa incerc sa rezolv ceva, adica a inceput sa imi placa de ea dar nu cred sau cel putin nu stiu daca sentimentul e reciproc. Acum as vrea daca puteti sa imi dati ceva sfaturi sau ceva ce m-ar putea ajuta.

2 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Daca a zis ca nu esti genu ei insemna ca te-a refuzat in sensu elegant.Dar daca ti mortis sa vezi daca te place si ce gandeste despre tine cu adevarat-fa in asa fel si ramaneti singuri (asta ca sa nu te refuze de fata cu prietenii si sa te faci de ras)macar daca te refuza sa fiti doar voi doi care stiti si spune-i ce ai la inima.

| LineGuide a răspuns:

Spune-i pe fata ca-ti place de ea, si nu uita sa fi modest, dar totusi direct.
Mult noroc!