| FilosofulDepresiv2022 a întrebat:

Fratilor, deci vi s-a intamplat vreodata ca o fata sa se joace cu mintea voastra? Fiti atenti, am vorbit cu o fata din liceu pe Instagram vreun an jumate! Imi dadea mesaj prima, vorbeam despre interese comune(carti si animeuri)totul mergea perfect, parea interesata de mine! Peste putin timp m-a invitat in oras, insa eram in pandemie si nu voiam sa ies! Am ignorat-o vreo 5 zile, cand ea s-a intors la mine si m-a intrebat daca m-am suparat pe ea, insa eu am zis ca nu apoi am continuat discutia! Ulterior, mi-a batut 2 apropouri clare ca vrea sa iesim, insa nu le-am depistat atunci! Vorbeam in fiecare zi despre carti, animeuri, ne trimiteam meme-uri si pana la urma in vara asta am iesit(de 2 ori), ea ma invitase din nou(si stia cum arat, mentionez asta). Prima intalnire a fost ok, ba chiar ea a ajuns cu 3 minute mai devreme! Am stat de vorba vreo 4 ore, am baut un suc, ne-am imbratisat si am mers spre casa(fiecare la el). In dimineata de dinaintea celei de-a doua intalniri de-a noastra m-am trezit cu un mesaj de la eu "Dormi? Mi-ai pus inima pe jar"Eu am fost super entuziasmat in acel moment, nu imi mai spusese niciodata vreo fata asta, dar nu am stiut ce sa-i zic asa ca i-am spus "I-auzi!", iar ea a spus "Voiam sa iti arat noul emoji de la whatsapp.Pana in acest punct imi spusese ca nu ar vrea o relatie, fara sa ii marturisesc ce simt.In a doua intalnire, mi-a dat semnul absolut si clar de friendzone! La initiativa ei, am inceput sa citim niste lucruri despre zodii pe net, intai am citit despre mine, apoi despre ea! La zodia ei spunea "Varsatorii sunt buni prieteni.", iar ea a zis "Vezi? Doaaaar prieteni".Am fost complet demoralizat! La sfarsitul intalnirii(in rest a fost ok), m-a intrebat daca mai iesim(dupa fiecare intalnire mi-a spus ca s-a simtit bine).Eu i-am zis ca da, poate urma sa mergem si la un film horror! Ea nu e pasionata de filmele de genul, dar merge cand mai e cu cineva! Insa eu am vrut sa ii stiu intentiile clar! I-am trimis cateva meme-uri despre crush(noi cum am mai zis, ne trimiteam meme-uri)si i-am spus prin mesaj "Din nu stiu ce motiv, am inspiratie pentru meme-uri de crush", iar ea a spus "Sper ca nu e vina mea". Atunci eram cam sigur ca eram in friendzone si convins ca trebuie sa pun capat relationarii! Am ignorat-o din nou pentru 5 zile, iar ea m-a intrebat "Deci nu-ti mai place sa vorbesti cu mine?" si i-am dat block pe toate retelele! E clar ca nu ma placea in acel sens, dar intrebarea mea este, de ce tinea atat la relationarea cu mine? Avea si alti prieteni, deci nu e sa spui ca avea nevoie disperata de un prieten, dar de ce era atat de dornica sa stea cu mine, de ce imi batea apropouri sa o invit in oras daca nu tinea atat de mult la mine, eu fiind doar un prieten si repet mai avea si altii? Voi ati trecut prin experiente asemanatoare?

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pe mine m.a atras una mai mare cu 11 ani pentru ca nu vrea banii mei, gateste, face sex de calitate, oral la comanda, 50% cheltuieli cand platim ceva punem impreuna. Greu sa prinzi asa ceva. Santem prieteni peinteres sexual/companie

| wildthing a răspuns:

Eu cred ca ai interpretat total gresit situatia. Fata chiar te placea, iar atunci cand ai crezut tu ca te-a bagat in "friendzone", a incercat de fapt sa vada ce gandesti, pentru ca i-ai dat de inteles ca nu prea esti interesat de ea. Fata a simtit nevoia sa fie defensiva, ca sa nu se simta umilita in caz ca ii spui direct ca nu esti interesat de ea in sens romantic. Nu mi se pare ca s-a jucat cu mintea ta. Tu, prin comportamentul tau, esti de vina pentru ratarea unei posibile relatii cu ea.

| FilosofulDepresiv2022 explică (pentru wildthing):

Crede-ma ca mi-ar placea sa fie asa!

regis
| regis a răspuns:

Ai mintea odihnita, nu se juca nimeni cu ea, fata te place in ciuda faptului ca i-ai dat doar feedbackuri negative.

| RAY a răspuns:

Omule trebuie sa înțelegi ca a vorbi cu una virtual este pierdere de tine, nu e atrasa de tine, atracția nu se face in timp, nu merge ca vb cu ea si sper la o poveste de dragoste, bravo ca ai ignorato, fii bărbat si dai ignor forever

| FilosofulDepresiv2022 explică (pentru RAY):

Pai i-am dat si block acum, deci si daca as vrea(si ni vreau)nu mai pot face altceva!

| Emma30555 a răspuns:

Dar tu chiar te ai purtat cu ea ca un prieten. Adică nu ai incercat deloc sa flirtezi cu ea, nu ai incercat sa o inviti tu undeva, erai speriat de carantină, nu ai incercat sa o saruti nu ai incercat sa faci nimic dar te ai supărat că e amică cu tine.pai ce ai fi vrut să mai facă ea? Si pana la urma de ce trebuia să o blochezi? Puteai sa rămâi prieten cu ea, oricum nu se vede ca ai fi fost atras de ea, din moment ce aveați subiecte de discutii si va înțelegeți nu era nimic gresit sa fiti prieteni

| alexalx1234 a răspuns:

Omule... Măcar cu tine a vrut una să iasă. La mine toate se uită urât de parcă zici că le-am omorât în somn.

| RAY a răspuns (pentru alexalx1234):

Trebuie sa ceri sfaturi cum sa iți imbunatesti situatia, plansul nu ajuta cu nimic

| FilosofulDepresiv2022 explică:

P.S. Scuzati pentru carnatul asta infernal!

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Se joacă cu tine atâta de ușor ca nu ai idee eu zic sa deschizi ochi sa nu mai dormi pe tine are multa școală stie cum sate ia sa se joace cu tine nu esti primul nici ultimul

| FilosofulDepresiv2022 explică (pentru GraniniCuPiersica):

Pai am vazut si eu ca ma juca pe degete!

| RAY a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

Bine era daca se juca cu degetele tale in pasarica ei, wow ce fantezi perverse am la ora asta

| FilosofulDepresiv2022 explică (pentru RAY):

Alta viata, nu spun nu laughing!

Răspuns utilizator avertizat
| Daz01 a răspuns:

Cred că ai interpretat greșit situația sau pur ți simpli te-ai panicat și nu ai știut ce să faci. Un om matur discută, rezolvă situația și lămurește lucrurile. Ce a făcut tipa este un joc copilăresc în care și-a căutat și o situație de ieșire așa cum ai spune ceva drăgut unei persoane și ai fi luat la mișto și ca să te scoți spui "am glumit mă, ce-ai". Faptul că i-ai dat block denoto imaturitatea ta și faptul că te-ai panicat.
Sfat: Discută cu fata, spune-i ce ai pe suflet într-un mod cât mai sincer și normal și vezi cum reacționează. Dacă într-adevăr te-ai panicat și te-ai ascuns ca un laș, spune-i. Succes.