| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa ma ajutati va rog sad deci eu sunt cu un baiat de 2 luni, prima data cand ne-am intalnit m-a sarutat cu limba, dar eu nu stiam sa sarut cu limba si i-am cerut scuze si sa aiba rabdare si el m-a inteles, si am mai incercat dar tot nu stiu sa sarut, il las pe el sa ma sarute si eu doar stau, dar mi rusine... el ma intelege dar m-am saturat eu, sa stau doar, si cand as vrea sa il sarut si eu, nu pot simt un fel de retinere, de frica dar eu stiu sa sarut, am incercat pe umar, pe deget si asa, dar mi frica sa pun in practica
P.S Nu vreau sa faceti misto deci mai bine nu raspunde daca ai chef de glume, si dau fundita, va rog help sad

Răspuns Câştigător
| Mikka09 a răspuns:

Trebuie sa iti faci curaj..gandeste-te ca ti la el si ca nu vrei sa il lasi numai pe el sa te sarute..asa ca daca stii sa saruti si tu.fa-ti curaj nu te mai gandii la ce va urma..lasa-te purtata de val

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa doar doua luni de relatie nu ar trebui, in nici un caz sa fi ajuns in stadiul de sarut cu limba. Este normal sa nu poti face asta, fiindca este un gest foarte intim pe care il faci numai cu persoane fata de care ai sentimente. Ceea ce iti impune partenerul tau sa faci este un fel de viol, te obliga la un gest intim desi nu te iubeste si nu il iubesti. E pacat ca in loc sa ai amintiri romantice despre primul sarut tu trebuie sa suporti ceva atat de urat si intruziv.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa cum vezi subconstientul tau nu este de acord si iti da semne pe care ar trebui sa le asculti. E rusinos sa sustii ca dupa doua luni il iubesti, inseamna ca iti bati joc de el si ideea de iubire si e pacat ca o tanara sa nu respecte deloc ideea de iubire in cuplu si s-o considere ceva atat de minor si nesemnificativ incat sa poata fi atins in doua luni de relatie.

| neutrino a răspuns:

Rabdare si totul se invata din... practica!

| dreamgirl94 a răspuns:

Pai,ce sa zic...nimeni nu se naste invatat. explica-i tipului ca nu sti sa saruti si sa te invete. :* lasa-te purtata de valbig grin

| dreamgirl94 a răspuns:

Pai nu e un defect, e o lipsa de practica...sarutati-va chiar daca nu va iese din prima...asa poti practica fara problemebig grin

| wallent1n a răspuns:

Asta se invata repede, trebuie doar sa iti ti gura deschisa, ca sigurat nu vrea sa te spele pe dinti, si sa ii lasi loc pentru limba in gurita ta...si daca vrei incearca si tu sa ii bagi limbuta in gurita, dar nu pe toata, doar unpicwinking

| wallent1n a răspuns:

Ii masezi limba cu limba ta...

| wallent1n a răspuns:

N-ai pentru cewinking

| Xerolm a răspuns:

Hmm... Eu iti dau un sfat de baiat, poate doresti de fata, dar na. Un baiat e intelegator cu fetele (na nu toti) dar daca e cum ai spus tu atunci nu are de ce sa se supere daca incerci. happy O sa vada ca iti dai interesu si incerci sa inveti de dragul lui. Si asa o sa sporeasca relatia dintre voi. happy

| Xerolm a răspuns:

Pana la urma care e raspunsul castigator? thinking