| flory_9483 a întrebat:

Buna TPU.As vrea sa stiu ce este? Am 18 ani, mi-am inceput viata sexuala acum 5 luni, si pe fiecare zi imi curge ceva alb-galbui pe chiloti, chiar de 5-6 ori pe zi. Tin sa mentionez ca si inainte de a-mi incepe viata sexuala imi curgea.Ma spal zilnic.

11 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Secretii vaginale normale, cand esti activa sexual si secretia este mai puternica. Placerea stimuleaza secretia, durerea, angoasa inhiba.

| foxi a răspuns:

Daca din galbui se coloreaza in verzui si e urat mirositor cauta un dermatolog!

| foxi a răspuns:

Daca din galbui se coloreaza in verzui si e urat mirositor cauta un dermatovenerelog.

| Psihologul a răspuns:

E ceva perfect normal. La 18 ani nu stii asta?!
Sau pentru siguranta ta consulta un medic.

| ^_^just*me^_^ a răspuns:

La 18 ani nu stii ce e? E o secretie vaginala, ajuta la umezirea vaginului si il impiedica sa se "usuce". E ceva normal, atata timp cat nu are o culoare maronie, atunci este vorba de o infectie!

| mon@29 a răspuns:

Chestia aia ce zici u e ceva sanatos.aia inseamna ca organele tle gentale sunt sanatoase. daca isi schimba culoarea.adica sa fie mai maro.at e o infectie...nu te ingrijora toate fetele au.

pa pawave

| pink_sunshine a răspuns:

Daca scurgerea acea si miroase urat este o infectie si ar trebuie sa mergi la ginecolog nu e nimic grav dar trebuie tratata

| irinaa a răspuns:

@foxi. nu trebuie sa se duca nici la dermatolog si nici la dermatovenerolog acolo te duci daca ai boli de piele sau etc. trebuie sa se duca la ginecolog... lollaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normaloh go on. asa li se intampla tuturor fetelor. se numeste secretie vaginala

| Crisy21 a răspuns:

Alea sunt secretii, nu ar trebui sa te sperii, e ceva normal.

| mariaioana_3963 a răspuns:

Daca iti curge prea rau si te jeneaza cel mai bine te duci la un medic. oricum e si recomandat sas incepi sa te duci din moment ce ti-ai inceput viata sexuala. sa nu fie candida- o poti face si de la chiloti tanga, si de la antibiotice prea puternice.