| bitza2000 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu, care sunt consecintele masturbarii in exces? Dau funda celui mai explicit raspuns!

8 răspunsuri:
| Laurentiu_4547 a răspuns:

Masturbarea in exces poate sa provoace impotenta la barbati (ejaculari precoce) si frigiditate la femei. Si mai e ceva ca devii dependent de masturbare. Masturbarea e un lucru foarte normal atata timp cat nu faci in exces. Mult succes

| єχcєєℓ a răspuns:

Devii dependent și nu o să-ți mai placă sexul laughing

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Nu e rau dar iti intra in reflex miscarea mainilor.
Un vecin m-a dus cu masina pana la tara la el sa il ajut cu treburile contra cost. Ne cunoastem de mult.
A mers bine pana a trebuit sa ii tin scara sa se suie in pot.
Am plecat acasa si pe jos si fara bani...

| BlakeLively a răspuns:

Daca faci asta in exces, singura consecinta este ca, atunci cand vei intretine relatii intime nu vei mai fi asa atras. Vei avea probleme, pe scurt.

| Ajutatorool a răspuns:

Pai orbesti, iti creste par in palma, ti se usuca si iti cade.

| NoNameInAction a răspuns:

Spermatozoizii reprezinta ''samanta'' reproducerii. pe langa acestia, mai se gaseste o substanta formata din tot felul de vitamine si minerale ce sunt benefice organismului. La ejacularea in exces, se poate duce la o lipsa de calciu ce duce cu siguranta la multe ameteli (de obicei dupa ce te ridici din pat sau de pe un scaun) si scaderea imunitatii.

| Elsker a răspuns:

Nu stiu daca are o consecinta fizica, dar cauze emotionale da. Cum spunea Eχcєєℓ, ar credea dependenta si poate nu o sa mai simti nevoia de un partener.

| Mihalache_Bogdan_Petru_1970 a răspuns:

Nu mai poti face copii!