| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa va povestesc o intamplare de'a mea care ma macina de cateva zile... e vb despre prietenul meu. Vineri cand am iesit de la liceu, ne-am dat intalnire la ora 10 si a intarziat vreo 2 ore jumate. Deci l-am asteptat. Apoi la 12 jum a venit am plecat cu el cu masina, eram foarte nervoasa ca l-am asteptat atata timp, motivul fiind cica a dormit prea mult. Nervoasa mi-a zis sa-i dau un pupic si nu am vrut. Am refuzat acest lucru, apoi a oprit si mi-a zis sa discutam ca nu voi face asa toata viata. Nici nu stiu la ce s-a referit. M-a pus sa ma uit la el si am refuzat total din cauza faptului ca eram f nervoasa ca l-am asteptat atata. Apoi nervos a inceput sa injure si m-a intrebat unde sa ma duca, iar eu i-am zis acasa crezand ca nu o va face. A zis ca nu se joaca, si chiar acasa m-a dus. Apoi cand am ajuns i-am dat un mesaj si l-am facut idiot dupa care m-a sunat si mi-a zis ca mi-am bautut joc de el, ca nu e tampit la cap sa mai stea cu mine. Sa-mi gasesc pe altul. Apoi mai pe seara i-am dat eu un mesaj si l-am intrebat daca mai e suparat pe mine si nu mi-a raspuns. Sambata dimineata am crezut ca-mi va raspunde dar nu a fost asa. A intrat p mess l-am intebat daca mai e suparat si mi-a pus semene " x( :d' si i-am zis ca asta ce vrea sa insemne si mi-a pus iar semnu :/. Dupa ce a iesit i-am lasat un mesaj offline si i-am explicat ca am inteles ca s-a saturat de mine ca am gresit mereu si ca-i doresc sa fie fericit. Sincer ma asteptam sa-mi raspunda dar nu a facut-o... niciodata nu a faacut asta. M-a lasat uimita pur si simplu. Eu stau si sufar si el? Ce credeti? a facut-o din orgoliu sa ma faca "sa platesc" pentru ce i-am facut sau chiar a vorbit seriossad. Scuzati ca am scris atata, dar a fost ca sa intelegi cat de cat povestea.

Răspuns Câştigător
| Pitic a răspuns:

Evelynne, de ce sa cedezi tu?
ii arati slabiciune, de asta face asa,de asta nu te suna,nu iti raspunde, pentru ca vede ca te tii tu dupa el si ii place sa te aiba la degetul mic.
nu ceda, ai si tu orgoliul tau, nu il lasa sa te calce in picioare x(
poate el si-a gasit pe altcineva si de asta face asa, inteleg ca tii la el stiu cum e, dar inainte sa faci ceva gandeste-te daca e bine pentru, gandeste-te tu te duci si ii ceri scuze vorbesti cu el ca iti pare rau ca ati gresit aman2 si el e tot nasu pe sus, tu o sa fii pusa intr-o lumina proasta, nu zic ca nu ar fi ok a ii ceri scuze, dar nu acum asteapta sa vezi daca el tine la tine, daca tine la tine te suna, supunel la un test, daca il trece inseamna ca merita sa te abia lanaga el.
dar nu stiu de ce sa ii ceri tu scuze pentru ca. pentru ca... pentru ca nu i-ai dat un pupic, cum suna..., nu are sens poate sa iti ceri scuze asa pentru ca erai nervoasa si ti-ai varsat nervi pe el.
el nu si-a cerut scuze pentru ca intarziat?
P S : asteapta sa te sune el, du-te cu fetele prin oras, lasa telefonul acasa sunt sigura ca vei sta cu ochii numai pe telefon.

8 răspunsuri:
| Pitic a răspuns:

Ce de fite pe capu lui lasa-l in pace pai ce dupa ce ca l-ai asteptat atata timp meritai si tu macar niste scuze lasa-l cainele care nu gaseste de mancare mereu se intoarce acasa.
nu il mai cauta nu ii mai da tu mesaje asteapta sa te caute el, asteapta 3 zile daca nu iti da nici un semn de viata atunci suna-l si spuei sa va intalniti undeva.si vorbiti deschis, pana la urma sa zicem ca aman2 ati gresit aman2 sunteti orgoliosi, spune-i- ca 2 ore jumate nu sunt ca 20 de minute, spune-i ca erai suparata si vroiai si tu niste scuze ca pana la urma l-ai asteptat si nu ai plecat acasa.
daca el te-ar fi iubit nu ti-ar fi vorbit asa, pentru ca nu e mare branza ca nu ai vrut sa il pupi sau ca nu te-ai uiatat la el sa zica sarut'mana ca nu i-ai dat si cateva palme.
funda te rooooooooooooooooooooooooooooogbatting eyelashes

| Pitic a răspuns:

Da asa e, lasa telefonul, eu am descopierit ceva
cand nu te gandesti la aceea persoana atunci te suna laughing)
la mine merge nu stiu incerca si tu
i-ati un film bun relaxeaza-te, lasa supararea irosesti timp pretios stand suparata.
iti recomand cateva filme :X la 12:40 pe acasa tv clase 406
, poti vedea online pe net devoratorul de vise :X,
uita-te pe canal D de obicei baga filme de groaza sambata si duminika love struck,
karate kid
daca vrei sa vormi mai multe thinking mai ai vreo intrebare imi lasi id tau happy

PS: sunt fata!

| evelynne a răspuns:

Pitic merci de raspuns, dar imi este greu sa astept atatax( nu inteleg cum poate fi asa de prost. Niciodata nu a facut asa... sa vb cu el si sa nu-mi raspunda

| evelynne a răspuns:

Da "Pitic" asa e... stau cu telefonul in mana non-stop. Naspa, nu? si-a cerut scuze ca a intarziat si mi-a spus ca am tot dreptul sa fiu suparata din cauza asta pe el.sad Asteptarea asta e mai grea decat oriceee

| Heys a răspuns:

Eu is sigur ca u te-ai crizat rau ca stiu cum fac fetele si nu e palcut mai alesca poate chiar daca l-ai asteptat 2h poate a fost prima data si puteai fi suparata pe el da sunt si gur ca ai exagerat si poate a avut o zi grea atunci si nu mai de fitele tele nu avea cherf.Scz cas de partea lui da de obicei asa se intampla tot voi faceti urat da dupa aia tot voi plangeti.

| Addiction a răspuns:

Lasal si gata. probabil si-a gasit alta si doar cauta motive fara sens pentru cearta

| vladea23 a răspuns:

Daca tine la tine,te va iarta. Mi se pare o prostioara sa va certati din atata, avand in vedere ca tot tu l-ai asteptat. Da partial a facut-o din orgoliu, dar nu cred ca ai vreo vina din ce ai spus tu mai sus. Daca nu te facea sa il astepti 2 ore atunci nimic din toate astea nu s-ar fi intamplat. Sunt si posibilitati sa nu fi dormit si sa fi facut altceva in acest timp dar chestia asta nici tu nici noi nu avem de unde sa le stim. (doar daca iti va spune, candva). Sper sa va impacat si sa treceti impreuna peste...si inca ceva, nu vorbi cu el prin mesaje sau pe mess; cel mai bine este sa va intalniti si sa vorbiti fata in fata si sa stabiliti lucrurile. Succes.

| Mirela37 a răspuns:

Pt un baiat e frt important respectul de sine si tu l-ai lovit exact unde il durea... daca tine cu adevarat la tine si ii e dor de "voi" te va cauta el...