| evelynne a întrebat:

As vrea sa va povestesc o intamplare de'a mea care ma macina de cateva zile... e vb despre prietenul meu. Vineri cand am iesit de la liceu, ne-am dat intalnire la ora 10 si a intarziat vreo 2 ore jumate. Deci l-am asteptat. Apoi la 12 jum a venit am plecat cu el cu masina, eram foarte nervoasa ca l-am asteptat atata timp, motivul fiind cica a dormit prea mult. Nervoasa mi-a zis sa-i dau un pupic si nu am vrut. Am refuzat acest lucru, apoi a oprit si mi-a zis sa discutam ca nu voi face asa toata viata. Nici nu stiu la ce s-a referit. M-a pus sa ma uit la el si am refuzat total din cauza faptului ca eram f nervoasa ca l-am asteptat atata. Apoi nervos a inceput sa injure si m-a intrebat unde sa ma duca, iar eu i-am zis acasa crezand ca nu o va face. A zis ca nu se joaca, si chiar acasa m-a dus. Apoi cand am ajuns i-am dat un mesaj si l-am facut idiot dupa care m-a sunat si mi-a zis ca mi-am bautut joc de el, ca nu e tampit la cap sa mai stea cu mine. Sa-mi gasesc pe altul. Apoi mai pe seara i-am dat eu un mesaj si l-am intrebat daca mai e suparat pe mine si nu mi-a raspuns. Sambata dimineata am crezut ca-mi va raspunde dar nu a fost asa. A intrat p mess l-am intebat daca mai e suparat si mi-a pus semene " x( :d' si i-am zis ca asta ce vrea sa insemne si mi-a pus iar semnu :/. Dupa ce a iesit i-am lasat un mesaj offline si i-am explicat ca am inteles ca s-a saturat de mine ca am gresit mereu si ca-i doresc sa fie fericit. Sincer ma asteptam sa-mi raspunda dar nu a facut-o... niciodata nu a faacut asta. M-a lasat uimita pur si simplu. Eu stau si sufar si el? Ce credeti? a facut-o din orgoliu sa ma faca "sa platesc" pentru ce i-am facut sau chiar a vorbit serios. Scuzati ca am scris atata, dar a fost ca sa intelegi cat de cat povestea.

Răspuns Câştigător
| Chris a răspuns:

In primul rand, eu nu consider ca ai gresit cu ceva, mustrandu-l ca a intarziat atat de mult. Trebuia sa te sune si sa te anunte ca nu poate ajunge la timp, astfel nu pierdeai 2 ore si jumatate asteptandu-l. Apoi, daca ati fi comunicat, toate evenimentele care au urmat puteau fi evitate. Daca ii pasa de tine, o sa te caute. Sa nu lasi niciodata nevoile tale sa ajunga calcate in picioare "in numele iubirii". Cred ca el a actionat din orgoliu si e posibil sa ii para rau. Oricum, noi nu putem sti subsolurile relatiei voastre. Ce trebuie sa faci acum e sa astepti sa te caute (sunt sigur ca o va face, daca vrea sa salveze relatia) si sa comunicati deschis. Trebuie sa stabiliti prioritatile relatiei voastre si a fiecaruia in parte, sa lasati orgoliile si sa imbratisati respectul. Multa bafta!

14 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Tu ai auzit de sfertul academic? Voi ce studiati la liceu.numai sex, sex?

| foxi a răspuns:

Tu ai auzit de sfertul academic?

| Viviluka a răspuns:

Tot el e ala suparatul? Ha! ce om.Dar tu ca l-ai asteptat 2 ore jumate? De unde sti tu ca nu a fost cu vreo fata.Pe bune ce suparat e baiatul.De unde stim noi ca a adormit.Eu cred ca el cauta motiv de cearta.Sau e si partea buna: Poate ca asa e si prietenul meu mai adoarme cateodata si eu l-am asteptat 2 ore jumate si apoi l-am sunat si nu mi-a raspuns ( logic pentru ca el cand doarme nu il mai trezeste nimic ). Si apoi intru in casa pentru ca imi era frig. Si peste ceva timp intra pe mess si ii zic " parca trebuie sa ne vedem si noi" si face " iarta-ma iarta-ma dar am adormit " si i-am zis " da eram sigura asa faci tu tot timpul altdata prefer sa nu ne mai vedem si gata " si face " scuzeee am adormit imi pare rau ma ierti?" vezi.Un om cand grreseste isi cere scuze pana mea dar daca tot el e ala nervosu numai facem nimic aici. nu stiu incearca sa il lasi cateva zile si tot el vine la tine sa iti ceara scuze si sa inceapa cu texte din astea ca el a fost de vina si nu stiu ce. Bafta sa imi spui ce s-a intamplatwinking

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna! Pai e clar ca nu mai are intentii bunestraight face.De ce te-a facut sa astepti atat, hai ca a dormit dar chiar atatstraight face?

Tu lasa`l si arata-i ca nu iti pasa, el va veni la tine!

Răspuns utilizator avertizat
| sofia_8041 a răspuns:

Tu zici ca te place ca sunteti impreuna de 1 an si ceva dar sincer daca chiar te-ar fi placut nu s-ar fi suparat pe tine pentru aproape nimic, Sdica totusi dupa ce el o gresit putea macar sa incerce sa te impace si sa insiste sa-l pupi.
Si eu am fost intr-o relatie de 2 ani jumtate cu un baiat si atunci cand mi-am pirdut sentimentele pnetru el am inceput sa ma port ca si el...plictisita, fara sa imi pese, am inceput sa ma supar pe el din orice chestie chiar daca era vina mea si nu ii raspundeam la telefon cu toate ca stiam ca eu am gresit.
Sfatul meu ii sa nu il mai cauti... daca barabatul asta simte ceva pentru tine nu va renunta la tine pentru simplul fapt ca nu ai vrut sa-l saruti si pentru ca l-ai facut tampit.Eu consider ca tu ai facut destule acum e randul lui sa faca urmatorul pas iar daca nu il face exista doua variante ori chiar nu te place ori e un idiot si clar nu te merita.

| evelynne explică:

Biatul ala, mai bine zis barbatul ala ma place... suntem impreuna de un an si ceva, am trecut prin multe impreuna, si m-a anuntat ca urma sa intarzie, de fapt m-a sunat cand s-a trezit si mi-a zis ca-si face un dus si pe drum facea cam juma" de ora.

| evelynne explică:

Sofia, merci pentru raspuns, dar eu sunt absolut sigura ca ma iubeste. Posibil sa fi gresit el, dar i-am dat motive... faptul ca sunt rece cu el mereu, indiferenta, de asta a vrut sa ne despartim, nu pentru faptul ca nu am vrut sa-l sarut eu atunci. S-au intamplat multe faze de genul in care eu am fost aia indiferenta si acum imi face si el la fel.

| evelynne explică:

Si-a cerut scuze... nu am dat aici toate detaliile ca deja era mult prea mult de scris. si m-a anuntat ca intarziewinking

| express11 a răspuns:

Asta da roman...nu ne intereseaza, faci ce vrei! tu alegi!

| XdeaaX a răspuns:

Paie clar ca baiatul asta nu te place.Scz ca a trebuit sati zc asta. Sincer daca te placea cu adevarat iti raspundea si te ierta.si inca ceva un baiat care te iubeste cu adevarat nu te lasa sa astepti nici macar 5 minute ...de axemplu am cunoscut un baiat care dorea sa fie cu mine, asa ca mai vb la telefon din cand in cand.Eu nu aveam minute iar cand ii ziceam sa ma sune la ora 8 el nici macar un minut nu intarzia.Acum mai intelegem ca na.mai uiti dar 2 ore e deja prea mult. Sfatul meu este sa treci peste pentru ca el nu te merita.ti-am zis cineva care tine la tine nu tear lasa sa astepti.Si tot el s-a suparat. poate el dorea sa se desparta de tine si nu stia cum sa faca.scz ca a trebuit sati zc asta, chiar imi pare rausad

| alexandrakarina a răspuns:

Odata ce l-ai asteptat atata nu cred ca ar mai avea ceva serios cu tine...iar faza cu sms-urile si ca nu-ti raspunde e un semn ca ar avea pe altcineva ori nu mai vrea sa auda de tinehappy

| imgirl a răspuns:

Daca tine la tine te va cauta el.
Tu nu ii mai da nimic.
Si o sa te caute atunci cand te astepti cel mai putin:* Ai grija