| Sele a întrebat:

Buna TPU:* Aseara m-am certat cu prietenu meu eram in oras si pana acasa nu am vorbit tot drumu, dupa ce am ajuns acasa am discutat, dar vad ca el se comporta diferit nu se mai comporta cum se comporta inainte sa ne certam nu stiu ce sa fac sunt disperata eu il iubesc mult, sau cu sa fac sa fim iar ca inainte sigh Ajutati-ma pls :*

4 răspunsuri:
| Lost0in0your0memories a răspuns:

Pai e normal poate inca nu i-a trecut supararea. asteapta sa se calmeze lucrurile. poate el vede o ruptura intre voi si inca nu a trecut peste cearta asta. e doar o cearta care poate va va intari relatia. este normal sa aveti si contradictii, la urma urmei toate fac parte dintr-o reltie. nu e mereu bine.tot ce trebuie sa faci e sa speri ca raul acesta e un bine pe viitor

| PSHYCH8DYLLIC a răspuns:

Acorda`i un timp pana se linisteste si pe orma incearca iar sa discutati

| Teenhelper2010 a răspuns:

Intr-o relatie mai sunt si divergente care pot atinge o parte sensibila din trecut ceea ce ar face persoana din fata ta sa schimbe atitudinea fata de tine temporar sau pe lunga durata (depinde de gravitate).
Sfatul meu este sa-l lasi sa se calmeze, sa comunicati mai mult si sa discutati mai rar, sa incerci sa eviti situatiile dificile, fii tu! Persoana care sta langa tine te apreciaza pentru ceea ce esti, asa ca nu incerca sa fii ceea ce nu iti sta in caracter. Daca este pentru tine il vei avea mereu langa tine si asta nu inseamna ca tu esti gresita ci deosebita - si asta va vedea doar cel ce te iubeste pentru simplul motiv - TU -

| Dude001 a răspuns:

Ia si incearca sa devii o fata interesanta. Cu pareri si idei proprii in loc de cele ale prietenilor sau cele de la tv. Incearca sa-ti dezvolti simtul umorului si sa razi. Cauta sa te simti bine in pielea ta. Daca el petrece minute si/sau ore minunate in compania ta fii sigura ca o sa te caute.
A... si nu mai sta dupa coada lui (sau a altuia), gaseste-ti o viata.