| tarqilla a întrebat:

astazi m.am intalit cu un tip pe care il cunosc doar de 2 zile (adica nu ne.am vazut /vorbit foarte mult). pe facebook mi.a cerut nr de telefon. i l-am dat si astazi m.a chemat afata. ma simteam cam aiurea sa ne intalnim doar noi 2 asa cam am mai chemat un baiat si o fata (pe care ii cunostae si el). la sfarsitul serii m.a dus pana acasa, m-a luat in brate si m.a sarutat (este primul meu sarut) si mu m.am descurcat foarte bine. mai bine zis chiar deloc! dupa cem.a sarutat m-a luat in brate si eu pentru ca ma panicasem intr-un fel, eram foarte emotionata i.am zis din greseala TE IUBESC. acum ce sa fac..imi este un pic jema sa ma mai vad cu el..ma simt aiurea pentru ca am dat.o in bara din prima.Cand am ajuns in casa el mi-a trimis un SMS cu: te iubesc mult..la care eu nu i.am raspuns.
P.S. am 14 ani si jumatate. Va rog ajutati.ma sa ies din aceasta incurcatura!

5 răspunsuri:
| On3St4r a răspuns:

Nu te simții rușinată pentru că i-ai spus „Te iubesc" așa devreme, v-ați sărutat tot prea devreme, deci merge...

| SisMusic a răspuns:

Ahhh aici ai cam incurcat-o un baiat care place o fata si a fost un timp cu ea chiar daca respectiva incearca sa il paraseasca baiatul fie o sa se tina dupa ea ori o sa incerce sa o cam straight face faca sa se simta rau.
Sa ii zici adevarul... ar fi o solutie dar nu cred ca ar merge chiar asa direct mai bine tinete un timp la distanta de el ca sa poata si el sa-si gaseasca alta (daca e un baiat aratos) daca nu stai un timp cu el si dupa cauta motive de cearta nu-i mai raspunde la mesaje la telefoane incearca sa-l ignori, asta ar fi singura solutie care ar avea o sansa de reusita!big grin
Bafata in continuare!winking

| OchiiDinUmbra a răspuns:

:Xlaughing.ce dulce e povestea talaughing..nu te ascunde ca nu ai dc.cand te intalnesti cu el te comporti de parca nu ai spus asta si il lesi pe el sa "dea tonul relatiei voastre" (adica daca se comporta normal faci si tu la fel, iar daca e dragastos asa...si tu)
nai frica, esti foarte curajoasa ca ai putut sa spui astahappy

| Lukiano a răspuns:

Nu iti face griji. Toti o mai dam in bara uneori.

Noi oamenii ne-am nascut avand la baza doar instincte. Am invatat tot ce stim azi doar prin experimentare. Campionii sportivi de azi au ajuns ceea ce sunt doar prin incercari multiple majoritatea esuate si prin obtinerea de experienta de pe urma esecurilor. Asta trebuie sa faci si tu. Incearca sa iti depasesti sentimentul de jena si continua sa iesi cu el daca bineinteles mai este de acord.

PS: este normal ceea ce tie ti s-a intamplat. Nu iti fie teama in privinta normalitatii.
Multa bafta!

| tarqilla explică:

Eu NU il iubesc.pur si simplu nu stiu ce m.a apucat...nici nu stiu cum am putut sa spun asa ceva